Vb 2014: a spanyolok egy pontra a brazíliai részvételtől

2013.10.11. 23:59
Álvaro Negredo jó cserének bizonyult – gyönyörű fejes gólt szerzett (Fotó: Reuters)
A világbajnoki selejtezősorozat I-csoportjában a spanyol labdarúgó-válogatott Mallorcán 2–1-es győzelmet aratott Fehéroroszország ellen, így karnyújtásnyira került a vb-részvételtől. Vicente del Bosque együttesének egy pont is elegendő a Grúzia elleni hazai meccsen a továbbjutáshoz.

A többek között Víctor Valdésszel és Michuval felálló spanyolok az első félidőben még nem találták a fogást a tizenegy emberrel védekező fehéroroszok ellen. A selección rengeteget birtokolta a labdát, de a komoly lehetőségeknél többre – egy darabig – nem futotta az erejéből.

A második félidőben a spanyolok az addiginál is nagyobb nyomást helyeztek a fehéroroszok kapujára, akik a 61. percig tudták állni a rohamokat. Ekkor Piqué kanalazta vissza a labdát az alapvonalról, Filipenko csak a feje búbjával tudott beleérni, így a második hullámban, lendületből érkező Xavi droppból 12 méterről a jobb alsó sarokba bombázott. A Barcelona középpályása a 12. gólját szerezte a nemzeti csapatban, amelyben ezt megelőzően 2012 szeptemberében volt eredményes. 1–0

A fehéroroszok a folytatásban sem tudtak veszélyt teremteni Valdés kapuja előtt, ellenben a spanyolok becsülettel mentek előre a második gólért, amelyet a 78. percben meg is szerzett. Mégpedig egy tanítani való támadás végén. Pedro sarkazott a jobb oldalon a felfutó Sergio Ramos elé, aki néhány méteres labdavezetés után Álvaro Negredo fejére „varázsolta” a labdát, a Manchester City csatára pedig előrevetődve a bal alsóba bólintott. 2–0

Amikor már mindenki elkönyvelte a végeredményt, akkor a fehéroroszok szépítettek. Derült égből villámcsapásként érhette a hazaiakat a gól, hiszen a vendégek nemcsak helyzeteket nem tudtak kialakítani, de a térfelet is csak elvétve lépték át. A 89. percben azonban Renan szépen tálalt Szergej Kornyilenko elé, aki lefutotta Sergio Busquetset, majd kilőtte a bal alsó sarkot. 2–1

A spanyolok győzelmét ettől függetlenül a hajrában sem veszélyeztette semmi, Del Bosque „fiai” három pont előnnyel vezetik a csoportot a franciák előtt, így kedden, a grúzok ellen otthon a döntetlen is elég a biztos vb-részvételükhöz. De ha a „gallok” nem tudják begyűjteni a három pontot a finnek otthonában, akkor a spanyolok megkönnyebbülve játszhatnak.