A Volán zágrábi győzelmével a 9. helyen búcsúzott

2011.02.25. 21:37
A Volán a kilencedik helyen zárta az osztrák bajnokságot (Fotó: Czerkl Gábor, NS-archív)
A Sapa Fehérvár AV19 idegenbeli győzelemmel zárta az osztrák jégkorongbajnokságot (EBEL), miután az alapszakasz utolsó fordulójában egygólos győzelmet aratott Zágrábban a Medvescak vendégeként. A Jesenice veresége után az is eldőlt, hogy a fehérváriak az utolsó előtti helyen, kilencedikként zárták az alapszakaszt, számukra egyben a bajnokságot.

A már biztos negyeddöntős horvátok számára az volt a tétje a találkozónak, hogy behozzák-e egypontos hátárnyukat a hetedik helyezett Olimpija Ljubljanával szemben, így elkerülve az alapszakasz legjobbjának bizonyuló Klagenfurtot. Ezzel szemben a fehérváriak azért hajtottak, hogy ne utolsó helyen zárják az alapszakaszt.

A találkozó első harmadában a házigazdák bizonyultak aktívabbnak és veszélyesebbnek, de a kapuban biztos korcsolyaéleken álló Bálizs Bence vezérletével a vendégek rendre meghiúsították a hazai próbálkozásokat. Viszont a 11. percben egyéni megmozdulás végén Eric Johansson megszerezte a fehérváriaknak a vezetést. (0–1)

A második felvonásban aztán a fehérváriak akarata érvényesült, akik tizenkilenc alkalommal találták el a kaput, Palkovics Krisztián pedig megduplázta az előnyt. A gólerős fehérvári támadó egy kapura lőtt és gólvonal elé lecsorgót kotort be a védők gyűrűjéből, amit kis videózás után érvényesítettek a bírók. A horvátok nem is tüntettek. A nézőik pedig már a gól előtt is a vendégeket éltették... (0–2)

A harmadik felvonás elején szépítettek ugyan a házigazdák, de Vas Márton révén – szemfülesen használta ki a szlovén kapus hibáját, és fonákkal meglepte őt a koronggal – 81 másodperc alatt visszaállt a kétgólos különbség. A hajrá még egy zágrábi gólt tartogatott, de már az sem segített a vendéglátókon. Az összecsapáson nem kifejezetten az emberelőnyök és emberhátrányok gyakorlására mentek rá a felek, hiszen mindössze egy zágrábi játékosnak kellett leülnie a büntetőpadra. (2–3)

A Volán így pontszámban beérte a Jesenicét, amely Villachban kapott ki négy góllal. Mivel a Volán–Jesenice összesítést 8–6-ra a fehérváriak nyerték, így az egymás elleni jobb eredményüknek köszönhetően elkerültek arról a pozícióról, az utolsó helyről, ahol a szezon döntő többségében tanyáztak.

EBEL, ALAPSZAKASZ, 54. FORDULÓ
MEDVESCAK ZAGREB–SAPA FEHÉRVÁR AV19 2–3 (0–1, 0–1, 2–1)
Zágráb, 7000 néző. V: Schimm, Hofstätter, R. Trattnig (mindhárom osztrák)
ZAGREB: Kroselj (Vasiljevic) – SANDROCK, MacAulay, Banham, Rabbitt, Filewich – Sijan, Powers, MacLean, Day, Kanaet – Gazdic, Sertich, Hecimovic, Blagus, Kinasewich – Rendulic, Guidarelli, Cunko
FEHÉRVÁR: BÁLIZS – Horváth A., Tokaji, Benk, Vas M., Ladányi – Ackeström, Kranjc, PALKOVICS, JOHANSSON, Mihály Á. – Durco, Orbán, Kovács Cs., Holéczy, Vaszjunyin – Tóth A.
Gólok: 10:30: Johansson (Kranjc, Ackeström, 0–1). 34:31: Palkovics (Mihály Á., Johansson, 0–2). 43:39: Sandrock (Rabbitt, Filewich, 1–2). 45:00: Vas M. (Tokaji, Ladányi, 1–3). 57:58: MacAulay (Guidarelli, Sandrock, 2–3)
Kiállítások: 2 perc, ill. –
Kevin Primeau: – Bár a rájátszásba jutásra már nem volt esély, mégis nagy tétje volt a mérkőzésnek. A csapat megmutatta, hogy van tartása, karaktere – látványos játékkal tudott nyerni az erős Zagreb otthonában. Örülök, hogy a Jesenicét is meg tudtuk előzni, és végül a kilencedik helyen végeztünk.
További eredmények: Graz–Vienna 3–2 – szétlövéssel, Linz–Salzburg 7–2, Ljubljana–Klagenfurt 2–4, Villach–Jesenice 5–1
A negyeddöntő párosítása
Klagenfurt (1.)–Zagreb (8.), Salzburg (2.)–Ljubljana (7.), Vienna (3.)–Graz (6.), Villach (4.)–Linz (5.)
A párharcok az egyik fél negyedik győzelméig tartanak február 27-től legkésőbb március 13-ig.