A kétgólos Palkovics vezetésével nyert a Volán

2010.01.19. 21:27
Mihály Árpád (jobbra) küzd a korongért (Fotó: Czagány Balázs)
Az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) 45. fordulójában a Sapa Fehérvár AV 19 a kétgólos Palkovics Krisztián vezérletével hazai pályán 3–1-re győzött Ted Sator együttese, a Medvescak Zagreb ellen.

A fehérváriak számára a Zagreb elleni hazai meccs több szempontból is különösen fontos volt: a korábbi Volán-tréner, Ted Sator először dirigált az ellenfél edzőjeként Székesfehérváron, másrészt a forduló előtt a horvátok egy hellyel és egy ponttal a Volán előtt álltak, így egy sikerrel a magyar együttes megelőzhette a Zagrebet.

A találkozót ennek megfelelően hatalmas lendülettel kezdte Jarmo Tolvanen csapata: még egy perc sem telt el a meccsből, amikor Oscar Ackeström passza után Palkovics Krisztián nagyszerű szóló (szinte az egész pályán végigvezette a pakkot) végén Robert Kristan hóna alatt a kapuba lőtte a korongot.

A vezetés megszerzése nem altatta el a Volánt, továbbra is a fehérváriak támadtak többet. Az igazsághoz tartozik, hogy négyszer is emberhátrányba került a Zagreb az első harmadban, de egyik emberelőnyből sem született gól.

Ennek ellenére növelte előnyét a magyar csapat: a 13. percben Nagy Gergő húzott el a szélen, középre passzolt, és az érkező Kóger Dániel egyből a kapuba lőtt.

A harmad végén a horvátok még szereztek egy gólt, de már lejárt az idő. Csak az időjelző meghibásodása miatt nem álltak le, de a játékvezetők érvénytelenítették a találatot.

A második játékrész ugyanúgy indult, mint az első: Palkovics-góllal!  A fehérváriak klasszisa ezúttal 41 másodperc elteltével zúdította a korongot a jobb alsó sarokba. Az asszisztot Mihály Árpád jegyezte.

A folytatásban több helyzete is volt a hazai csapatnak, de azok kimaradtak, míg a zágrábiak legnagyobb lehetőségénél Tommi Satosaari hatalmas bravúrral visszavetődött a háta mögé került korongra.

A harmadik harmadban Brad Smyth révén szépített a Zagreb, de ennél többre nem futotta a horvátok erejéből, a Fehérvár végig kézben tartva a mérkőzést, biztos játékot bemutatva 3–1-re győzött.

EBEL
45. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV19–MEDVESCAK ZAGREB (horvát) 3–1 (2–0, 1–0, 0–1)
Székesfehérvár, 3300 néző
Vezette: Smetana, Podlesnik, Widmann (mindkettő osztrák)
FEHÉRVÁR: Satosaari – Alen, Tokaji, Palkovics, Martz, Mihály Á. – Ackeström, Jobb, Vas J., Fekete, Kovács Cs. – Bornhammar, Horváth A., Sofron, Vas M., Ladányi – Benk, Nagy G., Kóger
ZAGREB: Kristan – Powers, Letang, Hecimovic, Oulette, M. Prpich – Martin, Sertich, Guidarelli, Fox, Jakopic – Brumerick, Seeley, Smyth, J. Prpic, Heerema – Rajsar
Gólok. 0:51: Palkovics (Ackeström, 1–0). 12:39: Kóger (Nagy G., 2–0). 20:41: Palkovics (Mihály Á., 3–0). 41:29: Symth (J. Prpic, 3–1)
 Kiállítások: 10, ill. 16 perc
További eredmények: Linz–Villach 5–2 (1–0, 3–1, 1–1), Ljubljana–Klagenfurt 3–2 (1–1, 1–1, 1–0), Salzburg–Graz 4–1 (0–1, 1–0, 3–0), Vienna–Jesenice 4–3 (1–0, 0–1, 2–2, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
  1. Graz  45 25 5 5 10 164–110  65
  2. Vienna  44 23 6 3 12 164–125  61
  3. Linz  45 24 2 7 12 149–123  59
  4. Salzburg  44 21 6 4 13 171–129  58
  5. Villach  45 20 4 2 19 133–146  50
  6. FEHÉRVÁR 45 16 5 6 18 140–151  48
  7. Zagreb  45 14 7 5 19 133–157  47
  8. Klagenfurt 45 14 6 2 23 134–144  42