A németek a házigazda szlovákokat is legyőzték

2011.05.01. 23:40
A német válogatott Oroszország után a házigazdákat is legyőzte a Szlovákiában zajló A-csoportos jégkorong-világbajnokság harmadik játéknapján. Az oroszok Szlovénia ellen javítottak, Kanada és Svájc pedig továbbra is hibátlan.

Német öröm, szlovák bánat (Fotó: Reuters)

VB-MENETREND - KATTINTSON A KÉPRE

SZLOVÁKIA–NÉMETORSZÁG

Mindkét csapat jól kezdte a világbajnokságot, a németek az oroszokat verték meg 2–0-ra, a szlovákok pedig a szlovénokat 3–1-re. A német csoda több mint két harmadon át tovább folytatódott, sőt egyre nagyobb volt. A 0–0-val végződő első játékrészben is a németek álltak közelebb a gólhoz, de büntetőjüket Patrick Reimer kihagyta.

A második húsz perc aztán rémálommá vált a hazaiak számára, háromszor is a kapujukba került ugyanis a korong, ráadásul mindháromszor azonos létszámban voltak a csapatok a jégen.

A harmadik harmad elején megszerezte negyedik találatát a német csapat, amely ekkor már 104 perce nem kapott gólt a vb-n. Végül a kassai születésű Nagy László törte fel a német reteszt, ez pedig szárnyakat adott a szlovákoknak, akik öt perc alatt újabb két gólt szereztek. Hiába volt azonban hátra még több mint hét perc, egyenlíteni már nem tudtak, így a németek maradtak hibátlanok.

SZAVAZÁS

Melyik válogatott nyeri meg a 2011-es jégkorong-világbajnokságot?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

OROSZORSZÁG–SZLOVÉNIA

Az oroszoknak a németek elleni vereségük után a csoport elvileg leggyengébb tagjának számító szlovénokat muszáj volt legyőzniük. Ez sikerült is, de csak kínkeserves küzdelemben. Szlovénia ugyanis 0–1-ről, 1–2-ről, majd 2–4-ről is kiegyenlített. Az oroszok 56:19-nél negyedszer is megszerezték a vezetést, erre pedig már nem érkezett válasz, az utolsó percben Szergej Zinovjev adta meg a kegyelemdöfést a legjobbjukat, Anze Kopitart nélkülöző szlovénoknak.

KANADA–FRANCIAORSZÁG

A másik vasárnap délutáni összecsapás közel sem volt ilyen kiélezett, Kanada két harmad után 5–1-re vezetett, végül 9–1-re nyert Franciaország ellen. A tengerentúli válogatott góljait nyolc játékos szerezte, egyedül Jeff Skinner tudott duplázni.

SVÁJC–FEHÉROROSZORSZÁG

A svájciak mérlege szintén kettőből kettő, a franciák elleni hosszabbításos siker után Fehéroroszország ellen már sokkal könnyebben összejött a győzelem. A kelet-európai gárda csakúgy, mint Kanadától, ezúttal is 4–1-re kapott ki.

JÉGKORONG-VB, SZLOVÁKIA 2011
A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Szlovákia–Németország 3–4 (0–0, 0–3, 3–1)
Gólok: M. Müller (24:51, Ullmann, Greilinger, 0–1), Tripp (33:07, Schutz, Mauer, 0–2), Hordler (36:35, Ullmann, M. Müller, 0–3), Schutz (44:37, Tripp, Lavallee, 0–4), Nagy L. (45:26, Bartecko, 1–4), Stümpel (47:49, Nagy L., Satan, 2–4 - ee.), Demitra (52:43, Hossa, 3–4)
Oroszország–Szlovénia 6–4 (1–0, 1–1, 4–3)
Gólok: Atjusov (4:22, Kovalcsuk, Radulov, 1–0 - ee.), Hebar (29:15, Gregorc, 1–1), Afinogenov (35:41, Kornyejev, 2–1), Golicic (42:49, Sivic, Hocevar, 2–2), Kulikov (46:15, Kajgorodov, 3–2), Artyuhin (46:53, Afinogenov, Kajgorodov, 4–2), Golicic (47:21, D. Rodman, 4–3), Pajic (51:28, Tavzelj, 4–4), Radulov (56:19, Kovalcsuk, Gorovikov, 5–4), Zinovjev (59:22, Zaripov, 6–4)
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Svájc–Fehéroroszország 4–1 (1–0, 3–1, 0–0)
Gólok: Gardner (7:08, Diaz, Moser, 1–0 - ee.), Korobov (21:33, Kosztjucsjonok, 1–1), Bezina (24:11, Ruthemann, Gardner, 2–1), Gardner (27:03, Gerber, Ruthemann), Ruthemann (30:51, Ambuhl, Du Bois, 4–1)
Kanada–Franciaország 9–1 (3–0, 2–1, 4–0)
Gólok: Gragnani (1:02, Spezza, Phaneuf, 1–0 - ee.), Spezza (6:35, Phaneuf, 2–0), Skinner (12:02, Tavares, 3–0), Bellemare (29:14, Treille, Auvitu, 3–1 - ee.), Stewart (36:06, Skinner, Tavares, 4–1), Pietrangelo (36:49, 5–1), Burns (41:41, Neal, Nash, 6–1 - ee.), Nash (44:38, 7–1), Skinner (54:30, 8–1 - büntető), Zajac (57:44, Clutterbuck, Pietrangelo, 9–1)