Song csapása alapozta meg a horvát kiütést

2014.06.18. 23:55
Mario Mandzukic (balra) az első brazíliai vb-mérkőzésén kétszer is betalált (Fotók: Reuters)
A horvát válogatott 4–0-ra kiütötte Kamerunt a vb csoportkörének második fordulójában, így az afrikai válogatott már biztosan nem juthat be a nyolcaddöntőbe.

Az egyik oldal elvesztett, a másik pedig „nyert" egy gólerős támadót, Samuel Eto'o ugyanis nem tudta vállalni a játékot a kameruniaknál, Mario Mandzukic viszont letöltötte az eltiltását. A horvátok hamar meg is szerezték a vezetést, igaz, nem a Bayern csatára, hanem (az ex-müncheni) Ivica Olic volt eredményes a 11. percben. 0–1

Az afrikai válogatott ezt követően ment előre becsülettel, de veszélyes helyzetig nemigen jutott. A 40. percben aztán még nagyobb bajba került, hiszen egyik legmagasabban jegyzett játékosa, Alex Song megütötte Mandzukicot, amiért egyből piros lapot kapott.

Ez volt a vb-n Alexandre Song hattyúdala

Emberhátrányban még nehezebbé vált a kameruniak helyzete, ráadásul a szünet után ők maguk siettek az ellenfél segítségére. Konkrétan Charles-Hubert Itandje, a kapus kirúgása Ivan Perisicet találta meg, a horvát játékos pedig megindult a bal oldalon, majd 8 méterről a rövid alsóba lőtt. 0–2

Az utolsó félóra kezdetén egy szöglet után Mandzukic fejjel megszerezte a harmadik horvát gólt is, eldöntve ezzel a mérkőzést, így már csak az maradt a kérdés, hogy mennyivel nyernek déli szomszédaink. 0–3

Végül a kiütés finomabb formája valósult meg, hiszen temérdek helyzetéből csak egyet tudott kihasználni Niko Kovac együttese, Mandzukic egy kipattanónál állt jó helyen. 0–4

Horvátország tehát sima győzelmet aratott, a gólkülönbsége is pozitív immár, ám a továbbjutáshoz minden bizonnyal le kell majd győznie Mexikót.

VB 2014
A-CSOPORT, 2. FORDULÓ

KAMERUN–HORVÁTORSZÁG 0–4 (0–1)
Manaus. Vezette: Proenca (portugál)
KAMERUN:
Itandje – Matip, N'Koulou, Chedjou (Nounkeu, a szünetben), Assou-Ekotto – Mbia, A. Song, Enoh – Moukandjo, Choupo-Moting (Salli, 75.), Aboubakar (Webó, 70.). Szövetségi kapitány: Volker Finke
HORVÁTORSZÁG: Pletikosa – Srna, Corluka, Lovren, Pranjic – Rakitic, Modric – Perisic (Rebic, 78.), Sammir (Kovacic, 72.), Olic (Eduardo, 69.) – Mandzukic. Szövetségi kapitány: Niko Kovac
G: Olic (11.), Perisic (48.), Mandzukic (61., 73.)

Kamerun
Kapusok: 16 Charles Itandje (Konyaspor – török), 23 Sammy N'Djock (Fethiyespor – török), 1 Loic Feudjou (Coton Sport)
Védők: 22 Allan Nyom (Granada – spanyol), 5 Dany Nounkeu (Besiktas – török), 4 Cédric Djeugoué (Coton Sport), 14 Aurélien Chedjou (Galatasaray – török), 3 Nicolas N'Koulou (Marseille – francia), 12 Henri Bedimo (Lyon – francia), 2 Benoit Assou-Ekotto (QPR – angol)
Középpályások: 18 Enoh Eyong (Antalyaspor – török), 11 Jean Makoun (Rennes – francia), 21 Joël Matip (Schalke – német), 17 Stéphane Mbia (Sevilla – spanyol), 7 Landry N'Guémo (Bordeaux – francia), 6 Alexandre Song (Barcelona – spanyol), 20 Edgar Salli (Lens – francia)
Támadók: 9 Samuel Eto'o (Chelsea – angol), 13 Maxim Choupo-Moting (Mainz – német), 8 Benjamin Moukandjo (Nancy – francia), 10 Vincent Aboubakar (Lorient – francia), 15 Pierre Webó (Fenerbahce – török), 19 Fabrice Olinga (Zulte Waregem – belga)
Szövetségi kapitány: Volker Finke (német)

Horvátország
Kapusok: 1 Stipe Pletikosa (FK Rosztov – orosz), 23 Danijel Subasic (Monaco – francia), 12 Oliver Zelenika (Lokomotiva Zagreb)
Védők: 11 Darijo Srna (Sahtar Doneck – ukrán), 6 Dejan Lovren (Southampton – angol), 5 Vedran Corluka (Lokomotiv Moszkva – orosz), 13 Gordon Schildenfeld (Panathinaikosz – görög), 3 Danijel Pranjic (Panathinaikosz – görög), 21 Domagoj Vida (Dinamo Kijev – ukrán), 2 Sime Vrsaljko (Genoa – olasz)
Középpályások: 10 Luka Modric (Real Madrid – spanyol), 7 Ivan Rakitic (Sevilla – spanyol), 8 Ognjen Vukojevic (Dinamo Kijev – ukrán), 4 Ivan Perisic (Wolfsburg – német), 20 Mateo Kovacic (Internazionale – olasz), 14 Marcelo Brozovic (Dinamo Zagreb), 15 Milan Badelj (Hamburg), 19 Sammir (Getafe – spanyol)
Támadók: 17 Mario Mandzukic (Bayern München – német), 18 Ivica Olic (Wolfsburg – német), 22 Eduardo (Sahtar Doneck – ukrán), 9 Nikica Jelavic (Hull City – angol), 16 Ante Rebic (Fiorentina – olasz)
Szövetségi kapitány: Niko Kovac