A Volán 2-0 után hagyta kiénekelni a szájából a sajtot

2013.10.04. 21:57
Néha elég nagy volt a forgalom Bálizs Bence kapuja előtt (Fotó: Mirkó István)
A Sapa Fehérvár AV 19 jégkorongcsapata hiába vezetett 2–0-ra, végül 4–2-es vereséget szenvedett hazai pályán a Dornbirntól az EBEL pénteki játéknapján.

1. harmad

Lendületes letámadással kezdett a Volán, de hiába a mezőnyfölény, a kapura ugyanúgy semmi veszélyt nem jelentett, mint a koronghoz ritkán jutó, azzal aztán semmit sem kezdő vendégek. Már öt perc is lepergett, amikor a meccs első lövéseként Colton Yellow Horn próbálkozását védte az olasz válogatott honosított kapusa, Adam Dennis. A harmad közepén aztán már Bálizs Bencének is akadt védenivalója, de azért a Volán elképzelései szerint alakultak a jégen a dolgok – leszámítva a hazai gólt –, a vendégek fegyelmezetten és rendezetten védekeztek. Adam Naglich ziccert vétett, a 19. percben aztán már nem hibázott a Volán, akkor Benk András bombázta be a kapuba Yellow Horn passzát, mintegy a harmad zárásaként. Tegnap a Salzburg ellen ez a duó hozta össze a fehérváriak harmadik találatát, ezúttal övék volt a nyitány, méghozzá ugyanabban a leosztásban (1–0).

2. harmad

Szó nélkül nekiesett a Dornbirn a Volánnak, három perc alatt három egyenlítési helyzetet hagytak kihasználatlanul a vendégek – kétszer Bálizs védett bravúrral, egyszer Richard Jackman ütközött a lövő játékossal az utolsó pillanatban –, aminek aztán meg is lett a böjtje. Talán már elhitték, hogy összejöhet az egyenlítés, amikor a Hetényi Péter találta magát akkora ziccerben, amelyben talán edzésen sem sokszor van alkalma. Picit el is bizonytalanodott, mit tegyen, de aztán a legjobb megoldást választotta: gólt szerzett. A folytatásban fórhoz jutó Volánnak négy lehetősége volt a 3–0-hoz, sajnos ezzel aztán el is lőtte a harmadra az összes puskaporát. Óriási fölénybe került a vendégcsapat. Záporoztak a lövések a hazai kapura, a fehérvári védekezés nem állt a helyzet magaslatán. Bálizs pedig hiába mutatott be fél tucat bravúrt – öt közeli kapás lövés mellett egy ziccert is hárított, egyszer pedig a kapuvas segítette ki –, két távoli lövéssel egyenlítettek a vendégek. A kapus mentségére szóljon, mindkétszer többen takarták a kilátását, a második gólnál pedig eleve fórban voltak a vendégek. Igaz, azt hat mp alatt váltották gólra (2–2).

3. harmad

Összekapta magát a szünetben a házigazda, és a kapujának szegezte a vendégcsapatot. Dennisnek nem volt ideje és lehetősége kihűlni, végig közvetlen a kapuja előtt folyt a játék. Erős, ám eredménytelen tíz perc után kiegyenlítődött a játék, már a Dornbirn is eljutott Bálizs kapujáig. Az 54. percben Pozsgai Tamás utolsó mentsvárként akasztott meg egy ziccerben kilépő vendégjátékost, így a hajrának négy az öt ellen vágott neki a Fehérvár. A veszély jó védekezéssel elmúlt ugyan, de egy büntetővel a vendégek először jutottak vezetéshez a mérkőzés folyamán. Hogy a végjátékra semmilyen izgalom ne maradjon, arról Graham Mink gondoskodott, aki ugyancsak az 58. percben egy kontra utáni centerezést tolt be a hosszún. Csütörtök után újabb vereséget szenvedett hazai jégen a Volán, ráadásul ezúttal pont nélkül maradt (2–4).

EBEL
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–DORNBIRNER BULLDOGS (osztrák) 2–4 (1–0, 1–2, 0–2)

Székesfehérvár, 3014 néző. Vezette: Podlesnik, Siegel, Ettlmayr (mindhárom magyar), Nagy A.
VOLÁN: BÁLIZS – Szirányi B., Tokaji, Magosi, Sikorcin, Kovács Cs. – Jackman, Pozsgai, Naglich, Sarauer, Banham – Kiss D., Hetényi P. 1, Mihály Á. (2), BENK 1, Yellow Horn (1) – Gawryletz, Varga A. – Sárpátki, Nemes, Kocsis. Edző: Marty Raymond
DORNBIRN: DENNIS – PLANTE (1), Magnan-Grenier, N. Petrik, Mairitsch, D'Alvise – Lembacher, Oraze 1, Mink 1, Sonne (2), AQUINO (3) – Slivnik, Montgomery, Brooks, JARRETT 1, Grabher Meier – Putnik, FEICHTNER 1, Häussle. Edző: Dave MacQueen
Gólok. 18:04: Benk (Yellow Horn, Mihály Á., 1–0). 22:50: Hetényi P. (Mihály Á., 2–0). 27:46: Feichtner (Plante, Aquino, 2–1). 37:22: Oraze (Aquino, Sonne – emberelőny, 2–2). 57:02: Jarrett (büntető, 2–3). 57:56: Mink (Aquino, Sonne, 2–4)
További eredmények. 16. játéknap: Innsbruck–Graz 4–3 – szétlövéssel, Klagenfurt–Bozen 3–2 – sz., Linz–Villach 6–0, Znojmo–Ljubljana 5–2
Marty Raymond, a Fehérvár edzője: – Frusztráló mérkőzés volt, hiszen kétgólos vezetés után kaptunk ki. Úgy érzem, nem a fáradtság számlájára írható a vereség, mert a mérkőzés nagy részében mi domináltunk, de sajnos a kapu előtt hiányzott az a fajta koncentráció, az a gyilkos ösztön, amely szükséges lett volna a sikerhez. Tanulgatjuk a dolgokat, és a negatívumokat is fel kell használnunk ahhoz, hogy jobb csapattá váljunk.
Dave MacQueen, a Dornbirn edzője: – Hektikus mérkőzés volt, nehezen kezdtünk, úgy tűnt, hogy a csapatom fáradt, így nem lehetett azon csodálkozni, hogy az ellenfél kétgólos vezetésre tett szert. Mondtam a fiúknak, hogy a jó csapatok mindig megtalálják a győzelemhez vezető utat. Mi is megtaláltuk, a végső fordulópontot a büntető értékesítése jelentette.

1. Bozen 9 5 3 1 36–29 +7 13
2. Linz 8 6 2 28–17 +11 12
3. Villach 8 4 1 3 34–27 +7 10
4. Dornbirner 9 4 1 4 30–31 –1 10
5. Znojmo 7 4 1 2 25–21 +4 9
6. Klagenfurt 8 3 1 1 3 21–20 +1 9
7. Graz 8 2 2 1 3 18–21 –3 9
8. Vienna Capitals 7 4 3 28–14 +14 8