2011.12.11. 19:54
A Fehérvár elveszítette a Villach elleni harcot (Fotó: Szabó Miklós)
A Sapa Fehérvár AV19 5–3-ra kikapott a Villachtól Székesfehérváron az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának vasárnapi fordulójában.

1. HARMAD

A Sapa Fehérvár AV19 a tabella nyolcadik helyén álló Villachot fogadta az osztrák liga vasárnapi játéknapján. A magyar csapat szeptemberben kikapott az osztrák együttestől Székesfehérváron (1–2), de idegenben 4–2-re győzni tudott.

Nem kezdődött túl jól a mérkőzés a fehérváriak számára: hiába került nagy ziccerbe Sofron István, és a magyar csapat a kapuvasat is eltalálta, a vezetést a vendégek szerezték meg a 14. percben, amikor Roland Kaspitz csapott le egy eladott korongra a hazaiak saját harmadán belül, és kihasználta a lehetőséget. 0–1

Mindössze másfél perc telt el, és az osztrákok a második góljukat is megszerezték. Gerhard Unterluggauer vállalkozott lövésre, és távolról lőtt Adam Munro kapujába, aki nem sokat láthatott a korongból. 0–2

2. HARMAD

A második játékrészben a vendégek folytatták a gólgyártást: alig telt el több mint egy perc, és Marco Pewal háromgólosra növelte a Villach előnyét. A támadó egyedül vitte el a korongot, majd a kapuba lőtt. 0–3

A Volán azonban nem adta fel a meccset, és villámgyorsan szerzett két gólt. 26:36-nál Ladányi Balázs bombázott a vendégek kapujának bal felső sarkába emberelőnyben. 1–3

Mindössze 16 másodperc telt el a játékidőből, és Kevin Primeau csapata már csak egygólos hátrányban volt. Mihály Árpád tette középre a pakkot a jobb oldalról, és a középen helyezkedő Harlan Pratt a jobb felsőbe lőtt. 2–3

A folytatásban hiába került emberelőnybe a Fehérvár, nem tudta kihasználni a lehetőségét, míg az osztrákoknak ez sikerült, amikor Sikorcin Ladislavot küldték le a jégről a bírók. Markus Peintner szerezte meg a vendégek negyedik találatát. 2–4

3. HARMAD

Az utolsó harmadban hiába próbálkozott a Fehérvár, nem tudta ledolgozni a hátrányát. A magyar csapat emberelőnybe került, de nem tudta kihasználni, hogy több játékossal volt a jégen.

A Villach azonban ismét élt az esélyével, amikor Kovács Csabának kellett lemennie két percre, és Michael Craig lőtte be a vendégek ötödik gólját. 2–5

Két perccel a meccs vége előtt aztán Sikorcin ismét eredményes volt. Palkovics Krisztián nagyszerűen adta vissza a korongot társának, aki a kapuba lőtt. 3–5

Bár a Fehérvár még vezetett néhány veszélyes támadást, ezzel kialakult a végeredmény, így a Villach ismét győzött Magyarországon.

JÉGKORONG, EBEL, ALAPSZAKASZ
SAPA FEHÉRVÁR AV19–REKORD-FENSTER VILLACH (osztrák) 3–5 (0–2, 2–2, 1–1)
Székesfehérvár, 3280 néző. Vezette: Fajdiga (szlovén), Veit, Hollenstein, Siegel (mindhárom osztrák)
FEHÉRVÁR: Munro – Durco, Sille, Kovács Cs., Sikorcin, Benk – DaCosta, Tokaji, Sofron, Vas M., Ladányi – Pratt, Horváth A., Palkovics, Ryan, Mihály Á. – Orbán, Tóth A., Láda B., Magosi, Nagy G.
VILLACH: STARKBAUM – MITCHELL, UNTERLUGGAUER, CRAIG, Kaspitz, PEINTNER – Bacher, KUZNIK, Weller, N. Petrik, PEWAL – Altmann, Razingar, Damon, B. Petrik, – Köfeler, Martinz, Hartl
Gólok: 13:02: Kaspitz (Craig, 0–1). 14:32: Unterluggauer (Kuznik, 0–2). 21:13: Pewal (Mitchell, Unterluggauer, 0–3). 26:36: Ladányi (Vas M. – emberelőny, 3–1). 26:52: Pratt (Mihály Á., Ryan, 2–3). 34:33: Peintner (Unterluggauer, Kuznik – ee., 2–4). 52:14: Craig (Mitchell, Kuznik – ee., 2–5). 57:57: Sikorcin (Horváth A., Palkovics, 3–5)
Kiállítások: 8+10 perc fegyelmi (Sofron), ill. 10+10 perc fegyelmi (Mitchell)
Kevin Primeau: – Ez egy olyan mérkőzés volt, amely másképp is alakulhatott volna. Megvoltak a helyzeteink, de az első hibánkat gólra váltotta az ellenfél, majd elveszítettünk egy bulit, abból már kettő nulla volt oda. Ami pozitívum, hogy utána visszajöttünk a meccsbe, ám utána néhány kiállítás alatt betalált a Villach, és ezzel lényegében elment a mérkőzés. Nem játszottunk rosszul, de ez ma így alakult…
Mike Steward: – A mérkőzés elejétől kezdve keményen dolgoztunk, bár elég határozottan nekünk jött már az első percekben a Fehérvár. Aztán az első lőtt gólunk nagy energiákat szabadított fel bennünk. Kellett némi szerencse az első és a második gólunkhoz, de úgy érzem emellett taktikailag is jól megoldotta a csapat a mérkőzést. Tudtuk, hogy a Volán nagyon gyorsan megy át támadásba védekezésből, ezért az volt a célunk, hogy ezt megakadályozzuk azáltal, hogy markánsan védjük a kék vonalunkat. Úgy gondolom ezt sikerült megvalósítanunk.