A Volánnak esélye sem volt Linzben

2010.11.28. 20:26
Súlyos, 4–0-s vereséget szenvedett a Sapa Fehérvár AV19 jégkorongcsapata az EBEL vasárnapi játéknapján Linzben. A házigazdák két harmad alatt eldöntötték a mérkőzést, győzelmükkel megelőzték a Volánt a tabellán, így a fehérváriak az utolsó, 10. helyre csúsztak vissza.

Két, a mezőny hátsó régiójában tanyázó csapott össze Linzben: a házigazdák egy sikerrel elkerülhettek az EBEL utolsó helyéről, oda taszítva a Volánt.

A fehérváriak végig lépéshátrányban voltak (Fotó: Imago, archív)

Sajnos ez is történt, egy olyan mérkőzésen, amelyen a fehérvári hokisoknak esélyük sem volt. A Linz agresszívabban lépett fel, és több ziccer kihagyása után a 13. percben Robert Shearer emberelőnyös kapásgóljával került előnybe. Négy perccel később egy fonákkal Justin Keller növelte az előnyt, az első harmadról sok mindent elmond a kapura lövési arány 18:6 a Black Wingsnek...

A második játékrész elején úgy tűnt, a Volán lábra kap, de Ward egy szép góllal gyorsan „lejegelte" a magyar csapatot, majd most is négy perc kellett az újabb linzi góltól: Leahy és Cashman előkészítése után Baumgartner alakította 4–0-ra az eredményt.

A harmadik harmadban a Fehérvár már nem tudott közelebb kerülni, bár több emberelőnyt is kapott – mondjuk ekkor már mindegy volt... A Linz teljesen megérdemelten győzött és így elkerült a tabella utolsó helyéről.

"Nem kezdtük nagyon jól a mérkőzést, sok esélyt adtunk ellenfelünknek, akik hazai pályán remekül játszottak. A második harmadra feljavultunk, de a hibáink miatt esélyünk sem volt az egyenlítésre. A Linz sokkal jobb csapat, mint ami a helyezése mutat, de meg vagyok győződve arról, hogy mi is" – értékelt a Nemzeti Sportnak Kevin Primeau, a Fehérvár edzője.

JÉGKORONG, EBEL

LIWEST BLACK WINGS LINZ–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 4–0 (2–0, 2–0, 0–0)

Linz, 1900 néző. Vezette: Erd, Hollenstein, Hütter (mindhárom osztrák)

LINZ: Westlund – MacDonald, Cashman, Keller, Shearer, Ward – McKenzie, Bronilla, Baumgartner, P. Lukas, Leahy – R. Lukas, Reisinger, Purdie, Oberkofler, Schlacher – Scholz, Haidinger, Ibounig, Schwab, Ecker

FEHÉRVÁR: Satosaari – Horváth A., Tokaji, Sofron, Vas M., Ladányi – Durco, Maklári, Palkovics, Johansson, Kovács Cs. – Orbán, Kranjc, Benk, Nagy G., Mihály Á. – Fodor Sz., Fekete D., Vaszjunyin

Gólok: 12:12: Shearer (MacDonald, Keller – emberelőny, 1–0). 17:00: Keller (Shearer, Ward, 2–0). 25:53: Ward (Shearer, Keller, 3–0). 29:12: Baumgertner (Leahy, Cashman, 4–0)

Kiállítások: 4, ill. 6 perc

További eredmények: Graz–Klagenfurt 3–4 – szétlövéssel, Ljubljana–Zagreb 1–2, Salzburg–Jesenice 6–4, Vienna–Villach 6–4

1. Klagenfurt 23 16 4 2 1 92–60  42
2. Salzburg 23 12 4  - 7 98–69  32
3. Vienna 23 12 2 1 8 97–69  29
4. Villach 23 11 2 - 10 86–73  26
5. Zagreb 23 7 3 4 9 79–78  24
6. Graz 23 8 2 2 11 68–74  22
7. Ljubljana 23 8 2 1 12 73–93  21
8. Jesenice 23 8  - 4 11 65–90  20