A listavezető erősebb volt a Volánnál

2011.10.28. 21:50
Alex Westlund eszén ezúttal csak egyszer jártak túl a fehérváriak (Fotó: Grnák László, archív)
A Sapa Fehérvár AV 19 4–1-re kikapott a Linz vendégeként az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) 16. fordulójában.

Jó formában várhatta a találkozót a Fehérvár, ám a pontszerzéshez így is nagy bravúrral lett volna szüksége. A két fél szeptemberi összecsapásán a Linz csak szétlövésben tudott nyerni – úgy, hogy az utolsó harmadban háromgólos hátrányból egyenlített –, most azonban nem bízta a véletlenre és a szerencsére a dolgot.

Már az első harmadban nagy fölényben játszottak a hazaiak, és végül a 18. percben tudták mattolni Adam Munrót, Patrick Spannring góljával.

A második játékrész közepén a Volán került emberelőnybe, ám ebből nem jól jött ki, mivel Danny Irmen révén ismét a Linz talált be. Az amerikai szélső három perc múlva újra beköszönt, így kezdett eldőlni a mérkőzés (3–0).

A záró húsz perc elején Mihály Árpád szépített ugyan – Palkovics Krisztián jegyezte a gólpasszt –, ám a Fehérvár igazán szorossá nem tudta tenni a meccset, főleg úgy, hogy többször is kiállítás sújtotta.

A pontszerzésre az utolsó percben vethettek keresztet a mieink, amikor Irmen megszerezte harmadik gólját is (ezúttal már az üres kapuba talált be), beállítva a 4–1-es végeredményt.

EBEL
16. FORDULÓ
LINZ–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 4–1 (1–0, 2–0, 1–1)
Linz, 3450 néző. Vezette: Fussi, Veit, Hollenstein, R. Trattnig (mind osztrák)
LINZ: WESTLUND – Murphy, Veideman, Baumgartner, Oullette, Leahy – MacDonald, R. Lukas, Keller, Hisey, IRMEN – Kurtz, Mayr, Grabher Meier, Oberkofler, Mairitsch – Scholz, Mitterdorfer, Spannring, P. LUKAS, Lebler
VOLÁN: Munro – Horváth A., Tokaji, Sofron, Vas M., Ladányi – Pratt, Borgatello, Palkovics, Ryan, Mihály Á. – Durco, Sille, Benk, Sikorcin, Kovács Cs. – Láda B., Magosi, Tóth A.
Gólok: 17:33: Spannring (P. Lukas, Lebler, 1–0). 30:35: Irmen (P. Lukas, Kurtz – emberhátrány, 2–0). 33:46: Irmen (Hisey, Veideman, 3–0). 42:35: Mihály Á. (Palkovics, Vas M., 3–1). 59:22: Irmen (üres kapu, 4–1)
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
További eredmények: Graz–Klagenfurt 4–5, Villach–Salzburg 3–4, Zagreb–Vienna 7–2, Znojmo–Ljubljana 0–1. Szabadnapos: Jesenice
KEVIN PRIMEAU, a Fehérvár edzője: – Voltak időszakok, amikor nagyon jól játszottunk, de sajnos nem az egész meccs során. Akadtak helyzeteink, de a többségét végül kihagytuk, és az is megnehezítette a helyzetünket, hogy sem Eric Johansson, sem Nagy Gergő nem állt a rendelkezésünkre. Az ő hiányuk főleg az emberelőnyös szituációkban jelentkezett. Reméljük, legközelebb teljes sorral játszhatunk.
1. Linz 15 10 3 1 1 61–41 27
2. Klagenfurt 14 11 1 2 55–31 23
3. Ljubljana 15 8 2 2 3 45–31 22
4. Salzburg 14 7 2 1 4 50–46 19
5. FEHÉRVÁR 15 6 2 2 5 49–47 18
6. Vienna 15 2 3 3 7 54–62 13
7. Znojmo 14 4 1 3 6 38–51 13
8. Graz 15 5 1 9 44–55 12