A DAB legyőzte a listavezető Csíkszeredát

2010.11.03. 00:20
A Miskolci Jegesmedvék jégkorongcsapata fölényes győzelmet aratott a sereghajtó Újpest vendégeként a Mol Liga kedd esti játéknapján. A Dunaújváros 3–2-re legyőzte a listavezető Csíkszeredát.

Tényleg acélból voltak a bikák (Fotó: Németh Ferenc)

Az Acélbikák az előző víkenden a Kontinentális-kupa második fordulójában a már továbbjutó HSC Csíkszereda ellen 5–2-re nyertek, ezúttal pedig a Mol Liga-rangadón győztek 3–2-re, s ezzel megfelezték a forduló előtt a két csapat között meglévő hatpontos különbséget.

A győzelem legfőbb kovácsa Timo Lindström volt, aki a hét közben került Újvárosba, miután kiderült, hogy a DAB első számú kapusa, Peter Sevela térdét műteni kell. A finn helyettes viszont nem volt játékban, mivel a szekérderéknyi külföldivel dolgozó Fradinál az elmúlt hetekben rendre ő maradt ki a keretből a légiósszabály miatt, úgyhogy több mint figyelemreméltó, hogy 94.7 százalékkal védett a HSC ellen.

Az első gólra a 16. percig kellett várni, és a hazai öröm alig két percig tartott, ugyanis a kapujuk előtt pepecselő Acélbikák nem tudtak felszabadítani, Vacláv Novak pedig kilőtte a kapu bal oldalát. A második harmad elején Galanisz Nikandrosz passzát Magosi Bálint gyötörte be, ezután fölénybe került a DAB, és tíz perc múlva úgy látszott, eldől a meccs: Magosi a kapu mögül visszajátszott egy korongot, MacSweyn pedig nem hibázott. Aztán szépítettek a vendégek, de kapusukat lehozva sem tudtak egyenlíteni, így az Acélbikák izgalmas, férfias meccsen győzve rászolgáltak szurkolóik vastapsára.

A Volán farmcsapata hosszabbítás után 2–1-re győzte le a brassóiakat, a Vasas pedig 8–2-es sikert aratott a Steaua ellen. Az Újpest egy tízest kapott a Miskolctól.

JÉGKORONG, MOL LIGA
SAPA FEHÉRVÁR AV19 FARM–FENESTELA 68 BRASSÓ (romániai) 2–1 (0–0, 1–1, 0–0, 1–0) – h. u.
Székesfehérvár, 150 néző. Vezette: ifj. Sós, Németh M., Soós
FEHÉRVÁR: BÁLIZS – HEGYI Á. Z. (1), Orbán, Benk, Nagy G (1), FODOR SZ. 2 – Erdélyi T., Varga A., Hajós, Tóth A., Kiss D. – Jobb, Maklári (1), Horváth D., Meretei M., Reiter R. – Ondrejcík, Balogh B., Farkas T., Németh Á., Szabó A. Mb. edző: Ondrejcík Rastislav
BRASSÓ: Polc (Fülöp) – KALJUSTE, Filip, Antal Zs., Pál Z. (1), SZŐCS SZ. 1 – Adorján, Solti, Zsók, Nyerges, Kiricsenko – Nagy Cs. Laczkó A., Lőrincz L., Kertész, Bálint Zs. – Laczkó D., Szőgyör, Sikó. Edző: Antal Előd
Kiállítások: 18, ill. 20 perc+10 perc fegyelmi (Solti)+végleges fegyelmi (Filip, Adorján)
Ondrejcík Rastislav: – Teljesen szokatlan összeállításban léptünk pályára, hét EBEL-játékossal kiegészülve, és keservesen nehéz mérkőzést vívtunk. Nem játszottunk jól, a lényeg azonban, hogy nyerni tudtunk.
Antal Előd: – Sajnos a kispadunk igen rövid volt. Végig irányítottuk a játékot, de a játékvezetők ítéletei nagyban befolyásolták a mérkőzést – attól függetlenül, hogy idáig nem foglalkoztunk a játékvezetéssel.

