A Villach győzni tudott Székesfehérváron

2011.09.11. 20:01
Amikor még minden szép és jó volt: a fehérvári gól pillanata (Fotó: Havran Zoltán)
A Sapa Fehérvár AV19 hazai pályán 2–1-re kikapott a Villachtól az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) alapszakaszának 2. fordulójában.

Ellentétes előjelekkel várhatta a találkozót a két csapat, ugyanis míg az első fordulóban a Volán idegenben (Jesenicében) nyert, addig a Villach hazai pályán szenvedett vereséget (a Ljubljanától). Az osztrákok érthetően javítani akartak, de önfeláldozó védekezéssel sikerült átvészelnünk az első tíz percet, amelyben kettős emberelőnyben is támadhattak a vendégek.

A 17. percben az ellenfél kapuja előtt villantak a fehérváriak, szép támadás végén Sille Tamás passzából Kovács Csaba volt eredményes. 1–0

Az első harmadban a mieink lőttek többször kapura, ez pedig a második játékrészre is igaznak bizonyult (12–8), az eredmény alakulása azonban sajnos nem ezt tükrözte. A 32. percben előbb Mario Altmann egalizált (1–1) emberelőnyben, majd öt perc múlva Benjamin Petrik húzott végig a bal oldalon emberhátrányban, éles szögből leadott lövése pedig utat talált Adam Munro kapujába (1–2).

Az utolsó húsz percnek így egygólos előnnyel vághatott neki a Villach, amely a támadással már nem nagyon törődött, az eredményt viszont jól őrizte. A fehérváriak hiába rohamoztak becsülettel, helyzeteikkel nem tudtak élni, így első idénybeli hazai meccsükön vereséget szenvedtek.

EBEL
ALAPSZAKASZ, 2. FORDULÓ
Sapa Fehérvár AV19–Villach (osztrák) 1–2 (1–0, 0–2, 0–0)
Székesfehérvár, 3000 néző. Vezette: Cervenak (cseh), Falkner (osztrák), Németh M., Nagy A. (mindkettő magyar)
FEHÉRVÁR: Munro – Borgatello, Pratt, Palkovics, Johansson, Mihály Á. – Horváth A., Tokaji, Sofron, Vas M., Magosi – Durco, Sille, Sikorcin, Ryan, Kovács Cs. – Láda B., Benk, Nagy G., Tóth A.
VILLACH: STARKBAUM – ALTMANN, Unterluggauer, Sleigher, Damon, Razingar – Kuznik, Mitchell, B. PETRIK, Kaspitz, Pewal – Bacher, Weller, Toff, Loyns, Wanvig – Wiedergut, N. Petrik, Martinz, Köfeler
Gólok. 16:06: Kovács Cs. (Sille, Ryan, 1–0). 31:02: Altmann (Kaspitz – emberelőny, 1–1). 36:32: B. Petrik (Kuznik – emberhátrány, 1–2)
Kiállítások: 12, ill. 14 perc
További eredmények: Jesenice–Klagenfurt 1–4, Ljubljana–Graz 0–1, Vienna–Linz 5–7, Zagreb–Znojmo 4–3 – szétlövéssel. Szabadnapos: Salzburg
KEVIN PRIMEAU, a Fehérvár edzője: – Tudtuk, hogy nem fogunk szépen játszani, mert a pálya, a jég sem kedvezett ennek. Megpróbáltunk úgy teljesíteni, ahogy idegenben: egyszerűen, nagy hatásfokkal. A sok kiállítás kizökkentett minket a ritmusból.
MIKE STEWART, a Villach edzője: – Két vereséggel borzasztó lett volna rajtolni. Az volt a sikerünk kulcsa, hogy a letámadásunk jól működött, korongokat tudtunk szerezni, akciókat tudtunk kialakítani, és a végére el is fáradt az ellenfél hátsó alakzata.

1. Klagenfurt 2 2 10–3 4
2. Linz 2 2 10–7 4
3. FEHÉRVÁR 2 1 1 5–4 2
4. Vienna 2 1 1 9–9 2
5. Zagreb 2 1 1 6–6 2
6. Villach 2 1 1 3–3 2
7. Ljubljana 2 1 1 2–2 2
8. Graz 2 1 1 3–4 2