A Fehérvár szétlövéssel nyert Bécsben

2010.12.23. 22:15
Hetényi Zoltán 65 perc alatt 61 lövésből 59-et hárított (Fotó: Mirkó István, archív)
A SAPA Fehérvár 19 AV szétlövéssel 3–2-re nyert idegenben a Vienna Capitals ellen az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) 29. fordulójában. A siker nagy mértékben Hetényi Zoltánnak köszönhető, aki a kapujára menő lövések 97 százalékát hárítani tudta.

Az idény során ezt megelőzően háromszor találkozott egymással a két csapat, és mindig a bécsiek örülhettek, akik ezeken a meccseken összesen 20 gólt szereztek.

A 12. percben úgy tűnt, a Capitals ezúttal is megszórja a magyar csapatot, hiszen 2–0-ra vezetett már ekkor, kihasználva egy kettős emberelőnyt.

Vas Márton azonban hamar szépíteni tudott (szintén emberelőnyben, Ladányi Balázs passzát követően), a második harmad elején pedig Mihály Árpád révén egyenlített a Fehérvár.

A hazaiak nagy fölényben játszottak, de Hetényi Zoltán remekül állta a sarat, a középső játékrészben például mind a 23, kapujára menő lövést hatástalanította.

A harmadik húsz percnek 2–2-ről vágtak neki a felek, ám újabb gól nem született már a rendes játékidőben, így a november 19-i, fehérvári mérkőzéshez hasonlóan ismét hosszabbítást hozott a két csapat ütközete.

A hálók a túlórában sem rezdültek meg – pedig egy páros kiállítás következtében két percig három-három játékos küzdött egymással a jégen –, jöhetett tehát a szétlövés. Ebben a mieink közül Eric Johansson, majd Ladányi Balázs is betalált, míg Hetényi eszén csak egyszer tudtak túljárni, így nyert a Fehérvár, a Capitals pedig 12 mérkőzés után ismét vereséget szenvedett hazai környezetben.

JÉGKORONG, EBEL
29. FORDULÓ
VIENNA CAPITALS–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 2–3 (2–1, 0–1, 0–0, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Bécs, 4150 néző. V: Kellner, Riener, Sporer (mindhárom osztrák)
VIENNA: PENKER – Bjornlie, P. Lakos, Dolezal, GRATTON (1), FORTIER 1 – Casparsson (1), F. Bouchard (1), Larose (1), M. Rodman, D. Rodman 1 – Rebek, Oraze, Ofner, Pinter, Kraxner – Schweda, Ulmer, Jakobitsch, Nageler. Edző: Kevin Gaudet
FEHÉRVÁR: HETÉNYI Z. – DURCO, ORBÁN, Benk, Fekete D., KOVÁCS CS. – HORVÁTH A., TOKAJI (1), Sofron, VAS M. 1, LADÁNYI 1 (1) – JOBB, ACKESTRÖM, Palkovics, JOHANSSON (1), Mihály Á. 1 – Maklári, Nagy G., Vaszjunyin. Edző: Kevin Primeau
Kiállítások: 8, ill. 16+10 perc fegyelmi (Fekete D.)
Kevin Gaudet: – Hatvanegy lövésünk volt! Egy olyan szintű csapatnak, mint amilyen a miénk, ennyiből nyernie kellene legalább négy góllal. Ehhez képest az ellenfélnek két helyzete volt, és kettőt ütött. Aztán persze jöttek a rossz passzok, az ellenfél kapusa, a szétlövés pedig lutri. Ez van, ilyen a hoki.
Kevin Primeau: – Kemény meccs volt, de egy edző mindig bízik abban, hogy kitart a csapata. A fiúk tökéletes mentális állapotban vannak, ennek köszönhető, hogy akkor sem estek kétségbe, amikor hamar kétgólos hátrányba kerültünk. Hetényi Zoli remekül védett, különösen az időzítése volt fantasztikus: megadta az esélyt a csapatnak a győzelemre. Nagyon kellett ez a karácsonyi ajándék!

További eredmények: Jesenice–Villach 3–4, Klagenfurt–Linz 3–4, Ljubljana–Salzburg 3–4 – hosszabbítás után, Zagreb–Graz 1–2

1. Klagenfurt 29 18 4 4   3 112–80 48
  2. Salzburg 29 14 5 2   8 121–92 40
  3. Vienna 29 13 5 2   9 120–90 38
  4. Villach 29 14 3 1 11 107–92 35
  5. Graz 29 12 2 2 13   87–86 30
  6. Zagreb 29   8 4 4 13   92–94 28
  7. Ljubljana 29 10 2 3 14   90–115 27
  8. Linz 29   9 2 5 13   76–90 27