A Volán a záróharmadban gyűrte le a Znojmót

2011.12.26. 19:54
Sofron István (jobbra) lőtte az első fehérvári találatot (Fotók: Tumbász Hédi)
Az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 34. fordulójában a Sapa Fehérvár AV 19 hazai pályán háromgólos győzelmet aratott a cseh Znojmo felett. A Volán a tizenhatodik győzelmét érte el a szezonban – a tizenharmadikat a rendes játékidőben –, és továbbra is biztosan őrzi a helyét a felsőházban.

SZAVAZÁS

Ön szerint a most zajló szezonban bejut a felsőházi rájátszásba a Fehérvár?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

1. harmad

Az 50. másodpercre már mindkét kapusnak védenie kellett, előbb Ondrej Kacetlnek, majd Bálizs Bencének akadt dolga. A lendületes mérkőzésen támadásban maradt a Volán, de a házigazdák hiába alakítottak ki több helyzetet – kétszer fórban is játszhattak, az egyik után 24 másodpercnyi szünetet követően újra létszámfölénybe kerülve –, a mezőnyfölényt nem sikerült gólra váltani, pedig záporoztak a lövések a cseh kapura.

Már letelt a harmad fele, amikor az emberelőnyhöz jutó Znojmo is életjelet adott magáról, akkor a játékkal együtt élő Bálizsnak is több bravúrt be kellett mutatnia. A hajrában ismét fórba kerültek a fehérváriak, de a lelkesen és fegyelmezetten védekező csehek sok korcsolyázással, ütközéssel és bruszttal újabb hátrányt tudtak le kapott gól nélkül (0–0).

2. harmad

Nem sokat tudott kezdeni az első harmadból áthúzódó előnnyel a Volán, de legalább megúszta Justin DaCosta kiállítását kapott találat nélkül. Sikorcin Ladislav, majd Palkovics Krisztián küldött kapura ígéretes löketet, ám azért közben Bálizsnak is akadt védenivalója. A harmad közepén egy kapu előtti kavarodás végén Mihály Árpádot állították ki, majd kisvártatva Sofron István ütközött óriási lendülettel – cseh ellenfele a jégen maradt, ketten támogatták le –, azonban a vendégek hiába reklamáltak újabb kiállítást, végül ők is megfogyatkoztak létszámban. Elégedetlenkedő edzőjüknek, Martin Stloukalnak pedig el kellett hagynia a kispadot.

Ryan remek gólpasszokkal járult hozzá a sikerhez

A hajrában megint a házigazdák kerültek egyértelműen mezőnyfölénybe és veszélyeztettek, de olyan rutinos emberek sem találtak utat a kapuig, mint Vas Márton és Ladányi Balázs. De ha ők sem, akkor ki? Bagaméri Jácint nem volt ennyire elátkozva, pedig erről a fagylaltárus tudna mesélni...

És amikor már azt hittük, hogy ezen az estén semmi nem jön össze, Sofron megszerezte a vezetést. A csehek harmadában Derek Ryan állt oda a bal oldalon egy bedobáshoz, a korongra szemfülesen lecsapott, azt köténybe áthúzta bulizó cseh ellenfele lába között, majd előrevetődve, estében fonákkal behúzta középre. Ott a korong Sofront találta meg abszolút üresben, aki második szándékra meg is szerezte a vezetést (1–0).

3. harmad

A felvonás elején aztán a nyolcadik emberelőnyét végre gólra váltotta a Volán. A jobb szélen helyezkedő Mihály kapott jó ütemű passzt DaCostától, a támadó beleállt a lövésbe és kapásból kipókhálózta a kapu bal felső sarkát.

Hogy ne legyen olyan nagy az örömünk, arról gondoskodtak a vendégek. Bálizs kétszer óriási bravúrral mentett, harmadszorra azonban már a fehérvári hálóőr is tehetetlen volt. A Znojmo úgy állt fel a Volán ketrecénél, mintha fórban lett volna – pedig nem volt –, így elégnek bizonyult egy jó ütemű visszapassz és egy remek kapáslövés, a korong máris becsúszott a kapu jobb alsó sarkába. Hiába tartózkodott két fehérvári bekk is a kapuvasnál, hiába lépett vissza zavarni egy újabb társ – név szerint Sikorcin –, szépítettek a csehek és akkor még 13:23 perc volt hátra.

