A Volán kikapott a Satort leváltó Zagrebtől

2011.01.01. 20:14
A kép csalóka: a Zagreb hazai pályán már nem hasalt el a Volán ellen (Fotó: Mirkó István – archív)
A Sapa Fehérvár AV19 5–2-re kikapott idegenben a Ted Satorral tegnap szerződést bontó Medvescak Zagrebtől az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 33. fordulójában.

A Volán a tegnap edzőt váltó Medvescak Zagrebbel csapott össze a horvát fővárosban, és a magyar csapat kiválóan kezdte a Ted Satorral szerződést bontó együttes elleni találkozót. Palkovics Krisztián nagyszerűen szerzett korongot a hazaiak kapuja mögött, és Robert Kristan kapus lábai között lőtt gólt 2:16 perccel a kezdés után.

A fehérváriak azonban nem örülhettek sokáig a megszerzett előnynek: a 10. percben Frank Banham vágta Tommi Satosaari kapujába a korongot Wacey Rabbit passza után, majd kevesebb mint két perccel később Kenneth MacAulay távoli lövésével már a horvátok vezettek.

Az első játékrészhez hasonlóan a második harmadot is jól kezdte a Volán: Ladányi Balázs emberhátrányban egyenlített, miután először a kapuvasat találta el, de a korong éppen elé pattant, és a második próbálkozása már sikeres volt.

A harmad végére azonban fölénybe került a Zagreb, és kétgólos előnyre tett szert. Rabbit keresztbe passzolt korongot vett át, majd Satosaari kapujába lőtt, bő egy perccel később pedig John Hecimovic volt eredményes, így 4–2-re vezettek a hazaiak az utolsó játékrész előtt.

A harmadik harmadot nem tudta góllal kezdeni Kevin Primeau csapata, és a 48. percben Robby Sandrock eldöntötte a meccset: a zágrábiak játékosa zavartalanul lőhetett kapura, és nem is hibázott, így háromgólosra növelte csapata előnyét.

A folytatásban már nem született több találat, így az ideiglenesen Douglas Bradley szakmai igazgató vezette Medvescak az utóbbi időben elszenvedett vereségek után 5–2-re megverte a Sapa Fehérvár AV19-et.

JÉGKORONG, EBEL
33. FORDULÓ
MEDVESCAK ZAGREB–SAPA FEHÉRVÁR AV19 5–2 (2–1, 2–1, 1–0)
Zágráb, 6500 néző. Vezette: Falkner, Smeibidlo (mindkettő osztrák), A. Lesniak (szlovén)
ZAGREB: KRISTAN – MacAulay, Rivers, BANHAM, RABBIT, POWERS – Sandrock, Letang, Filewich, Day, MacLean – Sertich, Gazdic, Hecimovic, J. Prpic, Kinasewich – Sijan, Blagus, Brumercik, Kanaet
FEHÉRVÁR: Satosaari – Horváth A., Tokaji, Sofron, Vas M., LADÁNYI – Jobb, Ackeström, Palkovics, Nagy G., Mihály Á. – Orbán, Durco, Kovács Cs., Fekete D., Benk – Maklári, Hegyi Á. Z., Vaszjunyin
Gólok: 2:16: Palkovics (0–1). 9:32: Banham (Rabbit, Powers, 1–1). 11:05: Kanaet (MacAulay, 2–1). 23:00: Ladányi (Vas M. – emberhátrány, 2–2). 36:41: Rabbit (Banham, Powers, 3–2). 37:50: Hecimovic (Brumercik, Sertich, 4–2). 47:11: Sandrock (5–2)
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
További eredmények: Graz–Villach 3–4, Jesenice–Ljubljana 5–1, Salzburg–Linz 4–2, Vienna–Klagenfurt 2–1