Vezettek, de nagyon kikaptak a portugálok

2010.01.25. 00:01
A sárga mezes spanyolokkal a portugál csapat sem tudott mit kezdeni (Fotó: MLSZ)
Vasárnap délután a debreceni Főnix Csarnokban a D-csoport két továbbjutója, az Európa-bajnoki cím védője, Spanyolország és Portugália mérkőzött meg. A spanyolok ismét magabiztosan, 6–1-re győztek, így övék a csoport első helye, a vártnál eddig gyengébben szereplő portugálok pedig csupán egy szerzett ponttal, csak a fehéroroszokénál jobb gólkülönbségüknek köszönhetően jutottak tovább a második helyen.

Este a budapesti Papp László-sportarénában került sor az Eb utolsó csoportmeccsére, a C-jelű trióban Szerbia és Oroszország csapott össze. A továbbjutást már mindkét, a szlovéneket egyaránt legyőző gárda biztosította, így a meccs tétje a győzelem mellett a csoportelsőség volt. Ezt nagy csatában Szerbia szerezte meg, amely gárda kétgólos hátrányból fordított, s végül 4–3-ra nyert. Kedden a szerbek Budapesten Portugáliával, az oroszok pedig Debrecenben Spanyolországgal játszanak.

PORTUGÁLIA–SPANYOLORSZÁG

A nagy riválisok csatája spanyol helyzetekkel kezdődött, ám a vezetést a portugálok szerezték meg, a hatodik percben Arnaldo talált a hálóba (1–0). Spanyolország válogatottja ezután is fölényben maradt, és bár ez sokáig csak labdabirtoklásban és több helyzetben mutatkozott meg, a 15. percben Jordi Torrás egyenlített (1–1). A portugálokat kissé megzavarhatta a kapott gól, védekezésük bizonytalanabbá vált, ezt Jordi Torrás kihasználta, a játékos a 16. percben már előnyhöz juttatta együttesét (1–2), így a félidő a céltudatosabban futsalozó spanyolok előnyével zárult.

A második húsz percben sem változott sokat a játék képe, Spanyolország irányított, és a 24. percben Juanra kétgólosra növelte együttese vezetését (1–3). A 30. percben tovább nőtt a különbség a két gárda között, ekkor Kike lőtt a hálóba (1–4). A portugálok láthatóan nem találták a spanyolok játékának ellenszerét, a 32. percben hátrányuk tovább nőtt, Fernandao is bevette kapujukat (1–5). Ráadásul ezzel még nem volt vége a luzitánok vesszőfutásának, a 39. percben Lin megszerezte együttese hatodik gólját, beállítva ezzel a találkozó végeredményét (1–6).

SZERBIA–OROSZORSZÁG

A kezdeti, enyhe szerb fölényt követően Oroszország magához ragadta az irányítást, de hiába dolgozott ki több helyzetet Szergej Szkorovics együttese, előnyt nem tudott szerezni. Az oroszok a 15. percben kisbüntetőhöz jutottak, de Tyimosenkov nem tudott élni a lehetőséggel. Nem sokkal később megszületett Oroszország vezető gólja, a 17. percben Krisztopolov talált a hálóba (0–1). A játékész finisében, a 20. percben a szerbek is elvégezhettek egy kisbüntetőt, de Rajcsevics a kapufát találta el.

A második félidőben gyorsan növelte előnyét az orosz csapat, a 22. percben Cirilo átadása után Majevszkíj lőtt a kapuba (0–2). A gól után feltámadt a szerb együttes, egyre veszélyesebben támadott, a 30. percben Pavicsevics szépített (1–2), majd a 31. percben Perics egyenlített (2–2). Sőt a 32. percben már Szerbia vezetett, ekkor Lazic helyezett a hálóba (3–2). A lendület tovább tartott, a szerbek bátran és eredményesen támadtak: a 36. percben Kocsics már kétgólosra növelte az előnyt (4–2). A 38. percben újabb szerb gól született, de ennek az oroszok örültek, Perics ugyanis a saját kapujába helyezett (4–3).

FUTSAL EB
D-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Portugália–Spanyolország 1–6 (1–2)
Debrecen, Főnix Csarnok. Vezette: Tommi Grönman (finn), Karel Henych (cseh)
Portugália: Joao Benedito – Pedro Costa, Arnaldo, Cardinal, Goncalo Alves. Csere: André Sousa, Evandro, Leitao, Joel Queirós, Israel, Joao Matos, Pedro Cary. Szövetségi edző: Orlando Francisco Alves Duarte
Spanyolország: Luis Amado – Álvaro, Javi Rodríguez, Kike, Juanra. Csere: Juanjo, Ortiz, Javi Eseverri, Jordi Torrás, Fernandao, Lin, Daniel. Szövetségi edző: José Venancio López Hierro
Gólszerző: Arnaldo a 6., illetve Jordi Torrás a 15., Jordi Torrás a 16., Juanra a 24., Kike a 30., Fernandao a 32., Lin a 39. percben
A csoport végeredménye: 1. Spanyolország 6 pont (15–2), 2. Portugália 1 (6–11), 3. Fehéroroszország 1 (6–14)
C-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Szerbia–Oroszország 4–3 (0–1)
Budapest, Papp László-sportaréna. Vezette: Pascal Lemal (belga), Massimo Cumbo (olasz)
Szerbia: Vladimir Raniszavljevics – Marko Perics, Mladen Kocsics, Bojan Pavicsevics, Milan Rakics. Csere: Ivan Sztojanovics, Szlobodan Janjics, Milan Bogdanovics, Vladimir Lazics, Zseljko Borojevics, Vidan Bojovics, Slobodan Rajcsevics. Szövetségi edző: Aca Kovacsevics
Oroszország: Szergej Zujev – Alekszandr Fulkin, Pula, Konsztantin Majevszkíj, Cirilo. Csere: Gennagyij Garagulja, Vlagyiszlav Szajakmetyov, Konsztantyin Agapov, Konsztantyin Tyimosenkov, Szergej Szergejev, Damir Kamagyijev, Pavel Krisztopolov. Szövetségi edző: Szergej Szkorovics
Gólszerző: Pavicsevics a 30., Perics a 31., Lazics a 32., Kocsics a 36., illetve Krisztopolov a 17., Majevszkíj a 22., Perics (öngól) a 38. percben
A csoport végeredménye: 1. Szerbia 6 pont (63), 2. Oroszország 3 (85), 3. Szlovénia 0 (17)