Elmaradt a visszavágás, de Ukrajna nem szomorú

2012.09.11. 23:55
Ukrán öröm: váratlan ponthoz jutottak a Wembleyben (Fotó: Reuters)
H-csoportbeli világbajnoki selejtezőn Anglia hazai környezetben nem bírt Ukrajnával (1–1). A háromoroszlánosok a 87. percben tizenegyesből egyenlítettek Frank Lampard jóvoltából. A csoport mai első meccsén Montenegró idegenben 6–0-s vereséget mért San Marinóra, míg az utána kezdődő találkozón Lengyelország hazai környezetben 2–0-ra legyőzte Moldovát.

ANGLIA–UKRAJNA 1–1

Visszavág-e Ukrajna a félig hazai rendezésű nyári Európa-bajnokságon elszenvedett 1–0-s vereségért Angliának?

A „revánsmeccsre” nem Ukrajnában, hanem a szigetországban, a Wembleyben került sor – nem Kassai Viktor játékvezetése mellett. Emlékezhetünk rá, az Eb Ukrajna–Anglia (0–1) csoportmeccsén a Kassai által dirigált bírói team nagyot hibázott a 62. percben, s ez az ukránok továbbjutásába, valamint a magyar játékvezetők további Eb-szereplésébe került.

(Akinek nem rémlik az eset: Marko Devics lövésénél, amely nyomán a labda felpattant a kapujából kirontó Joe Harton, és amelyet John Terry a gólvonal mögül kanalazott csak ki, nem jelzett gólt Vad II István gólbíró, Kassai pedig helybenhagyta a döntést. Más kérdés, hogy az ukrán akció lesről indult...)

Ezúttal nem sújtotta balszerencse Ukrajnát, sőt: az első félidőben neki volt hatalmas szerencséje, az angolok ugyanis többször megszerezhették volna a vezetést. Tom Cleverley például akkora kapufát lőtt a szünet előtt, hogy tán mindig döng. Akkor már vezettek a látogatók, akik a 38. percben kerültek előnybe: Jevhen Konopljanka pókhálózta ki elemi erővel Steven Gerrard mellől a bal felső sarkot. 0–1

A fordulást követően az ukránok sokáig őrizték előnyüket, Fortuna akkor is velük volt, a fehér mezesek a 82. percben újabb kapufát lőttek a csereként beálló Danny Welbeck révén. Welbeck kisvártatva összehozott egy büntetőt az angolok számára, s Frank Lampard nem sokat teketóriázott, gyilkos erővel lőtte a labdát a kapu jobb oldalába. A középpályás 26. alkalommal volt eredményes az angol válogatottban. 1–1

VB 2014, EURÓPAI SELEJTEZŐK
H-CSOPORT, 2. FORDULÓ
ANGLIA–UKRAJNA 1–1 (0–1)
Wembley. Vezette: Cakir (török)
Anglia: Hart – G. Johnson, Jagielka, Lescott, Baines (Bertrand, 73.) – Cleverley (Welbeck, 62.), Gerrard – Milner, Lampard, Oxlade-Chamberlain (Sturridge, 69.) – Defoe. Szöv. kapitány: Roy Hodgson
Ukrajna: Pjatov – Huszjev, Hacseridi, Rakickij, Szelin (Sevcsuk, 75.) – Jarmolenko, Tyimoscsuk, Rotan (Mandzjuk, 92.), Konopljanka, Harmas – Zozuja (Devics, 89.). Szöv. kapitány: Oleg Blohin
Gólszerző: Lampard (87.– 11-esből), ill. Konopljanka (38.)
Kiállítva: Gerrard (88.)
SAN MARINO–MONTENEGRÓ 0–6 (0–2)
Serravalle. Vezette: Doyle (ír)
San Marino: Simoncini – F. Vitaioli, Della Valle, Simoncini, Cervellini, Brolli (Vannucci, 84.) – Gasperoni, Coppini – Marani (Cibelli, 64.), M. Vitaioli (Mazza, 80.), Rinaldi. Szöv. kapitány: Giampaolo Mazza
Montenegró: Bozsovics – Basa, Dzudovics, Szavics, Volkov – Pekovics, Vukcsevics (Zverotics, 66.), Becsiraj (Kasalica, 75.) – Damjanovics, Jovetics, Djordjevics (Delibasics, 66.). Szövetségi kapitány: Branko Brnovics
Gólszerző: Djordjevics (24.), Becsiraj (26., 51.), Zverotics (69.), Delibasics (79., 82.)
LENGYELORSZÁG–MOLDOVA 2–0 (1–0)
Wroclaw. Vezette: Szpathasz (görög)
Lengyelország: Tyton – Wasilewski, Wawrzyniak, Piszczek, Glik – Polanski, Blaszczykowski, Borysiuk (Krychowiak, 75.), Mierzejewski (Sobiech, 71.) – Saganowski (Sobota, a szünetben), Lewandowski. Szöv. kapitány: Waldemar Fornalik
Moldova: Namasco – Epureanu, Golovatenco, Racu, Armas – Covalciuc, Ivanov (Onica, 71.), Suvorov (Alexeev, 83.), Gatcan, Patras (Ovsiancov, a szünetben) – Picusceac. Szöv. kapitány: Ion Caras
Gólszerző: Blaszczykowski (33. – 11-esből), Wawrzyniak (81.)
1. Montenegró 2 1 1 8–2 +6 4
2. Anglia 2 1 1 6–1 +5 4
3. Lengyelország 2 1 1 4–2 +2 4
4. Ukrajna 1 1 1–1 0 1
5. San Marino 1 1 0–6 –6 0
6. Moldova 2 2 0–7 –7 0