Vb 2014: Románia simán nyert Andorrában, így harmadik

2013.10.11. 22:34
A mieinkkel azonos világbajnoki selejtezőcsoportban szereplő, a második helyre jó eséllyel pályázó Románia teljesítette a kötelező feladatot, vagyis biztosan győzött Andorrában.

Jól kezdte a meccset Andorra, a román válogatott az első félórában el sem jutott a hazai kapu előterébe. Nagyjából ezután megtalálták a célravezető megoldást, és egyre másra bontották meg a széleken az andorrai védelmet.

Már a levegőben lógott a gól, amikor az első félidő 42. percében Stancu küzdötte ki a lehetőséget, és bal oldali beadását Keserü közelről fejelte az andorrai kapuba. 0–1

Eddig sem vezettek sok támadást az andorraiak, de érezhető volt, hogy ezzel a góllal lélekben feladták a meccset. A második félidőre már egy nyugodt román csapat érkezett, amely rögtön az 53. percben egyértelművé tette, hogy ki nyerheti meg egyedül ezt a találkozót. Maxim bal oldali beadását Stancu fejelte az ötös vonaláról, senkitől sem zavartatva a kapuba. 0–2

Mielőtt esetleg az andorraiak valami halvány esélyt érezhettek volna, egy könnyű síppal befújt tizenegyes után Torje növelte az előnyt a 62. percben (0–3), majd a végén, a 84. percben még a gólszerzők között különben nem túl gyakran szereplő Lazar is betalált (0–4), ezzel a maga részéről viszonylag korrekt teljesítménnyel letudta a meccset, és ha kedden otthon megveri Észtországot, jó esélye lehet a pótselejtezőre.

Andorra–Románia 0–4 (0–1)
Andorra la Vella, Estadio Comunal de Aixovall. Vezette: Klossner
Gólszerző: Keserü (42.), Stancu (53.), Torje (62. – 11-esből), Lazar (84.)

6. Andorra9 9 0–28–280

90+4. perc: Vége a meccsnek, biztosan győzött Románia.0–4

85. perc: A románok negyedik gólját Torje beadása után Lazar szerezte, aki úgy meglepődött, hogy a tizenhatoson belül a fejébe ütközött a labda, hogy már el sem tudta húzni. Így lett 0–4.

84. perc: Lazart rúgta fel Riera egy sárga lapért.

77. perc: Andorra kihasználta az utolsó cserelehetőségét is. Rodrigues helyett Lorenzo a pályán.

77. perc: Chiriches kapott sárga lapot, mert az „evezőivel” képen törölte Morenót.

69. perc: Román csere, Maxim helyett Tanase játszik.

64. perc: Latovlevici indult meg a bal oldalon, jó ütemben kapta is a labdát, majd éles szögből rá is pörkölte, de egy arasznyival a jobb kapufa mellett ment el a labda.

63. perc: Cserélt Andorra, a megsérült Vales helyére Sonejee állt.

62. perc: Torje végezte el a tizenegyest, és a jobbra mozduló Pol hiába vetődött, a sarokra tartó lövést nem védhette. 0–3

60. perc: Tizenegyeshez jutott Románia! Ráadásul Adrian Rodrigues sárga lapot is kapott.

58. perc: Cserélt Románia. Marica érkezett Keserü helyett.

53. perc: Stancu góljával már kettővel megy Románia! Maxim bal oldali beadása után Stancu az ötös vonaláról, senkitől sem zavartatva fejelt a kapuba. 0–2

47. perc: Rögtön cserélt is Andorra, mert megsérült Pujol. Peppe állt a helyére.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Martínez veszett össze Maximmal, de a bíró rendet tett.

42. perc:VEZET ROMÁNIA! Ezt már nem úszták meg az andorraiak. Stancu küzdötte ki a lehetőséget, és bal oldali beadását Keserü közelről fejelte az andorrai kapuba. 0–1

41. perc: Bal oldali szabadrúgás után az előrehúzódó Goian fejelhetett, de Pol óriási bravúrral védett

36. perc: Újabb sárga lap, ezúttal Pujol kapta, mert felvágta az előre törő Chirichest.

31. perc: Óriási román helyzet maradt ki! Matel bal oldali beadását Latovlevici fejelte fölé 4 méterről, holott senki sem zavarta.

A románok hiába próbálkoznak többet, a tizenhatos vonala előtt fennakadnak a szorosan záró andorrai védőfalon.

25. perc: Riera próbált 16 méterről jót fejelni, de alig találta el a labdát, amely könnyedén Lobont zsákmánya lett.

21. perc: Lobont akcióban! Gyors andorrai támadás végén veszélyes beadást tett ártalmatlanná a román kapus.

20. perc: Megvan az első sárga lap. Ayala kapta, mert alaposan felvágta Torjét.

17. perc: Matel jobb oldali beadását Vales vágta ki.

16. perc: Helyzet. Torje beadását García fejelte ki a kapu torkából szögletre.

14. perc: Goian hosszú indításáról lemaradt Stancu, ezúttal sincs helyzet. Roppant unalmas eddig a meccs.

9. perc: A játék az andorrai térfélen zajlik, most jutott el először az andorrai csapat a román kapu elé, de a jobb oldali beadás nem talált hazai embert.

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés.

Szeretettel üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik Andorrában az Andorra–Románia világbajnoki selejtező. Sok illúziónk nem lehet a végeredményt illetően, hiszen Andorra nemhogy pontot nem szerzett a D-csoportban, de még gólt sem rúgott. Ha ma mégis sikerülne a miniállam csapatának, sőt még pontot is tudnának szerezni... Mindenesetre két órán belül minden kiderül.