A Volán fájó vereséget szenvedett Fehérváron a Viennától

2011.11.01. 19:49
Küzdött a Volán, de hiába, a Vienna két góllal nyert Székesfehérváron (Fotó: Tumbász Hédi)
Az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 18. fordulójában a Sapa Fehérvár AV 19 hazai pályán kikapott a Vienna Capitalstől. A találkozó fordulópontja a második harmad közepén volt, amikor az addig óriási mezőnyfölényben játszó hazaiak megkapták második góljukat is, miközben lehetőségeiket sorra puskázták el. A győztes osztrák együttes egy pontra megközelítette az ötödik helyen álló fehérváriakat.

SZAVAZÁS

Ön szerint a most zajló szezonban bejut a felsőházi rájátszásba a Fehérvár?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

1. HARMAD

Alig telt el az első perc a találkozóból, az addig látott nagy rohanás és sok ütközés vége az lett, hogy Benoit Gratton – akit rovott múltja okán aligha illethetünk a sportszerű jelzővel –, nekiállt „emberkedni” a Volán-kispad előtt, és belekötött fűbe-fába. Az osztrákok kemény legénye két percet kapott, de azért csak kiveszekedte, hogy az egyik akciónál ellenfelét keményen a plexibe ütköző Sofron Istvánt 2+10 percre kivigyék a büntetőpadra. Négy a négy ellen folytatták a felek a küzdelmet, amelyben egyre inkább a fehérváriak akarata érvényesült. A vendégeknél csupán egyetlen sor tudott zavart kelteni a kapu előtt, ellentétben a házigazdákkal, akiknél az egész csapat jól muzsikált. Egyértelműen jobb volt a Volán, ám a parázs, hazai kapuvassal, majd páros kiállítással is színesített hajrában Filip Gunnarsson egy visszapasszolt korongot kapásból vágott be Bálizs Bence kapujába. Hideg zuhany, hiszen a pálya majd’ felbillent. Bálizs hármat védett, miközben kollégája, Reinhard Divis neve mellé tizenegy védés került be a statisztikába. (0–1)

2. HARMAD

Volán-kapuvassal indult a második harmad, amely jelezte: a fehérváriaknak feltett szándékuk az egyenlítés. Miután azonban helyzeteiket folyamatosan hagyták ki, másodszor is meglepte őket a Vienna. Egy jobb oldali akciót végén a távoli lövés középre jött le Bálizsról, aki az ismétlésbe is beledobta még magát, ám a lecsorgót közelről már bekotorták a vendégek. Négy hazai védő állt közvetlen a kapu előterében, mégsem tudtak korongot és ellenfelet „takarítani”. A gól után Bálizs át is adta a helyét Adam Munrónak. A Volán kicsit megtörte a sport „szépsége” – a jobban játszó csapat is kerülhet kétgólos hátrányba –, így szinte törvényszerű volt, hogy újabb gólt kapjon. Egy jobb szélen vezetett akció végén a középre visszahúzott korongot Daniel Nageler vágta Munro lábai között a fehérvári kapuba. Két védő állt előtte, plusz a kapus, az osztrák játékos mégis megtalálta a kapuig vezető utat. „Postafordultával” a kedd estére elátkozottnak hitt Volán is gólhoz jutott: Sofron István kiugratást érő passzát Vas Márton helyezte el a hosszúba, némi reményt csempészve ezzel a záró felvonásba. (1–3)

3. HARMAD

Támadott a Fehérvár a felzárkózásért, de hiányzott a tűz, a hit, és már talán az erő is fogytán volt. A rutinos vendégek nem sok teret hagytak a házigazdáknak, és amint lehetőségük adódott, azonnal veszélyes akciókat vezettek. Az idő múlásával egyre kevesebb esélye maradt az akciókat távoli lövésekkel befejező fehérváriaknak – lesz ami lesz alapon tüzeltek onnan és akkor is, amikor nem sok jóval kecsegtetett a próbálkozás –, és mit lehet ott tenni, ahol Eric Johansson is ajtó-ablak ziccert ront. Divis egyszerűen ráfeküdt az alatta eltolt korongra. A hajrában aztán Munro átadta a helyét egy mezőnyjátékosnak, majd kiállítást is kaptak a vendégek, de hiába voltak hat a négyben a pályán – a fehérváriaknál gyakorlatilag az első két sor támadói kaptak lehetőséget –, nem sikerült gólt szerezni, a vendégek kibekkelték az utolsó percet is, és értékes győzelmet arattak Székesfehérváron. (1–3)