VASAS HC–STEAUA RANGERS (román) 8–2 (1–1, 6–0, 1–1)
Káposztásmegyer, 250 néző. Vezette: Haszonits, Bedő, Székely
VASAS: Kiss T. – Kangyal (2), Svasznek (1), PAVLIS 2 (2), SABOL 2 (1), SZAPPANOS 1 (1) – Szirányi 1, Szajbert K., Gergely Csaba, Gröschl (2), Berta 1 (1) – Sille (1), Hüffner (1), SOMOGYI 1 (3), Maszlov, Virág Csaba – Fodor Cs., Nagy R., Hardi, Popovics. Edző: Risto Kurkinen
STEAUA: Catrinoi (Kari) – Pascaru, Jemeljanenko 1 (1), Zabludovszkij 1, Lupascu, Munteanu – Kostandi, Mastaleriu, Georgescu (1), Nicolescu, Timaru (1) – Flueras, Oprea, Mihailescu, Tapu, Stefan. Edző: Alexe Nelu
Kiállítások: 19 perc + végleges fegyelmi (Gergely Csaba), ill. 28 perc
Risto Kurkinen: – A középső harmadban nagyon jól játszottunk, örülök az akkor szerzett hat gólnak. A másik két játékrészben voltak hozzáállásbeli problémáink, sok hibával játszottunk, fejben nem voltunk ott a jégen. Legalább az emberelőnyös helyzeteket gyakorolhattuk.
Alexe Nelu: – Egy rossz harmad, valamint a rengeteg emberhátrányban töltött perc megpecsételte sorsunkat.

ÚJPEST–MISKOLCI JJSE 1–10  (0–4, 0–3, 1–3)
Megyeri út, 100 néző. Vezette: Incze, Nagy A., Deák
UTE: Hajek (Szőke) – Zalavári, Vígh, Rosztocsil, Roczanov, Németh P. (1) – Garbacz, Rencz, Rusznyák, Szajbert P., Davis 1 – Tolnai (1), Sommer, Pichler, Dömötör, Németh A. – Fekecs. Edző: Ancsin János
MISKOLC: Duschek – Gőz, LÁDA B. 1 (2), BONAR 1 (1), Sijka 1, Korpos 1 (1) – Derton 1 (2), Urbán, Dubek 1 (2), RAFAJ 1 (2), SALUGA 2 – Budai R., Orosz (1), Dányi, Kis A., Szilágyi 1 (2) – Kállai. Edző: Bob Dever
Kiállítások: 26, ill. 14 perc
Ancsin János: – Mentálisan és fizikálisan is a padlón vagyunk. Remélem, a hátralévő két meccset még kihúzzuk valahogy, aztán a válogatott-szünet alatt összeszedjük magunkat.
Robert Dever: – Taktikailag ezúttal nem voltunk a legjobbak, de ez is elég volt a győzelemhez, és fontos, hogy ismét rátértünk a győztes útra. Továbbra is azt mondom, az ilyen meccsekre fejben nehéz rákészülni.

JÉGKORONG, MOL LIGA  DAB.DOCLER–HSC CSÍKSZEREDA 3–2 (1–1, 2–0, 0–1)
Dunaújváros, 800 néző. Vezette: Babic, Márkus, Wolf
DAB: LINDSTRÖM – Pozsgai, Hegyi Ádám, Metcalfe, MACSWEYN 1, MAGOSI 1 (1) – M. VARGA, MARTINKA, PAVUK 1, Virág T., Azari (1) – Lencsés, Kiss D., Papp V., Galanisz (1), Kiss Á. – Jonkl, Szilassy. Edző: J. P. MacCallum
HSC: KOZUCH – Kósa, Nagy I., MOLDOVÁN, Bíró O. (1), Petres – Góga, Papp Sz., MOLNÁR ZSOLT, VIRÁG CSANÁD 1, Sikorcin – Hruby, Flinta, Mihály E., Péter L., NOVAK 1 – Becze T., Kánya, BÍRÓ T. (1). Edző: Charles Franzén
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
J. P. MacCallum: – Különösebben új taktikai elemmel nem készültünk, általában a Csíkszereda ellen jól megy a játék. Az első negyven percben jól is ment a csapatomnak, a harmadik harmadra még nagyobb nyomást szerettem volna látni a fiúktól. Ez nem valósult meg, ennek ellenére jó csapatot sikerült ma este legyőznünk.
Charles Franzen: – A második és a harmadik harmadban nagy nyomást gyakoroltunk a hazaiakra, de a kapusuk, Timo Lindström jól állta a sarat, és a szerencse is melléjük szegődött. Kemény, jó küzdelem volt, úgy érzem, hogy kis szerencsével szerezhettünk volna egy pontot. Mi csak két gólt lőttünk a hazai hárommal szemben, így a Dunaújváros megérdemelt győzelmet aratott.