Csak egy góllal nyert az Európa-bajnok

2012.08.16. 00:52
null
Fábregas növelte kettőre a spanyolok előnyét Puerto Rico ellen (Fotó: Reuters)
Címkék
A világ- és Európa-bajnoki címvédő spanyol labdarúgó-válogatott 2–1-re győzött idegenben Puerto Rico ellen felkészülési mérkőzésen.

A spanyol válogatott az első mérkőzését játszotta azóta, hogy megvédte Európa-bajnoki címét. A negyedórás késéssel kezdődő találkozón az idősebb játékosok közül Xavi, Carles Puyol és David Villa sem lépett pályára, míg Javi Martínez és Jordi Alba az olimpiai szereplése miatt kapott „felmentést".

Vicente del Bosque nem titkolta, hogy nem sokat tudnak szerdai ellenfelükről, a szerény képességű Puerto Ricó-i válogatott azonban nem lepte meg semmi váratlannal. A spanyolok óriási fölényben játszottak, csak idő kérdése volt, mikor szerzik meg a vezetést. Erre végül egészen a 42. percig kellett várni, amikor Bill Gaudette, a New York Red Bulls amerikai születésű kapusa benézte Santi Cazorla lapos lövését. 0–1

Még az első félidőben betalált egy korábbi Arsenal-játékos is, nevezetesen Cesc Fábregas, aki Jesús Navas beadása után kapásból lőtt a kapuba (0–2), ám Del Bosque és legfőképp az Atlético Madrid vezetői, szurkolói így sem lehettek túl boldogok, mivel Juanfrant sérülés miatt le kellett cserélni.

A világranglista 138. helyén található Puerto Rico játékosai a fordulás után is szinte folyamatosan üldözték a labdát, szegény Pepe Reinának nem sok esélye volt bebizonyítani, hogy több lehetőséget érdemelne a válogatottban, persze Iker Casillast kiszorítani amúgy is lehetetlenségnek tűnik. Aztán amikor végre mutathatott volna valamit, tehetetlennek bizonyult: egy kapuskirúgás után a csereként beállt Marc Cintronnak fejelték le a labdát, a 21 éves támadó lefutotta Sergio Ramost, majd a rövid alsó sarokba lőtt. 1–2

Reinát nem sokkal ezután Casillas váltotta, akinek nem akadt védeni valója, ellenben a másik oldalon Gaudette-nek még volt egy bravúrja Fernando Torres próbálkozásánál. A 2–1-es végeredmény nem tükrözi a két fél közötti tudásbeli különbséget, de emiatt valószínűleg a spanyolok sem bánkódnak.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
PUERTO RICO–SPANYOLORSZÁG 1–2 (0–2)
San Juan. V: Santos (Puerto Ricó-i)
PUERTO RICO: Gaudette – Arrieta, A. Vázquez, Krause, R. Martínez, Jones (Vélez, 53.) – A. Rivera (Marrero, 93.), F. González Wilson (85.), Delgado (Soto, 76.), A. Pérez (Cintron, 62.) – H. Ramos (C. Fernández, 91.). Szövetségi kapitány: Jeaustin Campos.
SPANYOLORSZÁG: Reina (Casillas, 71.) – Juanfran (Arbeloa, 19.), Piqué (S. Ramos, a szünetben), Albiol, Monreal (D. Silva, 56.) – X. Alonso (Busquets, a szünetben), Fábregas, Cazorla – Navas, Torres, Iniesta (F. Llorente, a szünetben). Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque.
G: Cintron (65.), ill. Cazorla (42.), Fábregas (45.)
Legfrissebb hírek

„Minden meccsen hibázik” – Konatét pécézte ki Carragher a PSG-meccs után

Bajnokok Ligája
2 perce

Szilassy Zoltán: Kicsivel több edzésidőnk és pihenőnk volt, mint a Brassónak

Jégkorong
12 perce

Kun Anna: Remélem, leszek olyan jó, mint voltam

Egyéb egyéni
27 perce

„Van még öt bajnokink, mindent bele kell adnunk” – Kártik Bálint a Kazincbarcika kiesési gondjairól

Labdarúgó NB I
29 perce

Asztalitenisz WTT: András továbbjutott, Szántosi kiesett az első fordulóban

Egyéb egyéni
59 perce

Női vízilabda-vk: Keszthelyi és Tiba nélkül a magyar válogatott

Vízilabda
1 órája

Szerződést bontott portugál szélsőjével az Újpest – hivatalos

Labdarúgó NB I
1 órája

Verstappen versenymérnöke riválisnál folytathatja – sajtóhír

F1
1 órája
Ezek is érdekelhetik