A csehek Finnországot is legyőzték

2011.05.04. 22:52
A Szlovákiában zajló A-csoportos jégkorong-vb csoportkörének utolsó fordulójában Svédország 6–2-re nyert az Egyesült Államok ellen, míg a csehek százszázalékos mérlegüket megőrizve 2–1-re győzték le a finneket.

Ondrej Pavelec addig nyújtózkodott, ameddig kellett (Fotók: Reuters)

SVÉDORSZÁG–EGYESÜLT ÁLLAMOK

A svédek a norvégoktól elszenvedett vereségükkel már az első fellépésükön megnehezítették a saját dolgukat, így az Egyesült Államok ellen mindenképpen győzniük kellett ahhoz, hogy a középdöntőnek ne még rosszabb helyzetből induljanak neki.

Az első harmadban még nem kerültek közelebb céljukhoz, mert bár Patrik Berglund góljával megszerezték a vezetést, annak csak bő egy percig örülhettek, Cam Fowler emberelőnyből egyenlített.

A második húsz percben ugyanannyit (9–9) lőttek kapura a felek, ám a korong csak Al Montoya kapujába került be, oda viszont háromszor is. Az amerikai hálóőr 12 perces rémálma Marcus Kruger találatával kezdődött, Mattias Sjögrenével folytatódott, majd Berglund második góljával fejeződött be.

Így örül egy svéd viking

Az Egyesült Államok az 51. percben faragni tudott a hátrányán, ezzel azonban ellőtte a puskaporát, a svédek még két gólt lőve végül sima, 6–2-es győzelmet arattak.

FINNORSZÁG–CSEHORSZÁG

Mindkét csapat biztos továbbjutóként várhatta a csoportrangadót, amelynek az volt a tétje, hogy melyikük visz magával több pontot a középdöntőre. Az első harmadban a finnek több lövéssel, a csehek viszont több nagy helyzettel jelentkeztek, de utóbbiak sokszor lövésig sem jutottak el ezen szituációkban, többek között ennek tudható be, hogy nem esett gól a nyitó játékrészben.

A 25. percben a csehek sokadik emberelőnyüket már kihasználták, mégpedig Milan Michálek révén. Ezután a kapusok percei következtek, Petri Vehanen és Ondrej Pavelec is bemutatott néhány bravúrt, így több gól már nem született a harmadban.

A záró játékrészt ismét góllal kezdték a csehek, akik a jó öreg Jaromír Jágr szemfülességének köszönhetően növelték előnyüket. Ez főleg annak fényében jelentett nagy bajt az északiaknak, hogy Ondrej Pavelec eszén egyszerűen nem tudtak túljárni, a cseh kapust ráadásul még a kapuvas is segítette.

A másik oldalon Vehanen már két és fél perccel a vége előtt elhagyta a kapuját, és a sokadik kakaskodást követően a finnek végül csak betaláltak, de az ezután hátralévő 19 másodperc már kevés volt nekik az egyenlítéshez, így a csehek hibátlan mérleggel, csoportelsőként jutottak a középdöntőbe.

SZLOVÁKIA 2011, JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG,
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
C-CSOPORT
Finnország–Csehország 1–2 (0–0, 0–1, 1–1)
Gólszerző: 24:24 Michálek (ee. 0–1), 42:48 Jágr (0–2), 59:49 Salmela (1–2)
KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Dánia–Lettország 3–2 (1–0, 1–2, 0–0, 0–0, 1–0) – szétlövés után
Gólszerző: 1:43 Christensen (1–0) 23:03 Cipulis (1–1), 28:28 Christensen (ee. – 2–1), 35:14 Redlihs (ee. – 2–2), 65:00 Christensen (győztes gól a szétlövésben, 3–2)
D-CSOPORT
Svédország–Egyesült Államok 6–2 (1–1, 3–0, 2–1)
Gólszerző: 17:31 Berglund (1–0), 18:43 Fowler (ee. 1–1), 23:17 Kruger (2–1), 30:27 Sjögren (3–1), 35:16 Berglund (4–1), 50:29 Wheeler (4–2), 56:01 Ericsson (5–2), 58:50 Petrasek (ee. 6–2)
Ausztria–Norvégia 0–5 (0–3, 0–1, 0–1)
Gólszerző: 6:26 Koivu (0–1), 9:31 Olimb (0–2), 10:27 Holos (ee. – 0-3), 39:41 Spets (0–4), 49:51 Bastiansen (ee. – 0–5)

6.Franciaország2111–101

A középdöntő két hatos csoportjából az első négy-négy helyezett jut a negyeddöntőbe, az alsóházi rájátszásban körmérkőzéssel döntenek az utolsó két, kieső helyről.