A Volán pontot szerzett Salzburgban

2011.01.25. 21:42
Holéczy góljával a Volán átvette a vezetést, de nem tudta megtartani (Fotó: Imago)
A Sapa Fehérvár AV 19 kétgólos hátrányból fordított, ám a szétlövésben 4–3-ra kikapott a Salzburg otthonában az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 42. fordulójában.

A Volán a listavezető Klagenfurt elleni vasárnapi bravúros győzelem után a szintén az élmezőnyhöz tartozó Salzburg otthonában lépett pályára az EBEL-ben.

Rosszul kezdődött a fehérváriak számára a mérkőzés: Ryan Duncan már a harmadik percben bevette a Hetényi Zoltán kapuját, miután gyors indítás után Douglas Lynch passzát követően emelt a kapuba a magyar kapus válla fölött.

A 11. percben aztán tovább növelte az előnyét a hazai együttes: bár Orbán Attila kiállítását átvészelte a Volán, Thomas Koch nem sokkal azután volt eredményes, hogy kiegészült a magyar csapat.

A második harmad azonban a fehérváriaké volt. Jobb Dávidot a 25. percben kiállították, ennek ellenére a vendégek szereztek gólt emberhátrányban: Kovács Csaba talált be, miután megküzdött a korongért.

Kilenc perccel később az egyenlítő gólt is megszerezte a Volán: Ales Kranjc adott jó passzt Sofron Istvánnak, aki a léc alá bombázott.

A Salzburg kezdte jobban az utolsó játékrészt: az osztrák csapat uralta a játékot, és Thomas Koch két méterről lőhetett kapura, de nem sikerült túljárnia Hetényi eszén.

A 46. percben aztán mégis a Volán talált be, azaz kétgólos hátrányból megfordította a meccs állását. Orbán indította a saját kapuja elől Holéczy Rogert, aki kilépett, és fonákkal Thomas Höneckl kapujába emelt.

Sajnos az 53. percben az osztrákok kihasználták Sofron kiállítását: Lynch távolról vállalkozott lövésre, és Hetényi nem sokat láthatott a korongból az előtte tömörülő játékosok miatt, amely a kapujában kötött ki.

Vas Mártonnak volt egy helyzete a rendes játékidő végén, de nem talált be, így következhetett a ráadás, ám az ötperces hosszabbítás nem hozott döntést, és a szétlövés a hazaiaknak kedvezett, így bár kikapott, jó teljesítménnyel pontot szerzett a Volán Salzburgban.

JÉGKORONG, EBEL
ALAPSZAKASZ, 42. FORDULÓ
RED BULL SALZBURG–SAPA FEHÉRVÁR AV19 4–3 (2–0, 0–2, 1–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Salzburg, 2246 néző. V: Kellner, R. Trattnig, Wurzer (mindhárom osztrák)
SALZBURG: Höneckl – Pallestrang, Lynch 1 (1), Pöck, Koch 1, Latusa – Heshka (1), A. Lakos, Abid, Duncan 1 (1), Hofer – Mühlstein, M. Trattnig, Regier (1), Bois, Welser (1) – T. Raffl, Aubin 1 (1), Holst, Brucker, Schiechl. Edző: Pierre Pagé
FEHÉRVÁR: Hetényi Z. – Horváth A., Tokaji, Sofron 1, Vas M., Ladányi – Ackeström, Kranjc (1), Palkovics, Johansson, Holéczy 1 – Durco (1), Orbán (1), Benk, Fekete D., Kovács Cs. 1 – Jobb, Vaszjunyin. Edző: Kevin Primeau
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
További eredmények: Jesenice–Linz 2–4, Klagenfurt–Graz 6–5, Vienna–Villach 3–0, Zagreb–Ljubljana 4–3

1. Klagenfurt 42 22 6 4 10 155–127 60
  2. Vienna 42 21 5 3 13 163–122 55
  3. Salzburg 41 20 6 2 13 168–140 54
  4. Villach 42 21 3 2 16 148–133 50
  5. Graz 42 19 2 3 18 129–124 45
  6. Linz 41 14 6 5 16 110–115 45
  7. Zagreb 42 13 5 5 19 134–134 41
  8. Ljubljana 42 15 3 4 20 129–157 40