A Volán szétlövésben kapott ki otthon a Znojmótól

2011.11.18. 21:49
A küzdelmes meccsen nem jött ki igazán a Volán és a Znojmo közötti papírforma különbség (Fotó: Szabó Miklós)
Az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 22. fordulójában a Sapa Fehérvár AV 19 a cseh Znojmót fogadta, és szenvedett vereséget a szétlövésben.

SZAVAZÁS

Ön szerint a most zajló szezonban bejut a felsőházi rájátszásba a Fehérvár?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

1. HARMAD

Rögtön mezőnyfölényt harcolt ki magának a Volán, amely teljesen reális győzelmi tervekkel várhatta az újonc Znojmót, de még úgy is Adam Munrónak akadt lényegesen több dolga a fehérvári kapuban, hogy a játékrész közepén két kiállításnak köszönhetően kis megszakítással négy percig emberelőnyben játszhattak a vendéglátók. A cseheken egyértelműen érződött, hogy a védekezésre összpontosítanak, néhol a brutalitás felé hajó megmozdulásoktól sem riadtak vissza. A korongot a kék vonalnál testtel fedező Vas Mártont is hátulról küldték meg keményen, de még nála is rosszabbul járt a korong megjátszása közben kicsit mélyre hajló Tóth Adrián, aki fejre kapott egy alkarost, büntetlenül (0–0).

2. HARMAD

A második játékrész közepén egymás után három kiállítást kaptak a házigazdák, akiknek 35 másodpercig kettős hátrányban is kellett védekezniük. Miután ezt sikerrel tették meg, egy emberelőny formájában ismét felcsillant a remény a vezetés megszerzésére, ám elég volt egy figyelmetlen, rossz csere, hogy hátrányba kerüljenek. Petr Kanko a kék vonalról ziccerben vezette rá a korongot Munróra, majd a kapust a jégre fektetve szépen emelt a kapuba a 38. percben. A vezetéshez jutó csehek kisvártatva ismét megfogyatkoztak, ezt már góllal büntette a Volán. A 39. percben a nagy kedvvel játszó, kapura távolról is veszélyes Justin DaCosta remek ütemű passzát a center helyén feltűnő Ladányi Balázs tolta a kapuba (1–1).

3. HARMAD

Villám kezdést produkáltak a fehérváriak a felvonás elején: Eric Johansson a 41. percben takarásból suhintott a kapu jobb oldalába, vezetést szerezve övéinek. Kézben tartotta a mérkőzést a Volán, de kísértett a korábbi percek rémképe: a nagyobbnál nagyobb helyzeteket is el tudták puskázni játékosai. Mindez a 48. percben bosszulta meg magát, akkor David Hajek egalizált, gólra váltva a sokadik emberelőnyt. A hátralévő tíz percben a Volán és a Znojmo előtt is adódott lehetőség, hogy eldöntse a találkozót, de az eredmény nem változott, így jöhetett a túlórázás (2–2).

HOSSZABBÍTÁS, SZÉTLÖVÉS

Az addig sem lassú tempó négy a négy ellen csak még tovább fokozódott a hosszabbítás perceiben. Felváltva forogtak veszélyben a kapuk, amelyben talán a Volán járt közelebb a győzelemhez. Palkovics, Ladányi és Mihály is lőhetett, majd egy támadás során három hazai játékos (Palkovics, Horváth András, Sofron István) veszélyeztetett – ketten már a kipattanókból –, de nem jutottak kettőről a háromra. Jöhetett a mindig lutri szétlövés, amelyben a vendégeknek elég volt két próbálkozásukból csak az egyiket gólra váltaniuk a két ponthoz, hiszen Johansson, Ladányi és Derek Ryan is hibázott (2–3).

Tizedszer kapott ki a Volán, de harmadszor azért sikerült egy pontot megtartania. A két háromgólos bajnoki győzelem után a válogatott szünete, illetve az ott elszenvedett három vereség picit megtörte a fehérváriak lendületét. A Volán ötödször túlórázott a szezonban, negyedszer Székesfehérváron. Kétszer a hosszabbításban tudott nyerni, viszont mindhárom szétlövéses párbaját elbukta, kettőt ráadásul utóbbiak közül otthon. Folytatás vasárnap, a ma győztes cseh Znojmo vendégeként.

EBEL
ALAPSZAKASZ, 22. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV19–ORLI ZNOJMO (cseh) 2–3 – szétlövéssel (00, 11, 11, 00, 01)
Székesfehérvár, 3490 néző. V: Cervenák (cseh), Erd, Siegel (mindkettő osztrák), Kovács B.
FEHÉRVÁR: MUNRO – Sille, Durco, Mihály Á., Sikorcin, Kovács Cs. – Horváth A., Tokaji, Sofron, Vas M., LADÁNYI – DACOSTA, Pratt, Palkovics, Johansson, Ryan – Orbán A., Tóth A., Benk, Nagy G., Magosi. Edző: Kevin Primeau
ZNOJMO: KACETL – Stehlik, Skadra, KANKO, Haman, LATTNER – Hranác, Stach, Havlik, Pucher, PODESVA – HÁJEK, Vosátko, Komínek, Bartos, Jarusek – Boruta, Plánek, Stanek, Videlka, Beroun. Edző: Martin Stloukal
Gólok: 37:01: Kanko (Lattner – emberhátrány, 0–1), 38:37: Ladányi (DaCosta, Johansson – emberelőny, 1–1), 40:41: Johansson (Palkovics, Ryan – 2–1), 47:29: Hájek (emberelőny, 2–2). Győztes büntető: Podesva
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Kevin Primeau: – Tudtuk, hogy a Znojmo nem lesz könnyű ellenfél, nem is volt az. Hiába dolgoztunk ki rengeteg helyzetet, ezeket sajnos rendre ki is hagytuk. A két gól elég lehetett volna a győzelemhez, de az ellenfél döntetlenre hozta a meccset, és a hosszabbításban, valamint a szétlövésnél bármi megtörténhet. Ebből ma nem mi kerültünk ki győztesen. Sok hibát követtünk el az első harmadban, a középső játékrészre már belelendültünk, de ezúttal ez kevésnek bizonyult. Két napunk van arra, hogy felkészüljünk, és visszavágjunk ezért a vereségért.
Martin Stloukal: – Ez a meccs teljesen más volt, mint a két nappal ezelőtt a Villach ellen öt nullra elveszített találkozó. Ezúttal nagyon odafigyeltünk. Felhívtam a játékosaim figyelmét arra, hogy sokkal jobb játék szükséges, mint legutóbb. Örülök, hogy a fiúk betartották az utasításokat, és végig koncentráltan játszottunk, annak viszont kevésbé, hogy sok helyzetet kihasználatlanul hagytunk.
További eredmények: Olimpija Ljubljana–Medvescak 1–2 (0–1, 1–1, 0–0), Klagenfurt–Linz 5–3 (0–2, 3–1, 2–0), Salzburg–Graz 5–4 (1–0, 2–2, 2–2), Villach–Jesenice 4–0 (1–0, 2–0, 1–0)
1. Linz 20 12 4 1 3 77–58 +19 33
2. Klagenfurt 19 13 1 5 69–51 +18 27
3. Salzburg 20 10 2 2 6 70–67 +3 26
4. Medvescak Zagreb 20 9 2 2 7 66–53 +13 24
5. Olimpija Ljubljana 20 8 3 2 7 53–46 +7 24
6. SAPA Fehérvár AV19 20 8 2 3 7 64–61 +3 23
7. Vienna 20 5 3 3 9 69–73 –4 19
8. Znojmo 19 5 2 3 9 50–68 –18 17