A Volán 2-1-re legyőzte a Klagenfurtot

2010.02.16. 21:44
Szoros meccsen győzött a Volán a Klagenfurt ellen (Fotó: Mirkó István)
Az Alba Volán az osztrák jégkorongbajnokságban (EBEL) az alapszakasz utolsó hazai meccsén  2–1-re győzött a Klagenfurt ellen.

Kevéssé eseménydús kezdés után a 14. percben Nicklas Andersson Nathan Märtz passzából megszerezte a vezetést a Volánnak a Klagenfurt elleni EBEL-meccsen.

A rájátszást már korábban kiharcoló fehérváriaknak ez volt az utolsó hazai találkozójuk az alapszakaszban, ez pedig külön motiválhatta Ladányiékat.

Ennek ellenére az első harmadban a tabellán hatodik helyen álló, a fehérváriakat egy ponttal és két hellyel megelőző Klagenfurt támadott többet, és ennek meg is lett az eredménye: a 18 percben Sofron István kiállítását követően Christoph Brandner járt túl Tommi Satosaari eszén.

A második harmadban változott a játék képe, többet támadott a Volán, Jordan Parisének, a vendégek kapusának tíz alkalommal kellett védenie, de az eredmény nem változott.

A harmadik játékrész elején viszont változott a létszám, ugyanis rövid időn belül két vendégjátékost kiállítottak a játékvezetők. Minden azzal kezdődött, hogy Herbert Ratz arcon ütötte Tokaji Viktort, amiért végleg kiállították, majd a Benk Andrással szabálytalankodó Kirk Fureyt is leküldték a jégről.

A kettős előnnyel nem tudott élni a Volán, de a mérkőzést ennek ellenére megnyerte. Tíz perccel a meccs vége előtt Oscar Ackeström passzából Mihály Árpád a hosszú sarokba lőtt, ezzel beállította a 2–1-es végeredményt, így az alapszakasz utolsó hazai meccsét győzelemmel zárták a fehérváriak.

EBEL, ALAPSZAKASZ, 53. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–KLAGENFURTER AC 2–1 (1–1, 0–0, 1–0)
Székesfehérvár, 3220 néző
Vezette: Schimm (német), Fussi, Neuwirth, Smeibidlo (mindhárom osztrák)
Kiállítások: 14 perc, ill. 11 perc+végleges fegyelmi (Ratz)
FEHÉRVÁR: SATOSAARI – ANDERSSON, ACKESTRÖM, PALKOVICS, FEKETE D., MIHÁLY Á. – HORVÁTH A., TOKAJI, VAS J., Martz, Kovács Cs. – JOBB, Ladányi, Vas M., KÓGER – Sofron, Nagy G., Benk
KLAGENFURT: PARISE – KIRISITS, Reichel, M. Geier, Schuller, S. Geier – Furey, Ratz, Hager, Schneider, Craig – TORY, Schumnig, BRANDNER, SHANTZ, Jakobitsch – Pöck, Hundertpfund, Morgan, Pirmann
Gólok. 13:13: Andersson (Martz, Vas M., 1–0). 17:58: Brandner (Shantz, Tory – emberelőny, 1–1). 50:08: Mihály Á. (Ackeström, Ladányi – ee., 2–1)
További eredmények: Linz–Zagreb 3–1 (3–1, 0–0, 0–0), Ljubljana–Graz 2–5 (0–4, 1–1, 1–0), Salzburg–Jesenice 4–1 (3–0, 0–1, 1–0), Vienna–Villach 2–3 (0–1, 2–2, 0–0)
JARMO TOLVANEN (a Fehérvár edzője): A második és harmadik harmadban jól játszottunk, taktikailag remekül működött a társaság. Az pedig külön kiemelendő, hogy jó védekezésünk mellett az utolsó két harmadban a kapuralövésekben is jól teljesítetünk.
MANNY VIVEIROS (a Klagenfurt edzője): Megérdemeltük volna a győzelmet, de ugyanúgy megérdemeltük a vereséget is. Sok pozitívumot láttam, de rengeteg olya dolgot is, amelyen javítanunk kell a rájátszás előtt. Viszont jó, hogy ezek a hibák most kijöttek, így összességében pozitívan értékelem a csapat teljesítményét.