A finnek a házigazdák ellen javítottak

2010.05.10. 22:46
Bár a finn szurkolók arcán nem látszik, válogatottjuk győzelmet aratott (Fotó: Reuters)
A Németországban zajló jégkorong-világbajnokságot vereséggel kezdő finnek a házigazda elleni 1–0-s győzelmükkel javították ki a dánok elleni fiaskójukat. A B-csoportban Kanada 6–1-re nyert Lettország ellen.

NÉMETORSZÁG–FINNORSZÁG

Volt javítanivalójuk a finneknek, ugyanis az első fordulóban kikaptak a dánoktól, bár utóbbiak mai, Egyesült Államok elleni sikerükkel bizonyították, hogy nem a véletlen műve volt a szombati győzelmük.

A házigazda németek elleni összecsapás nem a sok gólról marad emlékezetes, bár arra az egyre minden bizonnyal jóleső érzéssel gondol majd vissza Jarkko Immonen, ugyanis a 26. percben szerzett találata győzelmet ért csapatának.

A németek hiába küzdöttek, egyszer sem tudtak túljárni Petri Vehanen eszén, így az Egyesült Államok elleni bravúr után ezúttal vereséget voltak kénytelenek elkönyvelni.

LETTORSZÁG–KANADA

Kanadára az olaszok után újabb könnyűnek tűnő ellenfél várt, és a juharlevelesek nem is okoztak csalódást szurkolóiknak. Már a 2. percben megszerezték a vezetést John Tavares révén, és bár ebben a harmadban ezen kívül csak egy gólt lőttek, a következőben már alaposan megszórták a letteket, akik ötgólos hátrányban kapust cseréltek.

A záró játékrész előtt a kanadaiak is így tettek, ám a Chris Mason helyére beálló Chad Johnson nem úszta meg kapott gól nélkül, Georgijs Pujacs bevette a kapuját.

Ez persze nagy lelki törést nem okozott a tengerentúli válogatottnak – amelyben Tavares és Marc Giordano duplázott –, különösebb megerőltetés nélkül gyűjtötte be az újabb három pontot, és jobb gólkülönbségének köszönhetően vezeti a B-csoportot.

JÉGKORONG-VB
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Lettország–Kanada 1–6 (0–2, 0–4, 1–0)

Gólszerzők: 1:59 Tavares (Russell, Perry – 0–1), 18:19 Stamkos (Russell, Perry – 0–2), 25:30 Giordano (Whitney, Cumiskey – 0–3), 26:58 Tavares (Perry – 0–4), 30:07 Downie (Burns – 0–5), 39:06 Giordano (Kane, Peverley – 0–6), 50:25 Pujacs (Stals, Meija – 1–6)