Csoportelső Németország, osztrákveréssel másodikak a svédek

2013.10.11. 22:53
A német labdarúgó-válogatott Írország 3–0-s legyőzésével biztosította be első helyét a vb-selejtezők C-csoportjában. A svédek fontos meccset nyertek Ausztria ellen, így övék a második pozíció.
640
640

A csoportelsőségre hajtó német csapat támadógondokkal küzdött, emiatt az írek elleni meccsen az eredetileg középpályás Mesut Özil került előre. Az íreknél is volt egy meglepetés, a Giovanni Trapattonit váltó Noel King csak a kispadra nevezte a válogatott gólrekorderét, Robbie Keane-t, igaz, a Los Angeles Galaxy játékosa térdsérüléssel bajlódik.

A két csapat írországi mérkőzésén tarolt a Nationalelf, 6–1-es győzelmet aratott. Kölnben sem kellett sokáig várni az első gólra, a 12. percben Sami Khedira lövése megpattant Ciaran Clarkon, és David Forde kapust becsapva a kapu közepébe vágódott (1–0).

A német csapat támadásban maradt, Toni Kroosék bátran lődöztek távolról, de az irányzékkal gond volt. Sőt, a játékrész utolsó pillanataiban Clark fejese a felső lécről vágódott le, és a németek szerencséjére a lepattanót nem találta el Anthony Stokes.

A szünet után igencsak aktívvá váltak az írek, de lövéseik nem találtak kaput. Az 52. percben pedig nagy lehetőség nyílt előttük, amikor a kapujából messzire kifutó Manuel Neuer lyukat rúgott, de az eléggé kisodródó Stokes ívelése borzasztóra sikeredett…

Az 58. percben növelte előnyét a német csapat, Kroos tette oda a labdát a bemozgó André Schürrlének, aki egy szép átvétel után a bal sarokba gurított (2–0). A ráadásban Özil is mattolta Forde kapust, a németek magabiztos győzelemmel biztosították be csoportelsőségüket (3–0).

Az osztrák válogatott győzni ment Svédországba, ezt jól jelzi, hogy Marcel Koller szövetségi kapitány teletömte támadó szellemű játékosokkal a csapatát, helyet kapott Zlatko Junuzovic, Martin Harnik, David Alaba, Marko Arnautovic és Marc Janko is.

Az első félóra vége előtt meg is szerezték a vezetést nyugati szomszédaink: egy szabadrúgást követően Arnautovic ívelt a kapu elé, ott Janko lekészítette a labdát Harniknak, aki kilőtte a jobb sarkot (0–1).

A svédek a szünet után válaszoltak, Zlatan Ibrahimovic a balösszekötő helyéről középre emelt, ott Martin Olsson érkezett, és előrevetődve a bal sarokba fejelt (1–1).

A 86. percben a svédek megszerezték a vezetést, egyben a csoport második helyével járó győzelmet is: egy hosszú előreívelésre Ibrahimovic futott be a védelem mögé, majd biztosan lőtt a bal sarokba (2–1). Ezzel a sikerrel Svédország megszerezte a második helyet.