A csehek egy góllal nyertek a svédek ellen

2010.05.13. 23:02
A Svédország–Csehország találkozón olykor a játékvezetők is veszélyben voltak (Fotó: Reuters)
Szlovákia a Kazahsztán elleni 5–1-es győzelemmel zárta a csoportkört a németországi jégkorong-vb-n, így az A-csoportból rajtuk kívül az oroszok és a fehéroroszok jutottak a középdöntőbe. A C-csoport záró találkozóján a csehek 2–1-re nyertek a svédek ellen.

KAZAHSZTÁN–SZLOVÁKIA

A kazahoknak bravúrra lett volna szükségük, ám erre szemernyi esélyt sem adtak nekik a szlovákok, akik a 17. percben szerezték meg a vezetést Marek Zagrapan révén. A második harmadban a duplázó Ivan Ciernik lényegében eldöntötte a fontos dolgokat, a záró játékrészben a kazahok legfeljebb annak örülhettek, hogy megszerezték a becsületgóljukat.

Az A-csoportból így Oroszország mellett Szlovákia és Fehéroroszország jutott tovább a legjobb 12 közé, míg a kazahok készülhetnek az amerikaiak, az olaszok és a franciák ellen, a kiesés elkerüléséért ugyanis e csapatokkal kell majd megharcolniuk.

SVÉDORSZÁG–CSEHORSZÁG

Jóval nagyobb küzdelmet hozott a másik esti mérkőzés, amelyen a már biztos továbbjutó csehek és svédek csaptak össze, tét azonban így is volt, mivel az egymás elleni eredményüket viszik magukkal a csapatok a középdöntőbe.

Jaromír Jágrt már a 20. másodpercben kiszórták két percre a játékvezetők, a vezetést azonban nem a svédek, hanem az emberhátrányban játszó csehek szerezték meg még az első percben Tomás Rolinek találatával.

Az előnyüket bő húsz percig tudták megőrizni, a svédek a 25. percben Magnus Paajarvi Svensson kapuson átcsorgó lövésével egyenlítettek. Sokáig azonban nem örülhettek a skandinávok, mivel nem sokkal később már ismét hátrányban voltak, Petr Hubácek vette be Jonas Gustavsson kapuját.

Ez, mint később kiderült, az utolsó gól volt a találkozón, nyertek tehát a csehek, ami azt jelenti, hogy mindkét csapat, plusz a norvégok is három pontot visznek magukkal a középdöntőbe.

JÉGKORONG-VB, NÉMETORSZÁG
A-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Kazahsztán–Szlovákia 1–5 (0–1, 0–2, 1–2)
Gólszerzők: 16:30 Zagrapan (Sekera, Majesky – 0–1), 25:04 Ciernik (Svatos – 0–2), 33:52 Ciernik (Lintner – 0–3), 44:03 Dudarev (Kolegyajev – 1–3), 54:18 Tatar (1–4),  58:05 Podkonicky (Fruhauf, Starosta – 1–5)

C-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Svédország–Csehország 1–2 (0–1, 1–1, 0–0)
Gólszerzők: 0:54 Rolinek (0–1), 24:03 Paajarvi Svensson (Wallin, 1–1), 29:18 Hubácek (Novotny, Vokoun – 1–2)