A Jesenice ütött-vágott, a Volán hokizott

2010.02.02. 21:38
Fehérvári örömünnep a Jesenice ellen (Fotó: Mirkó István)
Az osztrák jégkorongbajnokság 50. fordulójában a Sapa Fehérvár AV 19 hazai pályán már 4–1-re is vezetett, végül 4–3-ra győzött a nagyon tisztátalanul játszó Jesenice ellen.

Az Alba Volán először lépett jégre az EBEL-ben hazai pályán azóta, hogy az Olimpija Ljubljana legyőzésével biztosította helyét a rájátszásban, így a sereghajtó HK Jesenice elleni mai meccse igazi ünnepnek indult.

Tizenöt perc elteltével Kovács Csaba és Palkovics Krisztián góljával már 2–0-ra vezetett a Volán, és bár Andrej Hebar révén szépítettek a szlovének, a második harmad közepén már 4–1-es hazai vezetést mutatott az eredményjelző, és ekkor úgy tűnt, gálaelőadást tartanak a fehérváriak.

A harmadik magyar gólt Palkovics szólója után Mihály Árpád szerezte közelről, miután elhúzta a pakkot a vendégek kapusa mellett, majd Vass János kapáslövése eredményezte a negyedik hazai találatot. Úgy vezetett három góllal a Volán, hogy kihasználatlanul hagyott egy kettős emberelőnyt.

A vendégek nagyon tisztátalanul, sok ütközéssel és szabálytalansággal játszottak, amivel sikerült megzavarniuk a fehérváriakat. Gasper Susanjnak kiprovokált egy bunyót Nagy Gergőnél (alaposan püfölték egymást, miközben még játékban volt a korong), és a kettős kiállításból (egyikük sem jöhetett már vissza) a vendégek jöttek ki jobban.

Előbb Todd Elik lövése jutott túl a gólvonalon Hetényi Zoltán lábai között, majd egy kapu előtti kavarodásban Rock Ticar estében volt eredményes, ezzel 4–3-ra feljött a Jesenice. A második játékrész hajrájában emberelőnyben, még egyenlítési lehetősége is volt a szlovéneknek, de Hetényi bravúrral védeni tudott.

A harmadik harmadban már ismét fegyelmezettebben védekezett a Fehérvár és Hetényi is bemutatott több védést.

A 14. percben Nathan Märtz közvetlen közelről a kapuba passzírozta a pakkot, de a játékvezetők magas bot miatt nem adták meg a gólt.

Több találat már nem született, így végül a fegyelmezettebb és a mérkőzés nagy részében jobban játszó Volán 4–3-ra nyert a Jesenice ellen.

EBEL, 50. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV19–ACRONI JESENICE 4–3 (2–1, 2–2, 0–0)
Székesfehérvár, 2800 néző. Vezette: Fussi, Ettlmayr, Zehenthofer (mindhárom osztrák)
Kiállítások: 17+10 perc fegyelmi (Sofron)+végleges fegyelmi (Nagy G.), ill. 15+végleges fegyelmi (Sabolic)+végleges kiállítás (Susanj)
FEHÉRVÁR: Hetényi Z. – Alén, Ackeström, PALKOVICS, FEKETE D., Mihály Á. – Andersson, Bornhammar, Vas J., Martz, Kovács Cs. – HORVÁTH A., TOKAJI, Sofron, Vas M., Ladányi – Benk, Nagy G., Kóger
JESENICE: Grumet-Morris – Kovacevic, Rebolj, Makrov, ELIK, Robins – Dück, Susanj, Terlikar, Hafner, HEBAR – Pretnar, Golubovszkij, Brus, Sabolic, Jeglic – Zupancic, Slivnik, Manfreda, Ticar, Remar
Gólok. 13:29: Kovács Cs. (Sofron, Fekete D., 1–0). 14:38: Palkovics (Fekete D., Horváth A., 2–0). 15:57: Hebar (Hafner, Terlikar, 2–1). 24:14: Mihály Á. (Palkovics, Ladányi – emberelőny, 3–1). 32:18: Vas J. (Kóger, Martz, 4–1). 34:20: Elik (Golubovszkij, Hebar, 4–2). 35:34: Ticar (Jeglic, Brus, 4–3)
JARMO TOLVANEN (a Fehérvár edzője): – Nem vagyok elégedetlen általánosságban, csak a második harmadddal, mert majdnem eladtuk a nagy előnyünket. Voltak jó és rossz periódusaink. A Jesenice már tét nélkül játszhatott, semmi vezstíneivalója nem volt és az ilyen csapatok ellen nehezebb játszani, mint a jobbak ellen, mert ellenük legalább tudja az ember, hogy mire készül. A verekedésről annyit, hogy néha el kell vállalni őket.
MIKE POSMA (a Jesenice edzője): – Az első harmadban nem játszottunk elég érzelemmel és intenzitásal. A második és a harmadik már jobb volt, de nem elég. Az, hogy a játékosaim verekedtek és esetleg visszamutogattak a nézőknek, azt jelzi, hogy törődtek azzal, mi történik a jégen és ezzel nekem semmi bajom. Ilyen a hoki.