A Fehérvár sima győzelemmel kezdte az évet

2012.01.01. 19:51
Sofron István kezdte meg a fehérvári gólgyártást (Fotó: Szabó Miklós – archív)
A Sapa Fehérvár AV19 4–0-ra győzött a Villach ellen idegenben az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 36. fordulójában. A magyar csapatban Ladányi Balázs kétszer is betalált, és Vas Márton góljánál előkészítő szerepet vállalt.

1. HARMAD

A Volán Villachban kezdte a 2012-es esztendőt, és az idegenbeli találkozó kiválóan indult a magyar csapat számára.

Sofron István már az 5. percben megszerezte a vezetést, Horváth András passza után volt eredményes. 0–1

Két perccel később Hetényi Péter kiállítása miatt emberhátrányba kerültek a fehérváriak, de nemcsak kivédekezték a hazaiak támadásait, hanem újabb találatot szereztek. Juray Durco és Ladányi Balázs előkészítése után Vas Márton vette be a Villach kapuját. 0–2

2. HARMAD

Az első harmadban nem született több gól, de a második játékrészben is inkább a Volán akarata érvényesült. A 32. percben az előbb az előkészítésben jeleskedő Ladányi használta ki, hogy emberelőnybe került a vendégcsapat, és megszerezte a Fehérvár harmadik találatát. 0–3

3. HARMAD

Az utolsó játékrészben sokáig úgy tűnt, hogy nem születik több gól. A Volán nem tudta kihasználni, hogy Kevin Mitchellt két percre leküldték a jégről, de a hazaiak sem voltak eredményesek emberelőnyben Mihály Árpád kiállítása után.

Az 56. percben aztán Ladányi második találatával végleg eldöntötte a mérkőzést. Vastól kapta meg a korongot, és a Villach kapujába lőtt. 0–4

Több találat már nem esett az összecsapáson, így a Volán magabiztos sikerrel kezdte a 2012-es évet.

VOLÁN-PARÁDÉ 2012-BEN
JÉGKORONG, EBEL
ALAPSZAKASZ, 36. FORDULÓ
REKORD-FENSTER VILLACH SV (osztrák)–SAPA FEHÉRVÁR AV19 0–4 (0–2, 0–1, 0–1)
Villach, 3256 néző. Vezette: Kellner, Veit, Nothegger, Widmann (mind osztrák)
VILLACH: Starkbaum – Mitchell, Unterluggauer, Toporowski, Damon, Razingar – Kuznik, Bacher, Craig, Kaspitz, Peintner – Altmann, Wiedergut, B. Petrik, Pewal, Weller – Köfeler, Hartl, N. Petrik, Martinz, Toff
FEHÉRVÁR: BÁLIZS – DURCO, HORVÁTH A., SOFRON, VAS M., LADÁNYI – DaCosta, Pratt, Palkovics, Ryan, Mihály Á. – Láda B., Sille, Magosi, Sikorcin, Benk – Hetényi P., Tóth A.
Gólok: 4:04: Sofron (Horváth A., 0–1). 6:32: Vas M. (Durco, Ladányi – emberhátrány, 0–2). 31:26: Ladányi (Vas M., Sofron – emberelőny, 0–3). 55:13: Ladányi (Vas M., Sofron, 0–4)
Kiállítások: 10 perc+10 perc fegyelmi (Toff), ill. 4 perc