A bécsiek harmadszor is nyertek Fehérváron

2011.02.11. 21:37
A fehérváriaknak nem megy a Capitals ellen (Fotó: Szabó Miklós)
A Sapa Fehérvár AV 19 hazai pályán 4–2-re kikapott a Vienna Capitalstól az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) alapszakaszának 48. fordulójában.

Az utóbbi mérkőzésein remek formát mutató Volán a harmadik helyen álló Vienna Capitalst fogadta, amely már a 4. percben megszerezte a vezetést. A fehérváriak – akik közül sérülés miatt Hetényi Zoltán és Fekete Dániel is hiányzott – a 16. percben egyenlítettek, miután a hatalmas lendülettel előretörő Eric Johansson a kapu jobb oldalába lőtt.

A második játékrészben rákapcsolt a Volán, jóval több helyzetet dolgozott ki, mint ellenfele, gólt mégis a bécsiek szereztek. Francois Bouchard azt követően vette be Bálizs Bence kapuját, hogy egy kettős kiállítást követően az egyik büntetés épphogy lejárt.

Az utolsó játékrésznek így a vendégek vághattak neki előnnyel, amit hamar kétgólosra növeltek, a liga pont- és góltáblázatát is vezető Francois Fortier volt eredményes.

A 48. perc elején Palkovics Krisztián szépített, így még bőven volt idő egyenlíteni, ráadásul többször is emberelőnybe került a Volán. A Capitals azonban minden alkalommal jól állta a sarat, az utolsó percben pedig az üres kapuba betaláló Bouchard eldöntötte a pontok sorsát. A fehérváriak a szezon során harmadszor is kikaptak saját csarnokukban bécsi ellenfelüktől, és megint távolabb kerültek a rájátszástól.

EBEL
48. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV19–VIENNA CAPITALS 2–4 (1–1, 0–1, 1–2)
Székesfehérvár, 3400 néző. Vezette: Dremelj, Hribar (mindkettő szlovén), Nagy A. (magyar)
FEHÉRVÁR: BÁLIZS – Horváth A., Tokaji, Sofron, Vas M., Ladányi – Kranjc, Jobb, PALKOVICS, JOHANSSON, Mihály Á. – Durco, Orbán, Benk, Holéczy, Kovács Cs. – Vaszjunyin, Tóth A.
VIENNA: PENKER – Bjornlie, P. Lakos, F. BOUCHARD, GRATTON, FORTIER – Rebek, Oraze, Dolezal, M. Rodman, Pinter – Casparsson, Schweda, Ulmer, Ofner, Larose – Jakobitsch, Nageler
Gólok: 3:51: F. Bouchard (Rebek, Fortier, 0–1). 15:09: Johansson (Mihály Á., Orbán, 1–1). 26:33: F. Bouchard (Bjornlie, Gratton – emberelőny, 1–2). 40:37: Fortier (Gratton, F. Bouchard, 1–3). 47:06: Palkovics (Mihály Á., Johansson, 2–3). 59:23: F. Bouchard (üres kapu, 2–4)
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
További eredmények: Jesenice–Klagenfurt 3–4, Linz–Ljubljana 5–8, Salzburg–Zagreb 2–0, Villach–Graz 1–3

1. Klagenfurt 48 26 6 6 10 174–140 70
  2. Salzburg 48 22 8 2 16 184–155 62
  3. Vienna 48 23 5 4 16 178–140 60
  4. Villach 48 22 3 3 20 156–154 53
  5. Linz 48 15 8 6 19 135–144 52
  6. Graz 48 22 2 4 20 145–136 52
  7. Ljubljana 48 18 4 4 22 147–175 48
  8. Zagreb 48 15 5 6 22 154–152 46