A felszabadult játék nem hozott pontot a Volánnak

2012.01.17. 21:47
Sikorcinék vereséggel zárták az alapszakaszt (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
A Sapa Fehérvár AV 19 Bécsben 3–2-es vereséget szenvedett utolsó alapszakaszbeli mérkőzésén az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) keddi játéknapján.
JÖN A KÖZÉPSZAKASZ

Vasárnap elkezdődik a felső- és alsóházra bontott középszakasz, amelyben fent 4, 3, 2, 1, 0, 0, alul 3, 2, 1, 0, 0 bónuszpontokkal indulnak a csapatok. Az alsóház nyolcfordulós versenyéből az első kettő csatlakozik majd a rájátszásra a felső hatoshoz, amelynek tagjai 10-10 meccset játszanak addigra a későbbi pályaelőnyért.

A felsőházi középszakaszban az alapszakasz 5. és 6. helyezettje egymással kezd, méghozzá előbbi otthonában, így a jelenlegi állás szerint az Alba Volán éppenséggel Ljubljanában.

Mindenesetre a nyolccsapatos rájátszás már egyenes kieséses rendszerben zajlik, a középszakasz helyezései alapján 1–8., 2–7., 3–6., 4–5. párban kezdődnek az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcok.

Ágrajzot skiccelni viszont nem lehet, mivel a továbbjutók közül mindig a legjobb kiemelt játszik majd a legrosszabbal, és így tovább. A középszakasz most vasárnaptól, azaz január 22-től február 14-ig tart, a rájátszás február 19-től legkésőbb április 5-ig.

A fehérváriak a Jesenice elleni győzelmükkel bebiztosították helyüket a rájátszásban, így utolsó alapszakaszbeli meccsükre nyugodtan utazhattak Bécsbe – a tekintély megőrzése mellett a negyedik hely esetleges megszerzéséért járó plusz egy bónuszpont volt a tét.

Ez meglátszott a játékon is, ami néha edzőmeccs jelleget öltött, a felek könnyen kerültek helyzetbe. Az első gólt a fehérváriak szerezték egy ellentámadás végén, Sofron István passzából Ladányi Balázs volt eredményes a 12. percben. 0–1

Ezután rövid időn belül kétszer is emberhátrányba került a magyar csapat, és a második kiállítást (Harlan Prattét) már nem úszta meg, a svéd Filip Gunnarson egyenlített. 1–1

A második harmadban szintén egy viszonylag gyors gólváltást láthatott a bécsi publikum, azzal a különbséggel, hogy ekkor a Vienna talált be előbb, majd aztán a Volán, Vas Márton révén. 2–2

A záró játékrész elején harmadszor is kapitulált Bálizs Bence – merthogy ma ő védett a Fehérvárban –, Philipp Pinter volt eredményes. 3–2

A magyar kapus az utolsó előtti percben lejött a pályáról, de az eredmény már nem változott, a Vienna nyert 3–2-re. Ezzel eldőlt, hogy a Volán a hatodik helyen zárja az alapszakaszt, amelynek utolsó fordulójában szabadnapos lesz.

ÉNEKES LAJOS: ENNÉL AZÉRT JÓVAL TÖBBET FOGUNK MUTATNI!

JÉGKORONG, EBEL
ALAPSZAKASZ, 43. FORDULÓ
VIENNA CAPITALS–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 3–2 (1–1, 1–1, 1–0)
Bécs, 3650 néző. Vezette: Berneker, Potocan, Hütter, Mathis (mind osztrák)
VIENNA: DIVIS – Bjornlie, Lupaschuk, Fortier, Gratton, Ferland – Casparsson, Oraze, Gunnarsson, M. Rodman, KAVANAGH – Insana, P. Lakos, Fischer, PINTER, Seidl – Fichtner, Peter, Dolezal, Holst, Draschkowitz
VOLÁN: BÁLIZS – Horváth A., Durco, Sofron, Vas M., LADÁNYI – DaCosta, Pratt, Palkovics, Ryan, Klassen – Sille, Orbán, Kovács Cs., Sikorcin, Mihály Á. – Hetényi P., Benk, Láda B., Magosi
Gól: 11:19: Ladányi (Vas M., Sofron, 0–1). 16:53: Gunnarsson (Kavanagh, Casparsson – emberelőny, 1–1). 26:10: Kavanagh (M. Rodman, 2–1). 28:24: Vas M. (Sofron, 2–2). 43:44: Pinter (Fischer, 3–2)
Kiállítások: 0, ill. 8 perc

KEVIN PRIMEAU: – Nem játszottunk rossz mérkőzést, de nem is nyújtottunk olyan teljesítményt, mint a szezon során. Fáradtak voltunk, több hibát engedtünk meg magunknak, mint általában – ez most még belefért, de a továbbiakban már nem. Jól jön a két nap pihenő, most mindenki felfrissülhet.

További eredmények: Jesenice–Linz 1–5, Salzburg–Graz 6–3, Klagenfurt–Villach 2–3 – szétlövéssel, Zagreb–Ljubljana 5–2
1. Linz 39 24 4 4 7 143–102 +41 60
2. Zagreb 39 20 3 6 10 129–96 +33 52
3. Salzburg 39 20 4 3 12 141–123 +18 51
4. Klagenfurt 39 19 2 4 14 121–114 +7 46
5. Ljubljana 39 16 5 3 15 122–115 +7 45
6. Fehérvár 40 16 4 4 16 132–122 +10 44
7. Villach 39 14 6 19 105–101 +4 40
8. Vienna 39 11 6 5 17 117–132 –15 39