A Volánnak esélye sem volt Bécsben

2010.02.05. 22:06
Sima mérkőzésen szenvedett vereséget a Sapa Fehérvár AV19 a Vienna Capitals otthonában az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) 51. fordulójában. A rájátszásra készülő magyar csapat már ötgólos hátrányban is volt, végül 5–2-re kapott ki.

A Volán nem sokszor örülhetett (Fotó: Havran Zoltán)

A Vienna Capitals ellen lépett jégre az Alba Volán. A mérkőzés külön érdekessége volt, hogy könnyen elképzelhető, hogy ez a két csapat a rájátszás első körében, a negyeddöntőben is megküzd egymással. A mostani tapasztalatok alapján ez nem lenne a legideálisabb a fehérváriak számára...

Bécsben ugyanis nagy különbségű vereséget szenvedett a magyar bajnok, amely 5–2-es vereséggel távozott az osztrák fővárosból. Pedig a szezonban eddigi ötször találkozott egymással a két csapat, a két Volán-győzelem pedig nem ígért ekkora verést. Merthogy a verés nagyobb volt, mint amit a végeredmény sejtet...

Az 50. percben már 5–0-ra vezetett az osztrák csapat, amely elsősorban jobb helyzetkihasználásának köszönheti könnyed sikerét. Az első harmadban Dan Björnle emberelőnyös és Patrick Lebeau egyenlő létszámnál szerzett góljával hamar megnyugtató előnyhöz jutott a hazai csapat.

A középső játékrészben pedig szintén Lebeau volt eredményes, majd Benoit Gratton fórban szerzett találatánál gyakorlatilag eldőlt a találkozó.

Az ötödik gól (Kevin Kraxiner) után már nagyon csúnyán festett az eredményjelző. Az esetleges újratalálkozás (ugye a rájátszásban...) szempontjából egy lenullázás semmiképp sem tett volna jót az Albának, amely az utolsó tíz percben megpróbálta kozmetikázni az eredményt.

Ladányi Balázs és Tokaji Viktor gondoskodott arról, hogy „emészthető" végeredmény szülessen az összecsapáson, amelyet egy jó tömegverekedéssel „öblítettek le" a két csapat játékosai.

BUNYÓ A VOLÁN BÉCSI MECCSÉN

EBEL
51. FORDULÓ
VIENNA CAPITALS–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 5–2 (2–0, 2–0, 1–2)
Bécs, 3950 néző. V: Dremelj, Hribar, Rakovic (mindhárom szlovén)
Kiállítások: 30 perc + 10 perc fegyelmi (Selmser) + 20 perc fegyelmi (Lakos) + végleges fegyelmi (Bjornlie) + végleges fegyelmi (Rotter) + végleges fegyelmi (F. Bouchard), ill. 22 perc + 10 perc fegyelmi (Horváth A.) + végleges fegyelmi (Satosaari) + végleges kiállítás (Benk)
VIENNA: Cassivi – Bjornlie, F. Bouchard, Rotter, B. Gratton, Lebeau – Kranjc, P. Lakos, Kraxner, Sarault, D. Rodman – Casparsson, Riener, F. Lemieux, Selmser, Bootland – Nageler, C. Draschkowitz, L. Draschkowitz. Edző: Kevin Gaudet
FEHÉRVÁR: Satosaari – Bornhammar, Andersson, Palkovics, Fekete D., Mihály Á. – Ackeström, Jobb D., Vas J., Martz, Kovács Cs. – Tokaji, Horváth A., Sofron I., Vas M., Ladányi – Benk, Vaszjunyin, Nagy G., Kóger. Edző: Jarmo Tolvanen
Gólok. 3:28: Bjornlie (Lebeau, F. Bouchard – emberelőny, 1–0). 10:20: Lebeau (B. Gratton, Casparsson, 2–0). 27:52: Lebeau (B. Gratton, Casparsson, 3–0). 36:04: B. Gratton (Lebeau, Bjornlie – emberelőny, 4–0). 49:12: Kraxner (Nageler, Riener, 5–0). 52:36: Ladányi (5–1). 55:53: Tokaji (Palkovics, Ladányi – emberelőny, 5–2)
További eredmények: Jesenice–Graz 4–1 (2–0, 1–0, 1–1), Linz–Salzburg 2–4 (0–2, 1–2, 1–0), Villach–Klagenfurt 1–5 (1–2, 0–2, 0–1), Ljubljana–Zagreb 2–7 (2–3, 0–4, 0–0)