Vb 2014: Románia biztosan nyert, és pótselejtezős

2013.10.15. 19:56
Marica és a román válogatott kétszer is örülhetett (Fotó: Reuters)
A 2014-es világbajnoki selejtezősorozat európai zónájának D-csoportjában Románia Észtországot fogadta a záró fordulóban. A házigazda 2–0-s győzelme pótselejtezőt ért, mert Törökország kikapott Hollandiától.

Idegesen kezdett Románia, többet volt az első fél órában a labda az észteknél, igaz, néhány távoli lövésen kívül igazi veszélyt nem jelentettek a román kapura. A hazaiak első helyzete a 25. percben adódott, de Stancu öt méterről fölé lőtt.

Furcsa módon az egyetlen igazi lehetősége Romániak az a tizenegyes volt, amelyhez a 30. percben jutott, mivel Reintam szorításában Stancu nagyot esett. A tizenegyest Marica biztosan lőtte a kapuba. 1–0

A félidő hátralévő részét már lehozták a románok, nagy helyzetbe nem kerültek, jóllehet az észt lehetőségekről sem lehetett beszámolni.

A második félidőben a románok semmit sem akartak kockáztatni, az észtek pedig képtelenek voltak épkézláb támadásokat vezetni. Románia még „fékezett habzással" is veszélyesebb volt, és a 81. percben Marica révén növelte előnyét. 2–0

Ennek nem is lehetett más a vége, mint hogy Románia hozta a kötelezőt, és a törökök hazai vereségét kihasználva kiharcolta a pótselejtezőt érő második helyet.