A Miskolc drámai csatában győzött a Csíkszereda ellen

2012.01.13. 21:38
A Miskolc nagy csatában nyert a listavezető ellen (Fotó: Jezoviczki Máté)<br />
A Miskolc hatalmas csatában, szétlövéssel győzött 4–3-ra a listavezető Csíkszereda ellen a jégkorong Mol Liga pénteki játéknapján, ám ennek ellenére nőtt a hátránya a harmadik helyen álló Brassóval szemben, amely két góllal nyert Újpesten.

Bár a Jegesmedvék a csapatban góllal bemutatkozó Nagy Gergő találatával gyorsan vezetést szereztek, a vendég csíkszeredaiak még az első harmadban fordítottak.

Az utolsó játékrészben sokáig a listavezető vezetett 3–2-re, ám Lubomír Chmelo a hajrában egyenlített, majd a szétlövésben diadalmaskodott a Miskolc.

A Brassó 5–3-ra győzött az Újpest ellen idegenben, pedig a hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, az első és a második harmadban is vezetést szereztek.

Ám a vendégek az utolsó játékrészben háromszor is betaláló Borsos Attila vezetésével megnyerték az összecsapást.

A Dab.Docler 3–2-re győzött a Steaua Rangers ellen hazai pályán. A dunaújvárosiak már az első harmadban háromgólos előnybe kerültek Hegyi Ádám duplájának is köszönhetően, de a vendégek az utolsó játékrészben kétszer is betaláltak.

A Ferencváros nem kegyelmezett a Sapa Fehérvár AV19 farmcsapatának: nyolc gólig meg sem állt, és végül 8–1-re nyerte meg az összecsapást.

