A Volán peches meccsen kapott ki Villachban

2011.01.14. 21:39
Hetényi Zoltán védései sem segítették ponthoz a Volánt (Fotó: Tumbász Hédi, NS-archív)
Az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 38. fordulójában a Sapa Fehérvár AV19 egygólos vereséget szenvedett Villachban. A rájátszásba való bejutás szempontjából szinte már reménytelen helyzetbe kerülő fehérváriak 22. mérkőzésüket veszítették el a szezonban, és zsinórban a nyolcadikon maradtak pont nélkül.

Pedig ahogyan korábban jópárszor, úgy ebben a találkozóban is több volt a fehérváriak számára, akiknek kétszer sikerült egyenlíteniük, és a végén egy emberhátrányos szituációban bekapott góllal szenvedtek vereséget.

Két, illetve három kimaradt, vagy inkább kivédekezett fórral indult a találkozó – a fehérváriaknál volt a három kiállítás –, amelyen az első harmad hajrájához érve az osztrákok Michael Martin révén csak megszerezték a vezető találatot. (1–0)

A második felvonás elején Ladányi Balázs kiállítással, majd kisvártatva gólpasszal iratkozott fel a jegyzőkönyvbe. A fehérváriak egyenlítő gólját Horváth András szerezte, akcióból. A fehérváriak támadójátéka ebben a harmadban kevesebb átütőerővel bírt, a vendégkapu őrzésével megbízott Hetényi Zoltán több védés után a hajrában kapitulált másodszor: az első találatnál asszisztos Michael Raffl köszönt be neki. Alig telt el egy perc, megvillant a Volán második sorának támadó szekciója: a pontokkal nem éppen adós Eric Johansson másodszor is egalizálta a vendégek hátrányát. (2–2)

A roppant sportszerű találkozón a nyolcadik kiállítás döntött. Mindössze tizenöt másodperc volt hátra Orbán Attila büntetéséből, amikor Joshua Langfeld két pontot érő gólt szerzett a Villachnak. Raffl ennél a találatnál is gólpasszal vétette észre magát, így 1+2-vel zárta az összecsapást. A hajrában megpróbált harmadszor is egyenlíteni a vendégcsapat, Hetényi két részletben majd' egy percre elhagyta a ketrecét, de hiába. Maradt az egygólos fehérvári vereség. (3–2)

EBEL, ALAPSZAKASZ, 38. FORDULÓ
VILLACHER SV–SAPA FEHÉRVÁR AV19 3–2 (1–0, 1–2, 1–0)
Villach, 3500 néző. V: B. Lesniak, Korosec, A. Lesniak (mindhárom szlovén)
VILLACHER SV: Prohaska – Bacher, Mitchell, M. Raffl, Damon, Langfeld – Kuznik, Martin, Kristler, Kaspitz, Razingar – Widergut, Altmann, N. Petrik, Ryan, Ferland – Köfeler, Zorec, B. Petrik, Martinz, Toff
SAPA FEHÉRVÁR AV19: Hetényi Z. – Horváth A., Tokaji, Sofron, Vas M., Ladányi – Ackeström, Kranjc, Palkovics, Johansson, Mihály Á. – Orbán, Durco, Kovács Cs., Fekete D., Nagy G. – Jobb, Maklári, Hegyi Á. Z.
Gólok: 17:07: Martin (M. Raffl, Kaspitz, 1–0). 25:21: Horváth A. (Ladányi, Tokaji, 1–1). 36:49: M. Raffl (Bacher, 2–1). 37:58: Johansson (Mihály Á., Kranjc, 2–2). 54:08: Langfeld (Damon, M. Raffl – emberelőny, 3–2)
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
További eredmények: Jesenice–Zagreb 2–3 – szétlövéssel, Linz–Graz 2–1 – szétlövéssel, Vienna–Klagenfurt 3–4. A Salzburg–Ljubljana meccset január 18-án játsszák.
1. Klagenfurt 38 20 5 4 9 138–113 54
2. Salzburg 37 18 5 2 12 152–124 48
3. Villach 38 20 3 2 13 138–117 48
4. Vienna 38 17 5 3 13 146–119 47
5. Graz 38 17 2 3 16 115–112 41
6. Ljubljana 37 15 3 3 16 121–138 39
7. Linz 38 12 5 5 16   99–111 39
8. Zagreb 38 12 5 4 17 122–116 38