A Vienna Capitals kiütötte a Volánt

2010.09.24. 21:25
Palkovics Krisztiánék nem tudták megakadályozni a bécsi győzelmet (Fotó: Tumbász Hédi)
Kiütéses, 7–2-es vereséget szenvedett a Sapa Fehérvár AV 19 a Vienna Capitalstól az osztrák jégkorongliga (EBEL) 5. fordulójában. A magyar együttes már az első harmadban négygólos hátrányba került, és innen már nem volt számára visszaút.

Igaz ugyan, hogy a Sapa Fehérvár AV19 az utolsó helyről várta az osztrák jégkorongliga, az EBEL 5. fordulójában esedékes mérkőzését, de azért bizakodhattak a jó eredmény elérésében a fehérváriak. Ezúttal ugyanis a négy meccs után szintén két ponttal álló, eltiltástól és sérülésektől megtizedelt Vienna Capitals látogatott Székesfehérvárra.

Sajnos nem indult jól a mérkőzés hazai szempontból, ugyanis a bécsiek már a harmadik percben megszerezték a vezetést Francois Fortier góljával. A fehérváriak nagyon közel jártak ahhoz, hogy kettős emberhátrányban játszva is egyenlítsenek, de Vas Márton elhibázta helyzetét, és ezt a vendégek másodpercekkel később góllal büntették.

Sőt, az első harmad végéig még kétszer mattolták a fehérvári védelmet a Vienna játékosai, és ekkor úgy festett, eldőlt a mérkőzés. Csakhogy a játékrész utolsó percében érkezett Vas Márton, és nagyszerű góllal 4–1-re alakította az állást. A magyar válogatott játékos két bekket és a kapust is kicselezve lőtt a ketrecbe, klasszis találat volt!

A második harmadban magára talált a Volán, többször is nagy helyzetet alakított ki riválisa kapuja előtt. A 26. percben Ladányi Balázs egy kettős emberelőnyben leadott lövéssel megszerezte a hazaiak második gólját, kétgólosra csökkentve ezzel a fehérvári hátrányt.

Ekkor lehetett csak igazán sajnálni, hogy az AV 19 „átaludta" az első harmadot, de a hazaiak mentek előre a harmadik gólért. Azonban nem a Volán, hanem a Capitals volt ismét eredményes: a harmadik harmad közepe felé közeledve egy védelmi hibát kihasználva Benoit Gratton szerzett gólt, eldöntve ezzel a mérkőzést.

Az utolsó percekben a bécsiek még újabb két találattal keserítették a magyar szurkolókat, és ezekkel kiütésessé tették győzelmüket: 7–2-es sikerrel indulhattak haza Székesfehérvárról.

JÉGKORONG, EBEL
5. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–VIENNA CAPITALS 2–7 (1–4, 1–0, 0–3)
Székesfehérvár, 3100 néző. Vezette: Dremelj, Hribar, Rakovic (mindhárom szlovén)
FEHÉRVÁR: Hetényi Z. – Horváth A., Tokaji, Sofron, Vas M., Ladányi – Maklári, Ackeström, Kovács Cs., Holéczy, Fekete D. – Orbán, Kranjc, Palkovics, Martz, Benk – Jobb, Mihály Á., Nagy G., Hegyi II Á.
VIENNA: Hauser – Bjornlie, P. Lakos, FORTIER, GRATTON, Ulmer – Oraze, Rebek, Kraxner, M. Rodman, Rotter – Casparsson, F. BOUCHARD, Ofner, Pinter, Nageler – Schweda, Jakobitsch
Gólok: 2:28: Fortier (Gratton, Ulmer, 0–1).  6:40: Gratton (M. Rodman, F.  – kettős emberelőny, 0–2).  11:56: Gratton (Bjornlie, Rotter, 0–3). 17:03: F.  (Rotter, Gratton, 0–4).  19:06: Vas M. (Tokaji, Ladányi, 1–4). 25:49: Ladányi (Tokaji, Vas M. – emberelőny, 2–4). 48:42: Gratton (Ulmer – ee., 2–5). 52:10: Kraxner (Casparsson, F. , 2–6). 58:12: Gratton (Ofner, Oraze, 2–7)
Kiállítások: 12, ill. 8 perc