Vb 2014: megnyílt a francia gólcsap, Ribéry duplázott

2013.09.10. 23:00
Franck Ribéry továbbra is jó formában van: két góllal terhelte meg a fehéroroszok kapuját (Fotó: Reuters)
A világbajnoki selejtezősorozat európai zónájának I-csoportjában a francia labdarúgó-válogatott idegenben, hátrányból felállva 4–2-es győzelmet aratott Fehéroroszország ellen, így megtörte több mint 500 percen át tartó gólcsendjét. Franck Ribéry két gólt szerzett, Mathieu Valbuena három találatban játszott aktív szerepet. A finnek 1–0-ra nyertek Grúziában, így bebiztosították a harmadik helyüket.

FEHÉROROSZORSZÁG–FRANCIAORSZÁG

Ami biztos, a franciák nem Hugo Llorisnak köszönhették, hogy megnyerték soros vb-selejtezőjüket. A Tottenham kapusa mindkét fehérorosz gólban vastagon benne volt. A hazaiak a 32. percben Egor Filipenko találatával szereztek vezetést, a bekk Timofej Kalacsev szöglete után nem adott sok erőt a labdába, de Lloris estében a kapuba ügyetlenkedte. 1–0

A második félidőben aztán egy „másik" francia nemzeti csapatot láthatott a publikum. Jóformán még el sem kezdődött a második játékrész, máris 1–1 állt az eredményjelzőn. A 47. percben Franck Ribéry esett át a hazaiak kapusán, a játékvezető könnyű síppal tizenegyest ítélt, amelyből a sértett magabiztosan helyezett a bal alsóba. 1–1

Bő tíz perccel később ismét előnybe kerültek a beloruszok, miután az első gólnál az előkészítő szerepében tündöklő Kalacsev távoli, de erős lövését Lloris „sikeresen" bevédte. 2–1

Innentől kezdve azonban már a franciák akarata érvényesült, a vendégek tíz perc leforgása alatt eldöntötték a három pont sorsát. A 64. percben Mathieu Valbuena centerezett a jobb oldalról, a labda átsuhant Olivier Giroud lábai alatt, így a középen érkező Ribérynek gyerekjáték volt három méterről az üresen tátongó kapuba passzolnia a labdát. 2–2

Hat perccel később zsebkendőnyi területen dolgoztak ki lövőhelyzetet a gallok, Valbuena készítette le a labdát a csereként beálló Samir Nasrinak, aki 20 méterről laposan a jobb alsó sarokba lőtt (2–3). A végeredményt a 73. percben Paul Pogba állította be, egy szöglet után az ötösön belülről a kapuba kotorva a szemmel nehezen követhető labdát. 2–4

A franciák ezt megelőzően öt meccsen át voltak gólképtelenek, most azonban minden összejött nekik, így legrosszabb esetben is a csoport második helyén végeznek.

GRÚZIA–FINNORSZÁG

A Tbilisziben rendezett találkozón két hasonló kvalitású együttes feszült egymásnak, ennek szellemében kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, a három pont sorsa ugyanakkor tulajdonképpen két perc alatt eldőlt.

A 74. percben Roman Eremenko bombázott a léc alá tizenegyesből, míg egy perccel később Jaba Kankava kapott piros lapot a hazaiaktól törlesztésért.

A finnek a spanyolok és a fehéroroszok elleni döntetlent követően először győztek idegenben a világbajnoki selejtezősorozatban, ezzel megszilárdítottuk harmadik helyüket a csoportban, míg a grúzok másodszor kaptak ki otthon.

VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐK, EURÓPAI ZÓNA
I-CSOPORT
FEHÉROROSZORSZÁG–FRANCIAORSZÁG 2–4 (1–0)
Gomel. V:
Orsato (olasz)
Fehéroroszország: Veremko – Filipenko, Martinovics, Verhovcov (Rodionov, 77.) – Balanovics, Tigorev (Bresszan, 83.), Dragun (Aliahnovics, 71.), Bordacsev – Kalacsev, Hleb, Putilo. Szövetségi kapitány: Georgi Kondratyjev
Franciaország:
Lloris – Sagna, Koscielny, Abidal, Clichy – Pogba, Matuidi – Payet (Nasri, 61.), Valbuena (Guilavogui, 93.), Ribéry (Sissoko, 80.) – Giroud. Szövetségi kapitány: Didier Deschamps
Gólszerző:
Filipenko (32.), Kalacsev (57.), ill. Ribéry (47., 64. – az elsőt 11-esből), Nasri (70.), Pogba (73.)

GRÚZIA–FINNORSZÁG 0–1 (0–0)
Tbiliszi. V:
Trattu (ciprusi)
Grúzia: Revisvili – Lobzsanidze, Hubutia, Amisulasvili, Grigalava – Kasia, Kankava – Ananidze (Dvalisvili, 83.), Okriasvili – Gelasvili (Grigalasvili, 57.), Kobahidze (Targamadze, a szünetben). Szövetségi kapitány: Temur Kecbaja
Finnország: Mäenpää – Lampi, Arkivuo, Moisander, Ojala – R. Eremenko, Hetemaj – Tainio, Hämäläinen (Riski, 90.) – Ring (Sparv, 71.), Pukki (Schüller, 92.). Szövetségi kapitány: Mika Paatelainen
Gólszerző: R. Eremenko (74. – 11-esből)
Kiállítva: Kankava (75.)

1. Spanyolország 6 4 2 10–2 +8 14
2. Franciaország 7 4 2 1 12–6 +6 14
3. Finnország 7 2 3 2 5–6 –1 9
4. Grúzia 7 1 2 4 3–8 –5 5
5. Fehéroroszország 7 1 1 5 6–14 –8 4