Vb 2014: két meccsen 12 gólnál tart a bosnyák gólgyár

2012.09.11. 22:15
A Liechtenstein elleni 8–1 után változatlan lendülettel folytatta vb-selejtezőit Bosznia-Hercegovina labdarúgó-válogatottja: a bosnyákok hazai pályán 4–1-re kiütötték Lettországot.

A lettek Gorkss révén hamar megszerezték a vezetést, de Zvjezdan Misimovic büntetőből gyorsan egyenlített, és Miralem Pjanic góljának köszönhetően már a hazaiak vonulhattak előnnyel a szünetre. A második félidőben Misimovic és Dzeko talált be, Bosznia két mérkőzés után tizenkét gólt számlál – no meg százszázalékos, bár alighanem így is tervezték a selejtezők kezdését. Liechtenstein most egész jól megúszta, csak 2–0-ra kapott ki Szlovákiától.

A görög válogatott 2–0-s győzelmet aratott Litvánia ellen Szotirisz Ninisz és a csereként beállt Kosztasz Mitroglu góljával. Litvánia – melyet január óta László Csaba irányít – immár tíz meccse nyeretlen, legutóbb 2011 augusztusában győzött.

VB 2014, EURÓPAI SELEJTEZŐK
G-CSOPORT, 2. FORDULÓ
BOSZNIA-HERCEGOVINA–LETTORSZÁG 4–1 (2–1)
Zenica. Vezette: Aytekin (német)
Bosznia: Begovic – Mujdza, Vranjes, Spahic, Pjanic – Lulic (Vrsajevic, 30.), Salihovic (Sunjic, 91.), Misimovic, Zahirovic – Ibisevic (Medunjanin, 87.), Dzeko. Szövetségi kapitány: Safet Susic
Lettország: Vanins – Klava, Krjauklis, Gorkss, Ivanovs – Cauna, Laizans, Visnakovs (Kamess, 61.), Lukjanovs (Zjuzins, 80.), Rugins – Rudnevs (Verpakovskis, 61.). Szövetségi kapitány: Aleksandrs Starkovs
Gólszerző: Misimovic (12. – 11-esből, 54.), Pjanic (44.), Dzeko (92.), ill. Gorkss (5.)
SZLOVÁKIA–LIECHTENSTEIN 2–0 (1–0)
Pozsony. Vezette: Evans (walesi)
Szlovákia: Kuciak – Pekarík, Skrtel, Zabavník, Saláta, Guldan – Weiss (Breznaník, 63.), Sapara, Hamsík (Kucka, 82.) – Stoch, Bakos (Jakubko, 60.). Szöv. kapitány: Michal Hipp
Liechtenstein: Jehle – Y. Oehri, M. Stocklasa, Kaufmann – D. Hasler, Erne, N. Hasler, Burgmeier, M. Christen (Flatz, 84.) – Polverino, Beck (Eberle, 70.). Szöv. kapitány: Bidu Zaugg
Gólszerző: Sapara (36.), Jakubko (78.)
GÖRÖGORSZÁG–LITVÁNIA 2–0 (0–0)
Pireusz. V: Courtney (angol)
Görögország: Karnezisz – Maniatisz (Mitroglu, a szünetben), K. Papadopulosz, Papasztathopulosz, Toroszidisz – Ciolisz, Ninisz, Kacuranisz, Fortunisz (Holebasz, 69.) – Szpiropulosz – Gekasz (Mavriasz, 80.). Szöv. kapitány: Fernando Santos
Litvánia: Karcemarskas – Semberas, Zaliukas, Vaitkunas, Borovskij (D. Cesnauskis, a szünetben) – Sernas (Rimkevicius, 57.), Mikoliunas, Vicius, Klimavicius – E. Cesnauskis, Velicka. Szöv. kapitány: László Csaba
Gólszerző: Ninisz (55.), Mitroglu (72.)