JÉGKORONG MOL LIGA
ALAPSZAKASZ
MISKOLCI JEGESMEDVÉK–HSC CSÍKSZEREDA (romániai) 4–3 (1–2, 1–1, 1–0, 1–0) – szétlövéssel
Miskolc, 1200 néző. V: Haszonits, Bedő, Berger
MISKOLC: Budai K. – Chmelo 1, Jarabek (1), Saluga 1 (1), Dubek 1, Bonar (1) – Svasznek, Lindgren, Fodor Sz., Nagy G. 1 (1), Sijka – Budai R., Urbán, Szilágyi (1), Miskolczi, Rafaj (1) - Láda P., Orosz, Túróczy, Ritó. Edző: Greg Lindqvist
CSÍKSZEREDA: Kozuch – Góga (1), Flinta, Mihály E. 1 (1), Szőcs (2), Novak 1 (2) – Kósa, Papp Sz. 1, Molnár Zs., Moldován, Virág – Molnár Sz., Nagy I., Podstavek, Becze T., Petres – Hruby, Bálint, Péter, Bíró O., Bíró T. Edző: Nagy Béla
Kiállítások: 12, ill. 20 perc
Greg Lindqvist: - Sokat erősödtünk az új fiúkkal. Bemutattuk, hogyan kell játszanunk egy olyan jó csapat ellen, mint a Csíkszereda.
Nagy Béla: - A bíráskodásról nem akarok rosszat mondani... A fiúk mindent megtettek a győzelemért, a büntető pedig már lutri.
ÚJPESTI TE–C. F. 68 BRASSÓ (romániai) 3–5 (1–1, 1–0, 1–4)
Megyeri út, 250 néző. V: Mayer G, Soós M, Soós D.
ÚJPEST: Szőke – GERGELY CS. 1 (1), ROCZANOV 1 (1), Tolnai, Virág Cs. (2), Dorner – Ódry, Zalavári (1), Szirányi D. 1, Vigh, Gergely Zs. – Jankovics (1), Vojtkó, Dömötör, Pichler, Sommer – Kukucska, Rusznyák, Garbacz, Szajbert P. Edző: Ancsin János
BRASSÓ: Polc – Varga M. 1 (1), BORSOS 2 (1), Barinka (1), BARTZEN (2), Nagy Cs. – Péter R., Kertész, Filip 1, Basilidesz, Zsók – Adorján 1, Fodor Cs., Antal Zs., Pál Z., Dávid A. – János, Lőrincz L. (1), Bálint Zs. Edző: Peter Mikula
Kiállítások: 13 + 10 perc (Dorner, Tolnai) + 20 perc fegyelmi (Tolnai) + végleges fegyelmi kiállítás (Tolnai) ill. 8 + 10 perc (Polc)
Ancsin János: – A brassói edző mondta nekem a meccs után, hogy elképesztő, hogy Brassóban nincs ekkora „hazai pályája”, mint itt volt. Mellesleg nagyot küzdött a csapatom.
Peter Mikula: – Nagyon nehezen kezdtünk, de közben mellénk állt a szerencse. A kötelező három pontot megszereztük, amiért jöttünk. A táblázatban kiharcolt helyünket pedig igyekszünk megőrizni az alapszakasz végéig.
DAB.DOCLER–STEAUA RANGERS 3–2 (3–0, 0–0, 0–2)
Dunaújváros, 650 néző. V: Sós Z., Abonyi, Wolf
DAB: RAJNA – Pozsgai, Hegyi Á., Mihalik (1), Somogyi, Pavuk 1 – Lencsés, Tőkési, Hegyi Á. Z. 2, Papp V., Kiss Á. (2) – Ványi, Nagy R., Strenk, Dancsfalvi, Szabados – Erdélyi, Mestyán, Virág T., Papp Cs. Edző: Szakács Ferenc
STEAUA: SHAMIGIN – Lusneac, Poznik, Nicolescu 1, Timaru, Dumitru – Berdila, Pisarenko, Persson, Krug, Barulin (1) – Oprea, Nastaleriu (1), Munteanu, Pascaru 1, Stefan – Marcus. Edző: Alexe Nelu
Kiállítások: 26 perc, ill. 25 perc + 20 perc fegyelmi (Timaru és Pisarenko) + végleges kiállítás (Berdila)
Szakács Ferenc: – Nagyon hamar megnyugtató előnyt szereztünk és utána túlságosan megnyugodtak a fiúk. Visszavettünk a tempóból, szinte teljesen leálltunk, és a sok buta kiállításunkkal együtt felhoztuk az ellenfelet.
Alexe Nelu: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk, mindkét együttes a győzelemre tört, sajnos, a mérkőzés elején gyorsan hátrányba kerültünk és ezt már nem tudtuk ledolgozni.
FERENCVÁROSI TC–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 8–1 (2–0, 3–0, 3–1)
Pesterzsébet, 300 néző. V: Halassy, Székely, Tímár
FTC: Rackó – Géczi (1), Hietamaki 1, SIVONEN 2, Sellin (1), Heikinen (2) – WÉBER (1), Bontovics (1), Jánosi (2), Hoffmann (1), NAGY L. 2 – Lévai 1, Székely–Mádai, Kiss G. 1 (2), BERTA (4), Hegyi D. 1 (1) – Molnár Á. Megbízott edző: Borbás Gergely
FEHÉRVÁR: Pleszkán (Vég) – Hetényi, Balogh, Németh A. Hajós 1, Kiss D. – Erdélyi (1), Varga, Fekti Á., Farkas L., Tóth A. (1) – Dósa, Farkas T., Horváth D., Reiter, Meretei – Tóth G., Kovács V. Edző: Kóger István
Kiállítások: 14 perc, ill. 14 perc + 10 perc fegyelmi (Hetényi)
Borbás Gergely: – Jól kezdtünk, végig fegyelmezetten játszottunk. Főleg annak örülhetünk, hogy végre emberelőnyben is sikerült gólokat ütni.
Kóger István: – Számunkra ez egy nagyon fontos meccs lett volna, ha megnyerjük, még élt volna a remény a rájátszásba jutásra. Ehhez képest számomra érthetetlen módon a már biztos play off résztvevő FTC sokkal nagyobb akarással játszott és akár ilyen fölénnyel is megérdemelten nyert.

1. Csíkszereda 32 24 2 3 3 157–68 +89 79
2. Dab.Docler 32 21 5 1 5 134–67 +67 74
3. Brassó 33 17 1 3 12 139–108 +31 56
4. Miskolc 33 16 1 2 14 124–94 +30 52
5. Ferencváros 32 14 2 16 112–118 –6 46
6. Steaua Rangers 32 10 2 4 16 108–153 –45 38
7. Sapa Fehérvár AV19 33 10 2 1 20 115–155 –40 35
8. Újpest 33 3 1 29 79–205 –126 10