A Vasas lemosta az Újpestet, fontos Fradi-siker

2011.02.18. 22:09
A Miskolc ezúttal is pont nélkül maradt (Fotó: Szabó Miklós, NS-archív)
Az élvonalbeli jégkorongbajnokság középszakaszában a Vasas feltörölte a jeget az Újpesttel, a Ferencváros hazai pályán fontos mérkőzést nyert, így négypontos előnyre tett szert a Miskolccal szemben. A Fehérvár hiába vezetett a Dunaújváros ellen, a papírformát nem tudta felborítani.

VASAS–ÚJPEST

A 12. percig kihúzta kapott gól nélkül az Újpest, de Kangyal Balázs találata mintegy jeladás volt a támadásra, hiszen 2:55 perc alatt máris négygólos előnyre tett szert a Vasas. A rutinos csapatkapitány pedig duplázott. Az Újpest a 34. perc elején, hatgólos hátrányban szépített, de erre gyorsan néggyel válaszoltak a házigazdák. A 35. percben 30 másodperc kellett a Vasas-duplához. A záró részben tovább nőtt a két gárda közötti különbség, amely végül tizenegynél állapodott meg. Kangyal mellett Lubomir Sabol, Wéber Zsolt és Marko Makinen is duplázott A Vasas ötödik bajnokiját is megnyerte a középszakaszban, így még pontot sem veszítettek a káposztásmegyeriek.

FTC–MISKOLC

A miskolciak továbbra sem tudnak lábra állni. A Mol Ligában karakteres teljesítményt nyújtó együttes a hazai rendezésű MK négyes döntője után veszítette el a fonalat, olyannyira, hogy a honi bajnokság középszakaszában hatodik mérkőzésükön a negyedik vereségüket szenvedték el, a harmadikat a rendes játékidőben. A volt Fradi-kapussal, Budai Krisztiánnal felálló miskolciak a 16. percben kerültek hátrányba, amelyet Vladimir Dubek még egalizált a 27. percben. A színvonal nem verdeste az egeket, de ezt a házigazdák aligha bánták, hiszen a második harmad utolsó percében visszavették a vezetést. Miután Branko Mamic az 52. percben kettőre növelte az FTC előnyét, a Miskolc megpróbálkozott kapusuk lehozatalával, de ebből is a házigazdák profitáltak. Peterdi Imre a zöld-fehérek három találatánál is az előkészítésben jeleskedett.

FEHÉRVÁR–DAB

Hegyi Ádám második percben szerzett találatával korán vezetést szerzett a Fehérvár, de emberelőnyös-, majd akciógóllal még az első harmadban fordítottak a dunaújvárosiak. A második felvonás két DAB-góllal indult, a mérkőzés eldőlt. A találkozó utolsó gólját a 38. percben a fehérvári Horváth Dávid szerezte, így keretbe foglalva egyben csapata góltermését is. A hátralévő 22 perc gól nélkül pergett le, amelyért a házigazdák minden bizonnyal, a vendégek viszont aligha kapnak dicséretet.

JÉGKORONG OB I, KÖZÉPSZAKASZ
VASAS HC-ÚJPESTI TE 12–1 (4–0, 6–1, 2–0)
Káposztásmegyer, 300 néző. V: Incze, Berger, Bedő
VASAS: Kiss T. – KIPRISOFF 1 (1), Nagy R. (1), Gergely (2), Fodor (2), MAKINEN 2 (1) – KANGYAL 2 (1), SZIRÁNYI, SABOL 3 (1), Gröschl (2), Somogyi 1 (1) – Sille, Svasznek, Berta, Popovics (1), Pavlis 1 – Hüffner, Fodor, WEBER 2, Maszlov (2). Edző: Risto Kurkinen
ÚJPEST: Szőke (Hajek) – Zalavári, Vígh, Pichler, Németh P., Davis – Kukucska, Garbacz, Virág, Rusznyák 1, Szajbert (1) – Rencz (1), Gergely, Dömötör, Rosztocsil. Edző: Ancsin János
Kiállítások: 8, ill. 10 perc + 10 perc fegyelmi (Szőke)
Risto Kurkinen: – Jó meccs volt, az első harmadban sok lehetőségünk adódott, a másodikban nagyon szépen játszott a csapat, végül mindenki kapott játéklehetőséget.
Ancsin János: – Inkább a vírustól kaptunk ki, mint a Vasastól, öt kezdőjátékosunkat nem tudtuk nevezni, négyen lázasan vállalták a játékot. Így ennyit tudunk.
FTC-ORANGEWAYS–MISKOLCI JJSE 4–1 (1–0, 1–1, 2–0)
Pesterzsébet, 250 néző. V: Gebei, Abonyi, Wolf
FTC: PLESZKÁN – Ványi, Vychodil 1, Dancsfalvi, Galló, Kiss G. – Mamics 1, Bontovics, PETERDI (3), BORSOS 2, Hoffmann (1) – János, Nagy L. (1), Jánosi, Borbás, Schellin. Edző: Fekti Bálint
MISKOLC: Budai K. – Gőz, Waddell, Rafaj (1), Dubek 1, Bartzen – Láda B., Budai R., Bonar, Majoross, Saluga – Láda P., Dányi, Kis A., Sijka, Szilágyi L – Korpos, Kállai. Edző: Bob Dever
Kiállítások: 14, ill. 8 perc
Fekti Bálint: – Hajtós mérkőzésen sikerült három fontos pontot itthon tartanunk. Le a kalappal a srácok előtt.
Bob Dever: – A győzelemhez ennél sokkal jobb játék kell.
SAPA FEHÉRVÁR AV 19 FARM–DAB.DOCLER 2–5 (1–2, 1–3, 0–0)
Székesfehérvár, 250 néző. V: Németh M., Kész, Nagy A.
FEHÉRVÁR: Macek – Varga A., Erdélyi T., Pilcsik, Hajós, KISS D. – Hetényi P. Balogh B., Hegyi Á. Z. 1, Nagy G., Németh Á. – ONDREJCIK (2), Maklári, Farkas L. S., Farkas T., Kovács V. – Árkovics, Meretei M. (1), Reiter R., Horváth D. 1. Edző: Kóger István
DAB.DOCLER: SEVELA – Hegyi Á., Pozsgai, METCALFE 1 (1), Macsweyn 1, Magosi – Kiss D., MARTINKA 1, Virág T., Galanisz (1), Kiss Á. 1 – Tőkési, Lencsés, Pavuk (1), Papp V., Azari – Papp Cs. (1), Győri, MESTYÁN 1 (1), Szilassy (1). Edző: J. P. MacCallum
Kiállítások: 8 perc illetve 18 perc
Kóger István: – Nagyon sajnálom a fiúkat, mert sok munkát tettek bele ebbe a mérkőzésbe, és mégis sima vereség lett a vége. A harmadik harmadban szinte végig egy kapuztunk, ám az újvárosiak parádés kapusteljesítménnyel meg tudták őrizni előnyüket.
J. P. MacCallum: – Nem vagyok elégedett a mérkőzés második felével, csak tíz percig játszottunk jól, sok felesleges kiállítást szedtünk össze, szerencsére azonban az ellenfél nem tudta ezeket kihasználni. Legközelebb hatvan percig kell koncentrálnunk!