„Hames” beállt, és varázsolt, csoportelső Kolumbia

2014.06.24. 21:53
Konno kirúgta Ramos lábát – jogos volt a tizenegyes (Fotó: Reuters)
Kolumbia mellett Görögország jutott tovább a vb C-csoportjából, miután 2–1-re legyőzte Elefántcsontpartot, a dél-amerikai válogatott pedig 4–1-re nyert Japán ellen.

VB 2014
C-CSOPORT
JAPÁN–KOLUMBIA 1–4

Cuiabá, Arena Pantanal, 40 340 néző. Vezette: Proenca (portugál)
JAPÁN:
Kavasima – Ucsida, Konno, Josida, Nagatomo – Aojama (Jamagucsi, 63.), Haszebe – Okazaki (Kakitani, 69.), Kagava (Kijotake, 85.), Honda – Okubo. Szövetségi kapitány: Alberto Zaccheroni
KOLUMBIA: Ospina (Mondragón, 85.) – C. Valdés, Arias, Álvarez Balanta, Armero – Cuadrado (Carbonero, a szünetben), Guarín, Mejía – Quintero (J. Rodríguez, a szünetben), J. Martínez, A. Ramos. Szövetségi kapitány: José Pékerman
Gólszerző: Okazaki (45+1.), ill. Cuadrado (17. – 11-esből), J. Martínez (56., 82.), J. Rodríguez (90.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A japán válogatott győzelmi kényszerben lépett pályára, Kolumbia ellenben nyugodtan tartalékolhatott, hiszen továbbjutását nem fenyegette veszély – a csoportelsőség ugyanakkor még nem volt garantált, bár a dél-amerikaiaknak adott esetben egy vereség is belefért volna.

A felsoroltak ismeretében senkit sem ért váratlanul, hogy az ázsiaiak léptek pályára támadó szellemben, de mezőnyfölényük meddőnek bizonyult, Alberto Zaccheroni csapata valós veszélyt nem jelentett David Ospina kapujára. A kvartettet vezető kolumbiaiak kontrákra rendezkedtek be, és veszélyes ellentámadásokat vezettek.

Az egyik ilyen ellencsapás során Jackson Martínez ugratta ki Adrián Ramost, aki a tizenhatoson belül a lehető legjobb ütemben tolta meg a labdát, Konno Jaszujuki már csak szabálytalanul tudta megállítani. A tizenegyespontra lehelyezett labdát Juan Cuadrado kíméletlenül bevarrta a kapu közepébe. 0–1

A játék képe a gólt követően nem változott, a japánok birtokolták többet a labdát, de a váratlan húzásokat, gyilkos passzokat nélkülözte a játékuk – egészen az első félidő 46. percéig. A Milan támadója, Honda Keiszuke beadása után a 174 centiméter magas Okazaki Sindzsi gyönyörű mozdulattal csúsztatta a labdát a bal alsó sarokba. 1–1

Az egyenlítő gólt követően a játékvezető nem várta meg a középkezdést, véget vetett az első játékrésznek.

A szünetben változtatott José Pékerman kolumbiai kapitány, pályára küldte az első két mérkőzés legjobbjának megválasztott James Rodríguezt, valamint Carlos Carbonerót.

Nos, erre szokták azt mondani, hogy az edző jól nyúlt bele a meccsbe. A Monaco támadója kiválóan szállt be a mérkőzésbe, nagyon jól megértette magát korábbi portós csapattársával, Jackson Martínezzel, akinek adott két gólpasszt.

A második félidő elején ígéretes lehetőséget elpuskázó dél-amerikaiak az 55. percben már nem hibáztak, James Rodríguez kavargatott a japánok tizenhatosán belül, kitolta a labdát a támadást a bal oldalon kísérő Martíneznek, aki kilőtte a bal alsót. A menteni igyekvő Ucsida csak beleérni tudott a lövésbe. 1–2

A gól után a távol-keletiek nem tudtak újítani, a kolumbiai együttes ellenben tovább fickándozott – különösen a csatárok.

A 82. percben Rodríguez nagyszerű kiugratását követően Martínez egy lövőcsellel elküldte emberét, majd ballal védhetetlenül a kapu jobb oldalába csavart. 1–3

A hajrában szép gesztust tett Pékerman, becserélte a 43 esztendős kapust, Faryd Mondragónt, aki már az 1994-es vb-n is a keret tagja volt. A rutinos kapuvédő – aki minden idők legéltesebb vb-szereplője lett, megdöntve a kameruni Roger Milla 1994-ben felállított korrekordját – egy védést is bemutatott a legvégén, a show-t azonban „Hames Rodríguez vitte el, aki a 90. percben egy kontra befejezéseként megforgatta védőjét, és a kimozduló Kavasima fölött a kapuba löbbölt. A 22 éves játékos harmadik gólját szerezte a világbajnokságon, amivel hazája legeredményesebb játékosa lett a vb-k történetében. 1–4

A kolumbiai válogatott három győzelemmel, csoportelsőként jutott tovább a C-csoportból, a nyolcaddöntőben pedig Uruguayjal találkozik. És mivel ezen az ágon szerepel Brazília és Chile is, így biztos, hogy lesz dél-amerikai csapat a legjobb négy között.