Kiütéses sikerrel már a második helyen Falcaóék

2013.03.23. 01:47
Radamel Falcao is kivette a részét az 5–0-s kolumbiai sikerből (Fotó: Action Images)
A labdarúgó világbajnoki selejtezők dél-amerikai zónájának 11. fordulójában Kolumbia hazai pályán 5–0-ra kiütötte Bolíviát, így feljött a második helyre, Uruguay viszont otthon csak ikszelt Paraguayjal.

A sorozatban három sikerrel a hátuk mögött érkeztek meg a kolumbiaiak a mérkőzésre, és Macnelly Torres találatával a 21. percben meg is szerezték a vezetést. A fordulás után Carlos Valdés megduplázta a hazai előnyt, majd bő egyórányi játék után Teófilo Gutiérrez révén már hárommal mentek a kolumbiaiak.

A hajrához érvez az együttes legnagyobb sztárja, Radamel Falcao is betalált, majd a ráadásban Pablo Armero állította be az 5–0-s siker, amelyet követően Kolumbia már a 2. helyen áll a dél-amerikai zónában.

Nem mondhatni, hogy jó formában várták a mérkőzést Luis Suárezék, hiszen az ezt megelőző négy fordulóban 4–0-ra alulmaradtak Kolumbiában, otthon ikszeltek Ecuadorral (1–1), majd Argentínában és Bolíviában kaptak nagy pofont (szempontjukból 0–3 és 1–4).

Sokáig úgy tűnt, hogy ezen a mérkőzésen egyik csapat sem talál be, de aztán a 82. percben a Liverpool támadója megszerezte a vezetést az uruguayiaknak – győzelmet azonban így sem ünnepelhettek, miután négy perccel később Edgar Benítez révén a sereghajtó paraguayiak kiegyenlítettek, beállítva az 1–1-es végeredményt. Érdekesség, hogy a 2011-es Copa Américán ez a két együttes játszotta a finálét, akkor 3–0-ra nyert Uruguay.

VB 2014
SELEJTEZŐ, DÉL-AMERIKAI ZÓNA, 11. FORDULÓ
URUGUAY–PARAGUAY 1–1 (0–0)
Montevideo. V:
Roldán (kolumbiai)
Uruguay:
Muslera – Lugano, M. Pereira (Ramírez, 68.), Godín, Á. Pereira – D. Pérez (Arévalo, a szünetben), C. Rodríguez (Cavani, a szünetben), Á. González, Lodeiro – L. Suárez, Forlán. Szövetségi kapitány: Óscar Tabárez
Paraguay:
Barreto – P. da Silva, Aguilar, Samudio, Piris – Riveros, Oviedo, V. Ayala, R. Ortiz (E. Benítez, 66.) – N. Valdéz (Fabbro, 80.), Cardozo (Luis Caballero, 66.). Szövetségi kapitány: Gerardo Pelusso
Gólszerző:
Suárez (82.), ill. Benítez (86.)

KOLUMBIA–BOLÍVIA 5–0 (1–0)
Barranquilla. V:
Vera (ecuadori)
Kolumbia: Ospine – Yepes, Valdés, Aguilar, Zúniga –M. Torres (A. Ramírez, 86.), Cuadrado (Armero, 79.), E. Valencia – Gutiérrez, J. Rodríguez (Guarín, 83.), Falcao. Szövetségi kapitány: José Pekerman
Bolívia: Arias (Glaraza, a szünetben) – Edward Zenteno, L. Gutiérrez, Bejarano, Jiménez – R. García (Arce, 57.), Mojica, Chamacero, Moreno – Saucedo (Cardozo, a szünetben), Veizaga. Szövetségi kapitány: Francisco Azcargorta
Gólszerző:
M. Torres (21.), Valdés (50.), T. Gutiérrez (62.), Falcao (87.), Armero (93.)

9. Paraguay 10 2 2 6 7–17 -10 8
Az 1–4. helyezett kijut a vb-re, az 5. helyezett interkontinentális pótselejtezőt játszik Ázsia képviselőjével.