A Fehérvár szétlövés után kapott ki Bécsben

2011.10.09. 20:10
A fehérváriak névjegyet hagytak Bécsben: az osztrák kluboknak is számolniuk kell a Volánnal (Fotók: Mayer Gábor)
Az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 10. fordulójában a Sapa Fehérvár AV19 szétlövés után szenvedett vereséget Bécsben a házigazda Capitalstől. A fehérváriak egy ponttal gazdagodtak, és a szezon hatodik idegenbeli mérkőzésén negyedszer nem maradtak pont nélkül. Az összecsapáson a Volán háromszor jutott előnyhöz, majd kétszer egyenlített. Vas Márton és Sofron István 1+2-vel zárt.

SZAVAZÁS

Ön szerint a most zajló szezonban bejut a felsőházi rájátszásba a Fehérvár?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

1. harmad

Az első harmadban a bécsiek némi mezőnyfölényben játszottak ugyan – a fehérvári kaput ezúttal is védő Bálizs Bencének másfélszer annyi dolga akadt, mint osztrák kollégájának –, az eredményjelzőn viszont mindez nem köszönt vissza, hiszen húszpercnyi játékot követően döntetlen volt az állás. A fehérváriak kétszer jutottak vezetéshez – előbb Sofron István akcióból, majd Vas Márton fórban játszva talált be, a gólszerzők egy-egy asszisztot is elkönyvelhettek –, a vendéglátók viszont kétszer egyenlítettek. Mindkétszer emberelőnyből. Előbb 1:45, majd 1:03 perc alatt váltották gólra a fórt, különösen utóbbi esett rosszul a fehérváriaknak, tekintve, hogy a 20. percben esett (2–2).

2. harmad

Kemény ellenfélnek bizonyult a Volán, még Bécsben is

A két csapat közötti nem túl nagy mezőnybeli különbség a második játékrészben kiegyenlítődött – kilenc osztrák kapura lövésre tizenhattal válaszoltak a fehérváriak –, így csak az eredmény változott, a különbség nem. A 28. percben Sikorcin Ladislav már harmadszor juttatta vezetéshez a Volánt, de a bécsiek harmadszor is emberelőnyből egyenlítettek. A kiállított Tokaji Viktornak mindössze hat másodpercet kellett a büntetőpadon töltenie, máris jöhetett vissza...

A 34. percben Filip Gunnarsson saját maga második gólját lőtte, a bécsiek először tudtak eredményesek lenni akcióból. A végszó azonban ezúttal a fehérváriaké volt, a szezont gólerősen kezdő Derek Ryan a 40. percben egalizált (4–4).

3. harmad

A harmadik felvonás elején megint a Capitals jutott lépés- és gólelőnyhöz, de ezt Ladányi Balázs révén másfél perc elteltével válaszolta meg a Fehérvár. A következő tíz percben nem változott az eredmény, jöhetett a túlóra (5–5).

Hosszabbítás – Szétlövés

A túlóra elején gyorsan emberhátrányba került a vendégcsapat – Vas Márton 12 másodperc elteltével a büntető padon találta magát –, de sikerrel átvészelte a kritikus időszakot, majd a győztes gólra is volt esélye. Igaz, inkább védekezésre kényszerült. Mivel öt perc alatt egyik fél sem talált a kapuba, jöhetett a szétlövés, amelyben 2–1-gyel a bécsiek bizonyultak jobbnak. (6–5).

Nem volt sok nyugta a bécsi kapusnak, sokat foglalkoztatták a fehérváriak

EBEL, ALAPSZAKASZ, 10. FORDULÓ
VIENNA CAPITALS (osztrák)–SAPA FEHÉRVÁR AV19 6–5 – szétlövéssel (2–2, 2–2, 1–1, 0–0, 1–0)
Bécs, 3950 néző. V: Bogen, Potocan, Mathis, Smeibidlo (mind osztrák)
VIENNA: Divis – Schweda, Insana, Dolezal, Pinter, Nageler – Bjornlie, P. Lakos, Fortier, Gratton, Ofner – Oraze, Lupaschuk, Fischer, Caasparsson, Holst – Lanz, Seidl, Gunnarsson, M. Rodman, Robinson
FEHÉRVÁR: Bálizs – Horváth A., Tokaji, Sofron, Vas M., Kovács Cs. – Pratt, Borgatello, Palkovics, Johansson, Ryan – Durco, Sille, Benk, Sikorcin, Magosi – Láda B., Ladányi, Nagy G., Tóth A.
Gólok: 3:02: Sofron (Vas M., Horváth A., 0–1). 13:25: Gunnarsson (M. Rodman, Robinson – emberelőny, 1–1). 16:43: Vas M. (Sofron, Ladányi – ee., 1–2). 19:37: Fortier (Bjornlie, M. Rodman – ee., 2–2). 27:26: Sikorcin (Palkovics, Durco, 2–3). 32:16: Ofner (Lupaschuk, Fortier – ee., 3–3). 33:01: Gunnarsson (Robinson, Gratton, 4–3). 39:28: Ryan (Johansson, Palkovics, 4–4). 45:08: Nageler (Oraze, Dolezal, 5–4). 46:33: Ladányi (Vas M., Sofron, 5–5). Győztes lövés: Pinter (6–5)
Kiállítások: 12 perc+10 perc fegyelmi (Gratton), ill. 12 perc
További eredmények: Graz–Villach 5–2 (1-2, 2-0, 2-0), Jesenice–Linz 3–4 – szétlövéssel (1-0, 1-1, 1-2, 0-0, 0-1), Zagreb–Klagenfurt 5–4 (1-2, 2-1, 2-1), Znojmo–Salzburg 3–1 (2-0, 0-1, 1-0). Szabadnapos: Ljubljana
1. Linz 9 5 3 1 42–31 16
2. Klagenfurt 9 7 1 1 37–16 15
3. Ljubljana 9 4 2 1 2 23–21 13
4. FEHÉRVÁR 10 4 1 2 3 33–32 12
5. Graz 9 5 4 31–27 10
6. Salzburg 9 4 1 4 33–34 10
7. Zagreb 9 2 2 2 3 28–29 10
8. Vienna 9 1 3 2 3 33–36 10