A Vasas remek meccsen nyert a Fradi ellen

2010.10.05. 21:33
A Vasas–FTC meccsen Szappanos Dávid állította be a 4–2-es végeredményt (Fotó: Mirkó István archív)
A jégkorong MOL-liga alapszakaszában kedden három mérkőzést rendeztek, a nap rangadóján a 3, helyen álló Vasas az ötödik Ferencvárost fogadta. A hazaiak nagyon jó mérkőzésen, a kétgólos Berta Ákos vezérletével 4–2-re győztek. A Fehérvár farmcsapata kikapott a Miskolctól, a Csíkszereda kiütötte az Újpestet.

A Vasas–Ferencváros találkozó kiváló első harmadot hozott – látványos és fordulatos csata zajlott a jégen. A vezetést a Ferencváros szerezte meg Vitalij Gavriljuk révén, aki egy ketrec mögül visszatett korongot továbbított a kapuba, ez volt az ukrán csatár első gólja a szezonban. 0–1

A folytatásban átvette a játék irányítását a Vasas, a piros-kékek a gólt követő első támadásukból kis híján egyenlíteni tudtak, ám a kapuvas ekkor még „hárított”, a 14. percben azonban már semmi sem mentette meg a Ferencvárost. Szajbert Krisztián hosszú átadása a kapu előtt teljesen üresen álló Berta Ákost találta meg, aki egy csellel becsapta a vendégek kapusát, Budai Krisztiánt, és közvetlen közelről, emberelőnyből (Borbás Gergelyt állították ki bottal akasztásért) egyenlített. 1–1

A folytatásban a Vasas Szirányi Bence két lövésével veszélyeztetett, míg Rajna Miklóst Borsos Attila tette próbára.

A második játékrészben Galló Illés bombájával a Ferencváros megszerezhette volna a vezetést, ám a játékvezetők nem adták meg a találatot, ugyanis Rajna Miklós korábban (véletlenül) elmozdította a kaput.

A másik oldalon Lubomir Sabol szabályos gólt szerzett: a szlovák játékos Nagy Richárd passza után a jobb oldalról indulva betört a kapu elé, majd elfektette Budait és az üres kapuba lőtt – ezzel először a mérkőzésen megszerezte a vezetést a Vasas. 2–1

Sőt, a második szünetig növelték is előnyüket a hazaiak – Szajbert Krisztián jobb oldali beadásából Berta Ákos volt eredményes, akinek ez volt a második gólja a találkozón (Szajbert a második asszisztját jegyezte). 3–1

A harmadik harmadban a Ferencváros kétgólos hátrányban sem adta fel a mérkőzést, Peterdi Imre átadásából a középen helyezkedő Majoross Gergely szépített (3–2), majd több egyenlítési lehetősége is volt a zöld-fehéreknek, de ezekkel nem tudtak élni.

A hajrában még egy kis bunyóval is szórakoztatták a csapatok a nagyérdeműt, majd Szappanos Dávid üres kapura beállította a 4–2-es végeredményt.

A listavezető Csíkszereda a négygólos szlovák Ladislav Sikorcin vezetésével 9–0-ra győzött Újpesten, míg a Miskolc a Fehérvár farmcsapata ellen nyert idegenben 5–3-ra.

MOL-LIGA
 ALAPSZAKASZ
VASAS HC–FTC-ORANGEWAYS  4–2 (1–1, 2–0, 1–1)
Káposztásmegyer, 500 néző. V: Gebei, Abonyi, Wolf
VASAS: RAJNA – Nagy R. (1), Kangyal, SZAPPANOS 1, SABOL 1, Pavlis – Bereczki, Svasznek, Somogyi, Popovics, Gröschl – SZIRÁNYI, Szajbert K. (2), BERTA 2, Gergely Cs., Fodor Cs. – Maszlov (1). Edző: Risto Kurkinen
FTC: BUDAI – Székely-Mádai L., Mamics, Peterdi (2), GAVRILJUK 1, Schellin (2) – Horváth G., Vychodil, MAJOROSS 1, Borbás, Kiss G. – EADE, Bontovics, Jánosi, Nagy L., Borsos – Feil, Dancsfalvi, Galló. Edző: Hakan Nygren
Kiállítások: 12 perc, ill. 8 perc+10 perc fegyelmi (Vychodil)
Risto Kurkinen: – Második bekapott gól után meg kellett, hogy nyugodjon a csapat, nehéz volt a vége, de örülök a győzelemnek, és annak hogy belőttük az előnyöket.
Hakan Nygren: – Kár a második harmadban elkövetett két hibáért, a végén ugyan fordíthattunk volna, de nem tudtuk beütni az ordító helyzeteinket, néha egy kis szerencse is kellene.

SAPA Fehérvár AV 19 farm–Miskolci Jegesmedvék JSE 3–5 (2–1, 0–2, 1–2)
Székesfehérvár, 200 néző. V: Nagy A., Németh M., Kész
SAPA Fehérvár AV 19 farm: Vay – Jobb, Maklári, Hegyi II (2), NAGY G. 1 (1),  Vaszjunyin (1) – Ondrejcik, Hetényi P., Németh Á., Pilcsik 1, Szabó A.- Ozsváth, Balogh B., Meretei M., Farkas T., Kovács V.- Orbán, Varga A., HAJÓS (1), Tóth A. (1), Kiss D. 1. Edző: Kóger István
Miskolc: Gyenes – Egri G. (1), Urbán, Saluga 1 (1), DUBEK 1 (1), RAFAJ (2)- Gőz, LÁDA B. 1, Szilágyi 1, Bartzen (1), BONAR 1 (1) – Budai, Láda P., Korpos, Sijka, Kis A. – Miskolczi, Ritó. Edző: Bob Dever
Kiállítások: 6 perc illetve 8 perc+ 10 perc fegyelmi (Bartzen)
Kóger István: – Úgy érzem, hogy több volt ebben a mérkőzésben, az első harmad elején tudtunk lőni két gólt, és egy kicsit olyan érzésem volt, mintha mindenki a saját szórakoztatására kezdett volna el játszani. Sajnos ahelyett, hogy a folytatásban gólokat ütöttünk volna, egymás után kaptunk hármat, és ekkor már a rutinos játékosokból álló Miskolc nem engedte ki a kezéből a győzelmet.
Bob Dever: – Nem kezdtünk jól, keményen meg kellett dolgoznunk a pontokért, de örülök annak, hogy rátaláltunk a helyes útra, nem estünk pánikba, és fordítani tudtunk.

ÚJPESTI TE–HSC CSÍKSZEREDA 0–9 (0–1, 0–6, 0–2)
Megyeri út, 100 néző. V: Haszonits, Berger, Bedő
ÚJPEST: Szőke – Zalavári, Vígh, Németh P., Szajbert P., Fodor Z. – Garbacz, Rencz, Rusznyák, Rosztocsil, Fekecs – Sommer, Kukucska, Vörös, Dömötör, Pichler – Ress, Jankovics. Edző: Ancsin János
CSÍKSZEREDA: Kozuch – Papp Sz. (2), NAGY I. 1 (1), Molnár Zsombor (2), Moldován, Mihály E. (1) – Hruby (1), Góga, Novák 1, Bíró O. 1 , Bíró T. (1) – Flinta 1, Sprencz, Molnár Zsolt (1), SIKORCIN 4, VIRÁG CS. (4) – Péter, Becze T. 1, János – Ruczuj (kapus). Edző: Charles Franzén
Kiállítások: 16+10 perc fegyelmi (Garbacz), ill. 23+10 perc fegyelmi (Bíró O.)+végleges fegyelmi (Bíró O.)