A Volán simán kikapott Ljubljanában

2010.12.12. 20:27
A Ljubljana ellen ezúttal nem volt esélye a Volánnak (Fotó: Korponai Tamás - archív)
A Sapa Fehérvár AV 19 6–2-es vereséget szenvedett az Olimpija Ljubljana vendégeként az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) 27. fordulójában.

Szombaton ünnepelte megalapításának ötvenedik évfordulóját az Alba Volán SC, amelynek jégkorongszakosztálya 1977-ben alakult, 1981-ben lett először bajnok, 2002 óta pedig nem lehet letaszítani a magyar jégkorong trónjáról.

A Sapa Fehérvár AV 19 vasárnap az Olimpija Ljubljana otthonában lépett pályára az osztrák jégkorongliga (EBEL) 27. fordulójában, de nem sikerül győzelemmel emlékezetessé tennie a jeles évfordulót.

A szlovén együttes kezdett jobban, ugyanis már a második percben megszerezte az előnyt Ziga Pance góljával, amelyet aztán Petr Sachl duplázott meg az első harmad felénél. A Volán öt perccel később Eric Johansson révén válaszolt, így az első játékrészt követően teljesen nyílt volt a mérkőzés.

Ezt – mármint azt, hogy nyílt a találkozó – a második harmadot követően is ki lehetett jelenteni, igaz, annyival árnyalni kellett a képet, hogy a Ljubljana előnye időközben kétgólosra nőtt.

A harmadik játékrész azonban magyar szempontból nagyon rosszul kezdődött: a Volán előbb emberhátrányból, majd alig egy perccel később egyenlő létszámnál kapott újabb gólt, és mivel ekkor már 5–1-re vezettek a hazaiak, valószínűleg a legvérmesebb vendégdrukkerek is letettek a győzelemről.

Sofron István révén a második fehérvári gól még megszületett, de a Ljubljanának erre is volt válasza, így a Volán végül sima, 6–2-es vereséget szenvedett szlovén riválisa vendégeként.

JÉGKORONG, EBEL
27. FORDULÓ
TILIA OLIMPIJA LJUBLJANA–SAPA FEHÉRVÁR AV19 6–2 (2–1, 1–0, 3–1)
Ljubljana, 2100 néző
Vezette: Smetana, Podlesnik, Siegl (mindhárom osztrák)
Ljubljana: Chabera – Groznik, Berlisk, B. Golicic, Hocevar, Ropret – Vedlin, Pavlin, Mustonen, Music, Hughes – Tory, Kantee, Pance, Sachl, Stopar – Florjancic
Fehérvár: Satosaari – Horváth A., Tokaji, Ladányi, Vas M., Mihály Á. – Durco, Ackeström, Palkovics, Johansson, Kovács Cs. – Orbán, Kranjc, Sofron, Fekete D., Benk – Maklári, Hegyi Á. Z., Fodor Sz., Nagy G., Vaszjunyin
Gólok: 1:05: Pance (Kantee, 1–0). 9:59: Sachl (Pavlin, Vedlin, 2–0). 14:25: Johansson (Ladányi, Mihály Á., 2–1). 28:24: Mustonen (Hughes, Music, 3–1). 40:56: Mustonen (Pavlin, Tory – emberelőny, 4–1). 41:37: Ropret (Hocevar, B. Golicic, 5–1). 48:34: Sofron (Ladányi, Horváth A., 5–2). 51:15: Music (Hughes, 6–2)
Kiállítások: 4, ill. 14 perc
További eredmények: Graz–Linz 5–2, Jesenice–Klagenfurt 5–3, Salzburg–Vienna 8–7, Zagreb–Villach 1–4
1. Klagenfurt 27 18 4 3 2 105–71 47
2. Salzburg 27 14 4 1 8 115–87 37
3. Vienna 27 12 5 1 9 114–84 35
4. Villach 27 13 2 1 11 98–85 31
5. Graz 27 11 2 2 12 82–81 28
6. Zagreb 27 8 3 4 12 89–90 26
7. Ljubljana 27 10 2 2 13 87–104 26
8. Linz 27 7 2 5 13 65–87 23