A Volán sem tudta megállítani a Klagenfurtot

2011.09.25. 19:51
Sofron Istvánékat ha nehezen is, de lenyomta a Klagenfurt (Fotó: Czerkl Gábor, archív)
A Sapa Fehérvár AV19 két harmad után még 1–0-ra vezetett Klagenfurtban, ám végül 2–1-re kikapott a Klagenfurttól, amely így ötödik mérkőzése után is százszázalékos az osztrák jégkorong-bajnokságban (EBEL).

A Fehérvár több mint bosszantó módon, 5–2-es vezetésről veszítette el a legutóbbi, Linz elleni meccsét, vasárnap este pedig a százszázalékos, első négy találkozóját megnyerő Klagenfurt otthonába látogatott.

Énekes Lajos pályaedző a mérkőzés előtt azt mondta, hogy stabil védekezéssel és gyors kontrákkal meglepetést szerezhetnek, és hátul sokáig nem is volt gond. A kapuban Adam Munro helyett ezúttal Bálizs Bence kapott lehetőséget, és az első két harmadban egyszer sem tudtak túljárni az eszén, 18 lövést hárított.

Az első játékrészben a mieink sem lőttek gólt, a 33. percben viszont Kovács Csaba betalált Sofron István passzából, így negyven perc után 0–1-et mutatott az eredményjelző.

A 48. percben Tyler Scofield használta ki Horváth András kiállítását, majd hat perccel később Stefan Geier azonos létszámnál volt eredményes, fordított tehát a Klagenfurt.

Hét perc múlva kiderült, hogy nemcsak fordított, hanem győzött is, így ötödik fellépése után is hibátlan maradt, a fehérváriak pedig hiába voltak egyenrangú ellenfelei a listavezetőnek, nem gyarapították pontjaik számát.

JÉGKORONG, EBEL
6. FORDULÓ
EC-KAC–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 2–1 (0–0, 0–1, 2–0)
Klagenfurt, 4231 néző. Vezette: Altersberger, Erd, Hofer, Hütter (mindegyik osztrák)
KLAGENFURT: Swetté – Furey, Reichel, Lammers, Koch, Kalt – Siklenka, Ratz, Scoefield, Spurgeon, Hager – Hundertpfund, Holzer, Brandner, Schellander, Pirmann – Isopp, Herrnegger, M. Geier, Herburger, S. Geier
FEHÉRVÁR: Bálizs – Horváth, Tokaji, Sofron, Vas M., Kovács Cs. – Pratt, Borgatello, Palkovics, Johansson, Ryan – Durco, Sille, Benk, Sikorcin, Nagy G. – Láda B., Magosi, Tóth A.
Gólok. 32:27: Kovács Cs. (Sofron, 0–1). 47:17: Scoefield (Spurgeon, Hager – emberelőny, 1–1). 53:02: S. Geier (M. Geier, Herburger, 2–1)
Kiállítások: 2, ill. 12 perc
Kevin Primeau, a Volán vezetőedzője: – Nagyon örülhet a Klagenfurt, hogy nem vittük el mindkét pontot az otthonukból. A vezetésünk után sok esélyünk volt, hogy két, akár három góllal is elhúzzunk és lezárjuk a meccset. Sajnos egy góllal nehéz hokimérkőzést nyerni. Azért az biztató, hogy ismét fegyelmezetten és remekül játszottunk idegenben, ha a sérültek visszatérnek hatékonyabbak leszünk.

További eredmények: Graz–Znojmo 7–1, Villach–Zagreb 2–4, Vienna–Jesenice 5–4 – szétlövéssel, Salzburg– Ljubljana 3–2 – szétlövéssel. Szabadnapos: Linz

1. Klagenfurt 5 5 23–7 10
2. Ljubljana 6 4 1 16–13 9
3. Linz 5 3 1 1 14–10 8
4. Salzburg 5 3 1 1 19–16 8
5. Vienna 6 2 1 1 2 25–25 7
6. Zagreb 5 3 2 15–13 6
7. FEHÉRVÁR 6 2 1 3 16–19 5
8. Villach 6 2 4 13–19 4