A Fehérvár legyőzte a listavezetőt

2010.10.01. 21:44
Ladányi Balázs (a háttérben) szerezte a Volán győztes gólját (Fotó: Mirkó István)
A Sapa Fehérvár AV19 hazai pályán 2–1-re nyert a listavezető Red Bull Salzburg ellen az osztrák jégkorong-bajnokság 7. fordulójában.

A tabella alapján sima vendéggyőzelemnek kellett volna születnie, hiszen a listavezető salzburgiak a sereghajtó Fehérvár otthonába látogattak. Reményre adott azonban okot, hogy az osztrák csapat legutóbbi idegenbeli meccsén 3–2-re kikapott a Jesenicétől, ráadásul több játékosát is nélkülöznie kellett.

Az első harmadban nem esett gól, többek között Hetényi Zoltánnak köszönhetően, aki 15 lövést hárított. A második játékrész elején Palkovics Krisztián kiállítása miatt emberelőnybe került a Salzburg, és 12 másodperccel a büntetés vége előtt Ramzi Abdi lövésével szemben már tehetetlennek bizonyult Hetényi. 0–1

A vendégek jóval többször próbálkoztak lövéssel, ám Sofron István révén a Volánnak is volt ziccere, ami sajnos kimaradt. A harmad végén nagy lehetőséghez jutott a hazai csapat, amely kettős emberelőnyhöz jutott. Ezt hat másodperc alatt sikerült is kihasználni, Palkovics Krisztián vette be távolról a salzburgi kaput. 1–1

Az utolsó húsz percben is remekül tartotta magát a Volán, olyannyira, hogy az 54. percben egy újabb kettős emberelőnyből megszerezte a vezető gólt is. Ladányi Balázs védhetetlenül lőtte ki a bal felső sarkot. 2–1

A hátralévő időben kisebb-nagyobb bunyók is „színesítették" a játékot, valamint egy „majdnem öngól" (a Salzburg lehozta a kapusát, az egyik vendégjátékos a fehérvári harmadból úgy kanalazta hátra a korongot, hogy az a saját kapuvasát találta el), de az eredmény már nem változott, így a Fehérvár 2–1-re legyőzte a listavezetőt!

JÉGKORONG, EBEL
7. FORDULÓ
Sapa Fehérvár AV19–Red Bull Salzburg (osztrák) 2–1 (0–0, 1–1, 1–0)
Székesfehérvár, 3200 néző. Vezette: Erd, Siegl, Smeibidlo (mindhárom osztrák)
FEHÉRVÁR: HETÉNYI Z. – HORVÁTH A., TOKAJI, SOFRON, Vas M., LADÁNYI – Orbán, KRANJC, PALKOVICS, Martz, Kovács Cs. – Jobb, Maklári, Benk, Fekete D., MIHÁLY Á. – Holéczy, Nagy G., Vaszjunyin
SALZBURG: DIVIS – Regier, A. LAKOS, Holst, Feichtner, Maier – Trattnig, Heshka, ABID, DUNCAN, Welser – Lynch, Paul, Latusa, Koch, B. Aubin – Mitterdorfer, Mühlstein, Fischer, Heinrich, Bois
Gólok. 23:28: Abid (Lynch – emberelőny, 0–1). 38:58: Palkovics (Martz, Ladányi – kettős emberelőny, 1–1). 53:41: Ladányi (Kranjc, Palkovics – k. ee., 2–1)
Kiállítások: 12, ill. 14 perc
További eredmények: Graz–Ljubljana 6–4, Jesenice–Klagenfurt 0–4, Villach–Linz 5–2, Zagreb–Vienna 6–1

1. Klagenfurt 7 5 1 1 28–21 11
2. Salzburg 7 4 1 2 27–14 10
3. Zagreb 7 3 1 3 19–19 8
4. Villach 7 4 3 26–21 8
5. Ljubljana 7 2 1 1 3 19–27 7
6. Jesenice 7 3 1 3 21–28 7
7. Graz 7 3 4 16–17 6
8. Vienna 7 3 4 28–26 6