Konf. Kupa: nézettségi csúcsot hozott a spanyol-olasz

MTI MTIMTI MTI
2013.06.28. 14:28
Nézettségi csúcsot hozott 570 ezer nézővel a csütörtöki spanyol–olasz találkozó, a labdarúgó Konföderációs Kupa második elődöntője az M1-en – közölte a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) pénteken az MTI-vel.
A Nielsen közönségmérés adatai szerint a közvetítésbe 1.78 milliónyian néztek bele legalább egy percre. A felnőtt férfiak körében az M1 a mérkőzés teljes időtartama alatt piacvezető volt 26.4 százalékos közönségarányával, míg a találkozó második félideje és a hosszabbítás alatt már a teljes népesség körében is az M1 volt a legnézettebb csatorna.Vasárnap a végjátékához ér a Konföderációs Kupa, eldől a végső sorrend a kéthetes tornán. Ahogy az előzetes esélylatolgatások szerint várható volt, Dél-Amerika–Európa csata lesz a bronzmeccs és a finálé is.A 3. helyért a Copa América-címvédő Uruguay az Eb-ezüstérmes Olaszországgal találkozik vasárnap, magyar idő szerint 18 órától. Az M1 ezt a találkozót az éjfélkor kezdődő döntő felvezetéseként felvételről tűzi műsorára 22.05 órától, de aki élőben szeretné nézni, megteheti a telesport.hu oldalon.A Brazília–Spanyolország döntőt az M1 és a telesport.hu is élőben közvetíti 23.50-től Rio de Janeiróból, a Maracana Stadionból. A bronzmérkőzést Knézy Jenő, a döntőt Gundel Takács Gábor kommentálja.