A Volán a hajrában bukott el Salzburgban

2011.11.25. 21:39
Palkovics Krisztián gólja végül nem sokat ért (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A Sapa Fehérvár AV 19 3–2-es vereséget szenvedett Salzburgban az osztrák jégkorong-bajnokság 25. fordulójában. A Volán a harmadik harmad elején még vezetett 2–1-re, de a Red Bull egyenlített, majd egy 57. percben lőtt góllal végül a győzelmet is megszerezte.

Három vereséggel a háta mögött érkezett Salzburgba a Volán, amelynek kapujában ezúttal Bálizs Bence kezdett. Az első harmad kiegyenlített játékot és egy-egy kiállítást hozott, gólt viszont nem. A második játékrész második percében aztán Brent Aubin megszerezte a vezetést a hazaiaknak (1–0), akik azonban túl sokáig nem örülhettek előnyüknek.

A 31. perc elején ugyanis Palkovics Krisztián is eredményes volt, mégpedig Derek Ryan passzából. 1–1

A játékrész fontosabb történései ezzel le is zárultak, az utolsó harmad előtt így teljesen nyílt volt a mérkőzés.

A 44. percben még nagyobb lehetett az öröm a vendégek kispadjánál, hiszen Mihály Árpád góljával már ők vezettek (Kovács Csaba jegyezte az asszisztot). 1–2 Közel volt tehát a bravúr, de végül pontot sem szerzett a Fehérvár. A 49. percben Thomas Raffl egyenlített (2–2), majd az 57. percben Aubin is bevette Bálizs Bence kapuját (3–2). A fiatal magyar kapus a véghajrában lejött a pályáról, de hátralévő rövid idő alatt a Volán már nem tudott egalizálni, így elszenvedte sorozatban negyedik vereségét is.

JÉGKORONG, EBEL
25. FORDULÓ
Salzburg, 2150 néző. Vezette: Fussi, Veit, Hofstätter (mindhárom osztrák), Nemeth M. (magyar)
RED BULL SALZBURG (osztrák)–SAPA FEHÉRVÁR AV19 3–2 (0–0, 1–1, 2–1)
SALZBURG: Tordjman – M. Trattnig, Welser, Regier, Abid, Latusa – Lynch, Pallestrang, T. Raffl, Earl, Williams – Schlacher, Kavanagh, Aubin, Schiechl, Bois – Mühlstein, Heinrich, Kristler, Brucker, Pöck
FEHÉRVÁR: Bálizs – Orbán, Tokaji, Sofron, Vas M., Ladányi – Horváth A., DaCosta, Palkovics, Ryan, Tóth A. – Durco, Sille, Kovács Cs., Sikorcin, Mihály Á. – Benk, Pratt, Magosi
Gólok: 21:40: Aubin (Lynch, T. Raffl, 1–0). 30:04: Palkovics (Ryan, 1–1). 43:36: Mihály Á. (Kovács Cs., 1–2). 48:14: T. Raffl (Earl, 2–2). 56:26: Aubin (Latusa, Heinrich, 3–2)
Kiállítások: 4, ill. 2 perc

KEVIN PRIMEAU, a Fehérvár edzője: – Nagyon kár ezért a meccsért, mert jól játszottunk, merem állítani, hogy megérdemeltük volna a győzelmet. Csakhogy vezetésünknél lábon lőttük magunkat: kétszer is hibáztunk védekezésben. Reggel tudtuk meg, hogy Johansson nem játszhat, ezért is változtattunk az összeállításon, amire azért volt szükség, hogy meglegyen a négy teljes sorunk – csak így lehetett esélyünk.

További eredmények: Jesenice–Vienna 3–2 – szétlövéssel, Linz–Ljubljana 4–0, Villach–Graz 5–0, Znojmo–Zagreb 1–5. Szabadnapos: Klagenfurt

1. Linz 23 15 4 1 3 90–63 39
2. Salzburg 22 12 2 2 6 74–69 30
3. Zagreb 23 11 2 2 8 79–59 28
4. Ljubljana 23 10 3 2 8 63–54 28
5. Klagenfurt 21 13 1 7 71–57 27
6. Vienna 23 6 4 4 9 76–79 24
7. FEHÉRVÁR 23 8 2 3 10 72–72 23
8. Graz 23 7 2 1 13 65–81 19