A hajrában esett góllal kapott ki a Volán

2010.01.22. 22:06
Két perccel a rendes játékidő vége előtt kapott góllal szenvedett 3–2-es vereséget hazai pályán a Sapa Fehérvár AV 19 a Graz ellen az osztrák jégkorongbajnokság alapszakaszának 46. fordulójában.

Ganxsta Zolee (Fotó: NS)
Ganxsta Zolee a helyszínen tekintette meg Ladányi Balázsékat (Fotó: Tumbász Hédi)

A mostani szezonban ötször találkozott egymással a Graz és az Alba Volán az osztrák bajnokságban. A magyar csapat mindössze egyszer nyert, s ez a szám a mai találkozó után sem növekedett. A 46. fordulóban ugyanis a listavezető Fehérvárott nyert 3–2-re.

Pedig nem sok kellett volna a Volán pontszerzéséhez, Stefan Herzog azonban a rendes játékidő vége előtt két perccel, egyenlő létszámnál talált be, s alakította ki a végeredményt.

A hajrában hiába jött le a jégről Hetényi Zoltán, a magyar csapat már nem tudott egyenlíteni.

Pedig magyar szempontból nagyon jól indult a találkozó, Vas János már a harmadik percben megszerezte a vezetést a fehérváriaknak, testvére, Márton passzát váltotta gólra. Az első szünet előtt azonban Christoph Harand egalizált – ráadásul ekkor az osztrákok egyel kevesebben voltak a jégen.

A második játékrészben mindkét oldalon több kiállítás volt, az adódó lehetőségekkel viszont egyik csapat sem tudott élni. Egyenlő létszámnál Jean Philippe Paré szerezte meg a vezetést a vendégeknek, az utolsó harmadra azonban még maradt Volán-gól.

Rögtön a záró játékrész negyedik percében Palkovics passzából Mihály Árpád egyenlített. Ám hiába játszott kétszer is emberelőnyben a magyar csapat, a győzelmet nem tudta kicsikarni, sőt, a már említett módon kikapott.

EBEL
46. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV19–MOSER MEDICAL GRAZ 99ERS 2–3 (1–1, 0–1, 1–1)
Székesfehérvár, 3200 néző, Vezette: Trilar, Hribar, Rakovic(mindhárom szlovén)
Kiállítások: 6, ill. 16 perc
FEHÉRVÁR: Hetényi Z. – Alen, Tokaji, Palkovics, Martz, Mihály Á. – Ackeström, Jobb, Vas J., Fekete, Kovács Cs. – Bornhammar, Horváth A., Sofron, Vas M., Ladányi – Benk, Nagy G., KÓGER
GRAZ: CHARPENTIER – Cullen, Klimbacher, Paré, DAY, Healey – Lindgren, Kuiper, Peintner, Norris, Harand – Grahut, Oraze, Schwab, Lange, HERZOG – Stefan, Dinhopel, Moderer, Brunegger, Woger
Gólok. 2:25: Vas J. (Vas M., Martz, 1–0). 11:46: Harand (Day – emberhátrány, 1–1). 37:35: Paré (Cullen, Klimbacher, 1–2). 43:40: Mihály Á. (Palkovics, Bornhammar, 2–2). 58:07: Herzog (Lange, Schwab, 2–3)
További eredmények: Klagenfurt–Jesenice 0–1 (0–0, 0–0, 0–0, 0–0, 0–1) – szétlövéssel, Ljubljana–Villach 6–3 (1–0, 2–3, 3–0), Salzburg–Zagreb 3–2 (0–1, 3–0, 0–1), Vienna–Linz 1–4 (0–2, 1–1, 0–1)