Az október 9-én szétlövésben 6–5-re elveszített bécsi mérkőzés után a stabil formát mutató Fehérvár nem ok nélkül bízhatott a győzelembe, valamint a 4–1-es linzi és 4–2-es zágrábi vereség feledtetésében, de a rossz helyzetkihasználással erre nem volt esélye.

ROSSZ PASSZBAN IS KÜZD A VOLÁN
JÉGKORONG, EBEL, ALAPSZAKASZ, 18. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV19-UPC VIENNA CAPITALS (osztrák) 13 (0–1, 1–2, 0–0)
Székesfehérvár, 3498 néző. V: Altersberger (osztrák), Gebei, Nagy A. (mindkettő magyar), Widmann (osztrák)
FEHÉRVÁR: Bálizs (Munro) – Horváth A., Tokaji, Sofron, Vas M., Ladányi – Borgatello, Durco, Palkovics, Johansson, Mihály Á. – Sille, Láda B., Kovács Cs., Sikorcin, Ryan – Orbán, Benk, Nagy G., Magosi. Edző: Kevin Primeau
VIENNA: DIVIS – BJORNLIE, Insana, Fortier, Gratton, Ferland – Casparsson, P. Lakos, NAGELER, Pinter, Ofner – Oraze, Lupaschuk, GUNNARSSON, ROBINSON, Fischer – Peter, Schweda, Nador, Dolezal. Edző: Tommy Samuelsson
Gólok: 18:53: Gunnarsson (Robinson, Nageler, 0–1). 31:05 Ferland (Gratton, Nageler, 0–2). 36:11: Nageler (Ofner, Bjornlie, 0–3). 36:35: Vas M. (Sofron, Tokaji, 1–3)
Kiállítások: 10+10 perc fegyelmi (Sofron), ill. 18 perc
Kevin Primeau: – Jól játszottunk, de a Capitalsnek alig kell helyzet a gólhoz, ezt láttuk most is. Amennyi lehetőségünk volt, ötöt-hatot is üthettünk volna, de a kapu előtt többször rosszul döntöttünk. Szeretem játszatni mind a négy sorunkat, de ehhez az kell, hogy mindenki elvégezze a feladatát elöl és hátul is. Azt mondom a rutinosaknak, hogy folytassák ugyanígy, a fiataloknak pedig, hogy tanuljanak ebből a meccsből.
Tommy Samuelsson: – Az egész idényben 15 percet játszhattunk teljes csapattal, de most jönnek vissza a sérültjeink, s ennek az eredménye, hogy jövünk felfelé a táblázaton. Divis eddig utolsó előtti volt a kapusrangsorban, de most remekelt, és a csapatvédekezés is működött, különösen emberhátrányban.
További eredmények: Salzburg–Znojmo 5–3 (2–2, 2–0, 1–1), Klagenfurt–Medvescak Zagreb 4–6 (1–0, 0–3, 1–3), Linz–Jesenice 3–2 – szétlövéssel (1–0, 1–2, 0–0, 0–0, 1–0), Villach–Graz 4–1 (1–0, 1–1, 2–0)
1. Linz 17 11 4 1 1 69–46 31
2. Klagenfurt 15 11 1 3 59–37 23
3. Ljubljana 16 8 2 2 4 46–35 22
4. Salzburg 16 8 2 1 5 58–54 21
5. FEHÉRVÁR 17 6 2 2 7 52–54 18
6. Vienna 17 4 3 3 7 61–64 17
7. Zagreb 16 5 2 2 7 50–54 16
8. Graz 17 5 2 10 49–62 14