A Volán 5-0-s hajrával gyűrte le az éllovas linzieket

2012.02.12. 20:07
A végjátékban parádézott a Volán (Fotó: Mirkó István)
Az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) középszakaszának felsőházi rájátszásában a Sapa Fehérvár AV19 parádés, 5–0-s záró harmaddal fektette két vállra a listavezető Linz gárdáját a kilencedik, utolsó előtti fordulóban. A Volán a negyeddöntőben bebiztosította magának a pályaelőnyt, bár ehhez kellett a Salzburg és a Ljubljana veresége is.

1. harmad

Pechesen kezdtek a fehérváriak, hiszen mindkét kimaradt fórjuk után a kiegészülő linziek kisvártatva akciógólokkal vettek elégtételt, így a 13. perc végére kétgólos előnybe kerültek a vendégek. Sikorcin Ladislav találata a 16. perc elején így csak a szépítéshez volt elegendő, hiába veszélyeztetett kapura többet a házigazda (1–2).

2. harmad

A kevés igazán veszélyes gólhelyzetet hozó második játékrész közepén ismét két gólra nőtt a linziek előnye: Jan-Axel Alavaara talált be Adam Munro kapujába. A gólpasszos Martin Mairitsch akkor már éppen 1+2-nél járt, minden vendéggólban benne volt (1–3).

3. harmad

A hazaiak nem adták fel, mentek tovább, és ennek eredményeként a harmadik harmadban végre összejöttek a dolgaik. Mindenek előtt a gyors felzárkózás – három perc sem kellett Palkovics Krisztián góljához –, majd nem sokat kellett várni az egyenlítésre sem. Igaz, Derek Ryan a 45. perc végén kettős emberelőnyben játszva volt eredményes. A lendületbe jött házigazdákat már nem lehetett megállítani, és mivel nem fogyott az erő és a lövőkedv, átvették a vezetést. A 48. percben Kovács Csaba már a második gólját szerezte. A hajrában kitámadott a Linz, a Volán pedig újabb emberelőnyt váltott gólra – ezúttal Vas Márton révén –, majd a hajrában már üres kapus góllal Mihály Árpád tette meggyőzővé és kiütésessé a fehérvári sikert (6–3).

A fehérváriak csíkszeredai születésű játékosa, Mihály a mérkőzés előtt, a jégen tette le az állampolgársági esküt, így tagja lehet a ljubljanai divíziós vb-n szereplő magyar válogatottnak is akár, amennyiben klubedzője, a válogatott szövetségi kapitánya, Kevin Primeau is úgy gondolja.

VOLÁN–LINZ 6–3

(A Sportklub felvétele)

ÉRTÉKELÉS A VOLÁN-DIADAL UTÁN

JÉGKORONG EBEL, KÖZÉPSZAKASZ, FELSŐHÁZ (1-6. HELY), 9. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–LIWEST BLACK WINGS LINZ (osztrák) 6–3 (1–2, 0–1, 5–0)
Székesfehérvár, 3500 néző. V: Jelinek (osztrák), Dremelj, Rakovic (mindkettő szlovén), Siegl (osztrák)
VOLÁN: MUNRO – DaCosta, Pratt, MIHÁLY Á., RYAN, Magosi – Horváth A., Durco, Sofron, VAS M., Ladányi – SILLE, Láda B., PALKOVICS, SIKORCIN, KOVÁCS CS. – Hetényi P., Orbán, Tóth A., Benk, Németh A. Edző: Kevin Primeau
LINZ: HIRN – Murphy, Veideman, Baumgartner, Ouellettte, Grabher-Meier – MacDonald, ALAVAARA, Keller, Irmen, MAIRITSCH – R. Lukas, Mayr, Spannring, Oberkofler, Wolf – Mitterdorfer, Scholz, Nachbaur, Lebler, Rassl. Edző: Rob Daum
Gólok: 6:23: Keller (Irmen, Mairitsch, 0–1). 12:44: Mairitsch (Irmen, Mitterdorfer, 0–2). 15:02: Sikorcin (Láda B., Palkovics, 1–2). 31:08: Alavaara (Mairitsch, MacDonald – emberelőny, 1–3). 42:58: Palkovics (Benk, Kovács Cs., 2–3). 44:53: Ryan (Sofron, Vas M. – kettős emberelőny, 3–3). 47:13: Kovács Cs. (Sikorcin, Sille, 4–3). 54:51: Vas M. (Ladányi, Horváth A. – emberelőny, 5–3). 58:50: Mihály Á. (Benk, Ryan – üres kapu, 6–3)
Kiállítások: 10 perc, ill. 18 perc+10 perc fegyelmi (Irmen)+végleges fegyelmi (Irmen)
Kevin Primeau:– A második szünetben semmi különöset nem mondtam a fiúknak, mert úgy ítéltem meg, hogy volt elég helyzetünk az első két játékrészben. Csupán arra hívtam fel a figyelmet, hogy nyugodtan játsszanak, és figyeljenek az emberelőnyök értékesítésére. Éreztem, hogy ennek előbb-utóbb meglesz az eredménye. Így is lett, nem tévedtem, az előnyöket belőttük, és megfordítottuk a mérkőzést.
Rob Daum: – Elég kétarcú mérkőzés volt, a harmadik harmad előtt arról beszélgettünk, hogy el kell kerülnünk a felesleges kiállításokat. Sajnos nem sikerült, játékosaim egymás után mentek ki a büntetőpadra, a hazai csapat pedig élt ezekkel a lehetőségekkel. Minden mérkőzésből lehet tanulni, ebből is fogunk.
További eredmények: Klagenfurt–Olimpija Ljubljana 7–3 (1–0, 3–1, 3–2), Medvescak Zagreb–Salzburg 5–3 (2–2, 1–1, 2–0). Alsóház (7–11. hely): Graz–Vienna 2–1 (1–1, 0–0, 1–0)
Znojmo–Villach 3–2 (1–0, 0–1, 2–1). Szabadnapos: Jesenice