A Volán sorsdöntő meccset bukott el a Jesenice ellen

2011.01.28. 21:47
Az Alba Volán fontos mérkőzésen, hazai pályán kikapott a Jesenicétől az osztrák jégkorongbajnokság 42. fordulójában. A magyar csapat ezzel a vereséggel finoman szólva is rossz helyzetbe került a rájátszásért folyó harcban.

Kiegyenlített meccsen kapott ki a Volán (Fotó: Korponai Tamás)

A Volán abban a reményben lépett jégre a Jesenice ellen, hogy egy esetleges győzelemmel kilenc hosszú fordulót követően végre elmozdulhatott volna az EBEL tizedik, azaz utolsó helyéről.

A statisztikák és a közelmúltban mutatott forma alapján erre minden esélye megvolt Kevin Primeau legénységének: a Volán sorozatban nyolc vereség után az utóbbi fordulókban magára talált, és legyőzte a Zágrábot, illetve a listavezető Klagenfurtot, valamint pontot szerzett a bivalyerős Salzburg otthonában is.

A Jesenicével szembeni mérlege pedig ebben a szezonban 3 győzelem és egy vereség volt – a mérkőzés előtt. A találkozó után sajnos már két vereséget jegyez a fehérvári csapat...

Az első harmad kiegyenlített küzdelmet hozott, de már ekkor előrevetítődött a mérkőzés későbbi képe, azaz, hogy a Jesenice vezet, a Volán pedig fut az eredmény után.

Rok Ticar az ötödik percben megszerezte a vezetést a vendégeknek, ám Ladányi Balázs alig egy perccel később válaszolni tudott. Később Andrej Zidan találatát Mihály Árpád egalizálta. 2–2

A második harmad elején sem figyelt a magyar csapat, Erik Matevz visszavette a vezetést a Jesenicének. Szép lefordulást követően aztán Vas Márton kihagyhatatlan helyzetbe hozta Ladányit, aki közelről az üres kapuba lőtt. Ziga Jeglic viszont arról gondoskodott, hogy egygólos hátrányban kezdje a harmadik harmadot a Volán. 3–4

A találkozó érdekessége volt, hogy az említett találatok rendre egyenlő létszámnál születtek, s ezt a sorozatot a következő találatnál sem szakították meg a csapatok. A sormintát azonban sajnos igen – ismét egyenlő létszámnál, de a Jesenice talált be.

Negyedórával a mérkőzés vége előtt Eric Johansson visszahozta a reményt, de Robert Sabolic kihasználta a vendégek négy a három elleni lehetőségét, és ismét kettővel vezetett a Jesenice. Ekkor még nyolc és fél perc volt hátra.

A fehérváriak a folytatásban mindent megtettek, a kapuban azonban Michal Fikrt hatalmas bravúrokkal tartotta a szlovénok előnyét. A Volán nagyon fontos mérkőzést bukott el, s egyre halványulnak esélyei a rájátszásba jutást illetően. 4–6

JÉGKORONG, EBEL
42. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV19–ACRONI JESENICE 4–6 (1–1, 1–2, 1–2)
Székesfehérvár, 3200 néző, Vezette: Hofstätter, Fussi (mindkettő osztrák), Nagy A. (magyar)
Gólok: 4:48: Ticar (Jeglic, Sabolic, 0–1). 5:55: Ladányi (Vas M., 1–1). 6:56: Zidan (Bayrack, Cavosie, 1–2). 16:20: Mihály Á. (Palkovics, Kranjc, 2–2). 20:59: Erman (Ticar, Jeglic, 2–3). 26:34: Ladányi (Vas M., Sofron, 3–3). 36:43: Jeglic (Ticar, Sabolic, 3–4). 43:23: Ptretnar (Cavosie, Zidan, 3–5). 45:01: Johansson (Kranjc, Ladányi – kettős emberelőny, 4–5). 51:29: Sabolic (Robar, Nolan – emberelőny, 4–6)
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
FEHÉRVÁR: Hetényi Z. – Ackeström, Kranjc, Palkovics, Johansson, Mihály Á. – Horváth A., Tokaji, Sofron, VAS M., LADÁNYI – Durco, Orbán, Benk, Holéczy, Kovács Cs. – Jobb, Maklári. Tóth A., Vaszjunyin, Kiss D.
JESENICE: Fikrt – Pretnar, Magovac, ZIDAN, Cavosie, Bayrack – Nolan, Robar, SABOLIC, TICAR, JEGLIC – Beckett, Erman, Kuralt, Hafner, Manfreda – Susanj, Brus, Dolinsek, Sodja
További eredmények: Klagenfurt–Linz 2–1, Ljubljana–Graz 0–4, Vienna–Salzburg 3–2, Zagreb–Villach 7–2

KEVIN PRIMEAU, a Fehérvár edzője: – Néhány játékosunk elfáradt: mentálisan és fizikailag is. Egyszerűen sosem tudunk négy sorral játszani, most éppen Fekete esett ki a sorból, és Ackeströmöt is elveszítettük. A Jesenice pedig nem rossz csapat, van egy nagyon jó soruk, és azt hiszem, ezúttal jobban küzdöttek, mint mi. Vasárnap ismét játszunk, addig megpróbálunk frissíteni a csapaton, mert nincs kikhez nyúlni, ugyanazok játszanak majd Grazban, mint most.

HEIKKI MÄLKIÄ, a Jesenice edzője: – Támadásban valóban nagyon jók voltunk, hiszen sok gólt lőttünk, védekezésben sokkal kevésbé, hiszen sokat is kaptunk. Ez a teljesítmény jó volt, de még nem elég a rájátszáshoz, habár fontos győzelmet arattunk.