Teltek a percek, de szerencsére a Volán időben kapcsolt, hogy a nehezen megszerzett vezetést nem kellene könnyen eladni. Egy újabb gól azonban nyugtatólag hatott volna. Az 52. percben ismét emberelőnybe került a Fehérvár a kissé fegyelmezetlen vendégekkel szemben. Vas Márton vitte fel a korongot, s mivel a védők nem léptek ki rá, nemes egyszerűséggel bekorcsolyázott a támadóharmadba, majd 13 méterről, középről – még mindig üresen – kilőtte a kapu jobb oldalát. Benk Andrást állították ki a hajrában, de ahelyett, hogy felzárkóztak volna a znojmóiak, a hátrányban lévő házigazdák növelték az előnyüket. Ryan harcolt meg egy korongért a cseh harmad jobb oldalán, majd a palánk mellől középre adott. Ott érkezett Harlan Pratt, aki szerencsés mozdulattal behúzta a pakkot a meglepett Kacetl mellett a kapuba. Innen már nem lehetett visszaút (4–1).

JÉGKORONG, EBEL, ALAPSZAKASZ, 34. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–HC ORLI ZNOJMO (cseh) 4–1 (0–0, 1–0, 3–1)
Székesfehérvár, 3370 néző. V: Kamsek (szlovén), Kellner, Smeibidlo (osztrákok), Németh M.
FEHÉRVÁR: BÁLIZS – HORVÁTH A., Durco, Ladányi, Vas M., SOFRON – DaCosta, Pratt, MIHÁLY Á., RYAN, Palkovics – Orbán, Sille, Kovács Cs., Sikorcin, Benk – Láda B., Tóth A., Nagy G., Magosi. Edző: Kevin Primeau
ZNOJMO: Kacetl – Hranac, Stehlik, DANTON, Seda, KANKO – Planek, Stach, Podesva, Haman, Havlík – Hájek, Vosatko, Lattner, Pucher, Stanek – Trojan, Boruta, Jarusek, Bartos, Kominek. Edző: Martin Stloukal
Gólok: 36:08 Sofron (Ryan, 1–0), 41:18 Mihály Á. (DaCosta, Sofron – emberelőny, 2–0), 46:37 Danton (Kanko, Seda, 2–1), 51:53 Vas M. (Palkovics, Ladányi – ee., 3–1), 56:34 Pratt (Ryan, Horváth A. – emberhátrány, 4–1)
Kiállítások: 10 ill. 18 perc + végleges fegyelmi (Martin Stloukal edző)
Kevin Primeau: – Ezen a mérkőzésen is sok gólhelyzetet alakítottunk ki, és most végre többször is befelé pattant a korong. Játékosaim fegyelmezetten tartották magukat a taktikához, kapusunk kiválóan dolgozott, olyan teljesítményt nyújtott, amire tudjuk, hogy képes. Ha az emberelőnyökkel jobban sáfárkodunk, nagyobb is lehetett volna a gólkülönbség.
Martin Stloukal: – Egyáltalán nem voltam megelégedve a játékvezetéssel! Túlságosan sok kiállítás volt, ami egyformán sújtotta a két csapatot, és megtörte a játék lendületét. Nem volt jó mérkőzés, együttesem erejéből ezúttal sajnos ennyire futotta.
További eredmények: Klagenfurt–Linz 2–4 (0–2, 0–0, 2–2), Jesenice–Olimpija Ljubljana 5–4 (2–0, 0–2, 3–1), Medvescak Zagreb–Graz 0–1 (0–0, 0–0, 0–1), Villach–Vienna 2–3 (1–1, 0–0, 1–2). Szabadnapos: Salzburg
1. Linz 31 20 4 3 4 122–85 +37 51
2. Salzburg 30 16 3 2 9 105–94 +11 40
3. Medvescak Zagreb 31 15 3 3 10 103–79 +24 39
4. Klagenfurt 30 16 1 2 11 98–86 +12 36
5. SAPA Fehérvár AV19 31 13 3 3 12 103–93 +10 35
6. Olimpija Ljubljana 31 12 3 3 13 89–87 +2 33
7. Villach 31 12 3 16 88–83 +5 30
8. Vienna 31 9 4 4 14 92–105 –13 30